Rozumíme otázce - proč narcisy po transplantaci nekvitnou

proč po transplantaci nekvitnou narcisy Kvetoucí petrklíče jsou jednou z prvních a nejočekávanějších radostí každého zahradníka. O to urážlivější je na jaře sledovat na květinové záhoně matnou hromadu zeleně. Proč po transplantaci nekvitnou narcisy? Důvodů může být několik, ale nejprve se ujistěte, že jsme květiny přesadili správně.

Jak správně přesadit narcisy

transplantace narcisů

Naše „narcistická“ květina nemá dobu odpočinku, takže můžete provést transplantaci kdykoli během vegetačního období rostliny. Nejlepší čas je ale na konci léta a na začátku podzimu.

V případě potřeby jsou petrklíče transplantovány na konci března až dubna. Ale květiny přesazené na jaře mohou v prvním roce slabě kvést nebo nemají čas vůbec sbírat pupeny. Pokud zmeškáte správný čas, neměli byste se divit, proč narcisy nekvitnou a na záhonu jsou pouze listy. Po dobu jednoho roku budou rostliny na jaře silnější a kvetou.

Pro výsadbu jsou vybrány velké zralé cibule s neporušenou hladkou slupkou. Aby se zabránilo houbovým chorobám a hnilobě kořenů, je výsadbový materiál namočen v antiseptickém roztoku. Nejlepším antimikrobiálním činidlem pro léčbu cibulovitých je lék "Maxim".

V jedné nádobě můžete spolu s narcisy nakládat jakékoli další cibulovité plodiny nebo sadbové brambory.

dělení velkých keřů narcisůU narcisů je určeno dobře osvětlené místo s úrodnou, odvodněnou půdou bez stojaté vody. Pod budoucím jarním květinovým záhonem je vykopána díra s hloubkou nejméně 20 cm, na dno se nalije hrubý písek a přidá se malé množství fosfor-draselného hnojiva s mikroelementy. Všechny jsou smíšené a mírně zhutněné.

hloubka výsadby cibule narcisuRostlinný materiál je umístěn v hloubce 15 cm nebo 3 výškách středně velkých cibulí ve vzdálenosti 10-12 cm, poté jsou pokryty zemí a hojně zality teplou vodou. Po vyklíčení jsou narcisy hnojeny dusíkatým hnojivem. Vhodná je močovina nebo dusičnan amonný, zředěná infuze plevelů nebo divizny.

Pokud je web hostován krtci nebo myši, zasaďte narcisy do krabice z jemné síťoviny. Vlhkost a živiny budou volně procházet buňkami a hlodavci budou muset obejít šťavnatou cibuli.

Zahradník, který dodržuje tato pravidla, by neměl mít otázku, proč narcisy po transplantaci nekvitnou. Pokud jarní záhon stále nepotěší oko jasnými barvami, je třeba zkontrolovat ještě několik dalších podmínek.

Proč narcisy po transplantaci nekvitnou - čtyři zřejmé důvody

vlastnosti výsadby narcisůPrvosenky jsou považovány za nenáročné, ale v některých případech mohou být tvrdohlavé. Letní obyvatel, který přemýšlí, jak rozkvést narcisy, by měl vzít v úvahu několik dalších bodů, které brání jarním kráskám v tom, aby nasbíraly spoustu pupenů, a každého okouzlují jemnými barvami a jemnou vůní.

Nevhodná půda

slabé kvetení ve špatné půděNarcisy milují neutrální nebo mírně kyselé půdy s pH 5 až 7. Nadměrně kyselá půda musí být předem deoxidována.

K tomu pod podzimním kopáním přinášejí:

  • nadýchané vápno;
  • kousek křídy;
  • popel;
  • dolomitová mouka.

sazenice narcisůDeoxidační činidla jsou rovnoměrně rozptýlena po povrchu půdy a nespotřebovávají více než 1 sklo na metr čtvereční.

