Vázání rostlin ve skleníku

podvazkový rajčatový skleník Kromě ochranné funkce slouží skleník také jako podpora rostlin. Existuje několik způsobů vázání okurek a rajčata. Pěstování těchto plodin ve skleníkových podmínkách je výhodné, protože usnadňuje jejich péči. Díky tomu, že je ve skleníku udržován konstantní teplotní režim, plodina dozrává rychleji.

Podvazek rostlin je nezbytný, aby se rostlina pod tíhou sklizně neopírala o zem a její plody nehnily. Chcete-li svázat mladé rostliny, budete potřebovat lano s ultrafialovým ochranným aditivem ze slunečních paprsků. Rovněž jsou potřeba ostré nůžky.

Zvažte několik způsobů, jak podvazkovat mladé okurky a rajčata rostoucí ve skleníku.

Přečtěte si také náš článek: jak sevřít rajčata?

Podvazek smyčka

Změřte délku lana od paprsku skleníku po povrch půdy. Dále je kolem rostliny omotáno lano a přivázáno k uzlu, smyčka není pevně utažena, takže vzdálenost od uzlu k centrálnímu výhonku keře.

Vzhledem k tomu, že centrální výhonek rostliny během vývoje zesiluje, měla by být vzdálenost mezi uzlem a centrálním stonkem 2–3 cm.

Druhý konec lana je připevněn k paprsku skleníku. Poté jsou mladí nevlastní synové odstraněni a rostlina je omotána provazem proti směru hodinových ručiček. Je nutné zabalit všechny internodie rostliny.

Rostliny můžete spojit pomocí „osmičky“, zabalte tak každou druhou internodii. Číst:péče o skleníková rajčata!

Podvazek s pohřebem nití

U této metody podvazků se kus lana měří o 10 cm více, než je vzdálenost od paprsku skleníku k půdě. Kolíkem poblíž rostliny vytvořte díru. Lano je vázáno na paprsek skleníku na silném uzlu a volný konec lana je ponořen do díry a zakopán. Vychází pevně natažené svislé lano, a proto se okurka velmi těsně omotá kolem lana. Rajče svázané a kroucení provazem proti směru hodinových ručiček.

Je také nutné odstranit všechny mladé výhonky rostlin, jinak bude nepohodlné je po vázání odstranit.

Smyčkový podvazek

Způsob vázání pomocí utažené smyčky spočívá v tom, že lano je uvázáno kolem centrálního výhonku rostliny. Je nutné uvázat uzel, aby se smyčka rozšiřovala s růstem keře. K tomu svázat takový uzel, jako ve způsobu vázání s běžnou smyčkou, ale volný konec lana je navlečen do výsledného otvoru a uzel je utažen. Volný konec lana zabrání tomu, aby prošel středním výhonkem keře, a jak kultura roste, uzel se roztáhne.

Přečtěte si také článek: o pěstování okurek ve skleníku!

Zahrada

Dům

Zařízení