Na velmi kyselých půdách přidejte do písku v odtoku dřevěný popel a promíchejte. Popel působí pomalu a během několika let postupně snižuje kyselost.

Zalévejte záhon 2-3krát za sezónu vodou a dolomitovou moukou v poměru 100 g na 10 litrů.Takový vrchní obvaz odkyselí a vyrovná nedostatek vápníku a hořčíku v půdě.

Nedostatek volného místa

hustá výsadba narcisůZdá se, že takový problém by po transplantaci neměl zůstat. Pokud narcisy stále nekvete, pěstitel zasadil cibule příliš silně a chybí jí výživa. V dobrých podmínkách tyto květiny rostou velmi rychle a mohou potřebovat transplantaci ne jednou za 4 až 5 let, ale po roce nebo dvou. Stejný účinek může nastat, pokud je nový květinový záhon položen na špatnou půdu.

Chcete-li to zkontrolovat, měli byste pečlivě vyhloubit půdu uprostřed výsadby. Pokud jsou žárovky umístěny blízko sebe, je nutná další transplantace. Děj ještě nenarostl a květinová zahrada vypadá nudně? Nakrmte jej kompletním komplexním minerálním hnojivem a svěží květ vás nenechá čekat.

Přebytek dusíku

přebytečný dusík v půděDusík je nejdůležitější živina, bez které není fotosyntéza a další metabolické procesy možné. V případě kvetoucích rostlin je však nutné pečlivě vypočítat aplikovanou dávku dusíku. Jinak existuje šance na získání luxusního zeleného trávníku místo voňavé louky. Rostliny přijímající zvýšené množství dusíku zvyšují zelenou hmotu na úkor kvetení.

Pokud jsou listy dobře vyvinuté, jasně zelené barvy, ale z nějakého důvodu samy narcisy nekvitnou, musíte udělat následující: zastavit hnojení dusíkem a zvýšit podíl fosforu a draslíku.

2-3 týdny před kvetením pomáhá postřikování záhonů roztokem kyselina boritá v poměru 1-2 g na kbelík s vodou.

Během sezóny narcisy vyžadují fosfor a draslík, 40-50 g na metr čtvereční. Jelikož je granulovaný fosfor absorbován mikrobií extrémně pomalu, přidává se v kapalné formě.

Recept na přípravu tekutého vrchního obvazu je jednoduchý a vhodný pro většinu zeleniny a květin:

  1. Litrová plechovka běžného nebo dvojitého superfosfátu se nalije do kbelíku, nalije se vroucí vodou, potře se maltou, důkladně se promíchá a objem se zvýší na 10 litrů.
  2. Po dni se infuze vypustí, přidá se k ní 0,5 l stolního octa a nechá se další den.
  3. Pro zalévání rostlin se výsledná kapalina zředí 10krát čistou vodou.

Před hnojením je květinová zahrada zalita čistou vodou.

Prořezávání odchází příliš brzy

není třeba stříhat narcisové listyAby mohly žárovky dobře dozrát, potřebuje rostlina fotosyntézu. Proto by listy narcisu neměly být odříznuty bezprostředně po odkvětu. Je nutné počkat na přirozené vadnutí, po kterém se v baňce vytvoří embryo budoucí květiny.

Po kopání jsou všechny děti odděleny a tříděny. Nedoporučuje se ponechat malou cibuli k výsadbě. I při dobré péči je nepravděpodobné, že vytvoří poupě a nebudou kvést. Při třídění je také zamítnut sadbový materiál se stopami chorob a ohlodaný škůdci.

Všichni milovaní, bílo-žluté petrklíče jsou nenáročné, ale vyžadují určitou pozornost. Pokud vezmete v úvahu všechny jemnosti popsané v článku, otázka, proč narcisy po transplantaci nekvetou, nikdy nevznikne před zahradníkem a jarní květinový záhon se stane skutečnou výzdobou místa.

Hlavní důvody - proč narcisy po transplantaci nekvitnou (video)

Zahrada

Dům

Zařízení