Výhody a poškození cibulových slupek pro tělo, pravidla používání

Výhody a poškození cibulové kůry pro tělo Ačkoli farmaceutický průmysl nabízí léky na téměř všechny nemoci, nemělo by se zapomenout ani na lidové léky. Výhody a poškození cibulových slupek pro tělo byly prokázány v průběhu času. Používá se k prevenci a léčbě mnoha chorob a v kosmetologii.

Je to také přírodní barvivo. Například k barvení velikonočních vajec. Používá se na zahradě jako hnojivo a hubení škůdců.

Výhody a poškození cibulové kůry pro tělo

cibulová kůra

Obsahuje mnoho biologicky aktivních prvků a živin:

 1. Nejsilnější antioxidant vitamin E. Zpomaluje stárnutí těla, předchází rakovině, odstraňuje škodlivý cholesterol.
 2. Vitamin C - zabraňuje nedostatku vitamínů, akutním respiračním infekcím a nachlazení. Cibulová kůra je již dlouho známá jako léčivo v lidovém léčitelství. Posiluje imunitní systém, posiluje dásně a zuby, cévní tkáně, kosti.
 3. Kyselina nikotinová (vitamin PP) - pro normální mozkovou činnost, trávicí systém, metabolismus sacharidů.
 4. Vitamíny skupiny B - uvolňují nervové a psychické napětí, zlepšují stav pokožky, nehtů, vlasů, jater. Navíc, když jsou ošetřeny cibulovými slupkami, pomáhají tělu rychle se zotavit po operaci a zabránit stárnutí.
 5. Karoten - posiluje celé tělo, slouží jako prevence onemocnění kardiovaskulárního systému, chronických onemocnění zažívacího traktu.
 6. Kvercetin je silný antioxidant, který má protizánětlivé vlastnosti.
 7. Phytoncid je biologicky aktivní prvek, který ničí bakterie.

Infuze cibulové kůry se používá jako projímadlo, tonikum, choleretikum. A také expektorant, antiseptikum, lék proti bolesti.

Kromě toho obsahuje vápník, fosfor, železo, draslík a další. Také se úspěšně používá jako komprese. Se všemi výhodami nápravy existují také kontraindikace.

Cibule peeling léčba 100 nemocí a kontraindikace

odvar z cibulové kůry

Tento lék od lidí je úspěšně léčen:

 • alergie;
 • astma;
 • cukrovka;
 • onemocnění ledvin (pyelonefritida, nefritida atd.);
 • hemoroidy;
 • Obtížné močení (cystitida)
 • stomatitida;
 • houba na kůži;
 • kuří oka.

čištění kůže

Z plevy se připravují různé kompozice:

 1. Tinktura. Suroviny jsou rozdrceny, umístěny do sklenice nebo láhve, nality vodkou v poměru 1/6, trvají 10 dní ve tmě. Užívá se, po předchozím filtrování, v malých dávkách nebo se používá k dezinfekci.
 2. Infuze. K tomu 3 lžíce. l. 500 ml vroucí vody se nalije do drcených surovin, vaří se ve vodní lázni po dobu 10 minut, ochladí se, filtruje. Po 6 hodinách se přemístí na chladné místo. Používá se uvnitř v malých dávkách a na obklady, máchání. Pro vnější použití lze dosáhnout větší koncentrace.
 3. Vývar. Slupku je třeba nalít vodou (1/10), vařit 25 minut na mírném ohni, přetáhnout, ochladit, zředit převařenou vodou, dokud se nezíská původní objem. Udržujte v chladu. Pro vnitřní použití a pro mytí, pleťové vody.odvar z cibulové kůry
 4. Výpis. Nálev slupky se odpaří na 1/2 objemu.
 5. Máslo. Rozdrcené suroviny se nalijí teplým rostlinným olejem a trvají po dobu 1 měsíce, poté se filtrují a používají se externě na kožní onemocnění (houby, vředy, kukuřice atd.).
 6. Mast. Extrakt nebo slupka rozdrcená na prach se smíchá s dětským krémem nebo tukem.Používá se při kožních problémech.

zdravý čajLéčba těmito prostředky je ekonomická a dostupná metoda. Jsou užitečné zejména na jaře a na podzim, kdy je riziko nachlazení a respiračních onemocnění obzvláště vysoké.

Spálení slupky na hořáku dezinfikuje vzduch v místnosti.

Cibulová kůra také pomáhá při prostatitidě, recept je následující:

 1. Opláchněte sklenici slupky, nalijte 2 lžíce. vodu a zapálit.
 2. Vařte 4 minuty na mírném ohni, zakryjte a nechejte 1 hodinu.
 3. Dejte 3 lžíce. l. zlato, promíchej.

Pijte půl sklenice 3–3krát denně.

Kontraindikace

cibulové slupky nejsou dobré pro každéhoTento lidový lék, i když pomáhá s mnoha onemocněními, je stále lepší jej používat jako doplněk k tradičním metodám. Kromě toho je slupka kontraindikována pro ty, kteří nemohou tolerovat luk, dodržuje přísnou dietu, při akutních gastrointestinálních onemocněních.

Jak si barvit vlasy cibulovou slupkou

barvení vlasů s cibulovou kůrouTento nástroj umožňuje nastavit přirozenou barvu. Zároveň se objeví krásná hra a záře na slunci. Tato technika není vhodná pro každého - velmi tmavé vlasy se nezbarví. Ale léčivý účinek je poskytován všem.

Postup je následující: vezměte si cibulovou slupku na vlasy a nalijte 1 polévkovou lžíci. voda, vařte půl hodiny, ochlaďte, přidejte 1-2 lžíce. l. glycerin - je obzvláště nezbytný při malování šedivých vlasů.

V závislosti na požadované barvě je množství surovin následující:

 • 50 g - pro zlaté nebo mírně načervenalé;
 • 70 g - pro nahnědlou se zlatým odstínem;
 • 100 g - pro oranžovo-červenou.

Pro jasnou barvu kaštanu potřebujete plnou pánev (2-3 litry) surovin, nalijte 1 litr vody a vařte 40 minut. Tyto formulace jsou obarveny na čisté, suché prameny každé 3 dny, dokud není dosaženo požadovaného tónu (do 4 týdnů). Je třeba mít na paměti, že bude obtížné umýt pokožku, takže musíte nejprve nanést mastný krém podél linie vlasů.

Pokud potřebujete intenzivnější odstín, můžete přidat sušené dubová kůra a hřebíček.

Kromě toho, že cibulové slupky, jejichž výhody a poškození jsou popsány výše, se také používají v zahradě.

Aplikace na zahradě

cibulová kůra na pěstování zeleninyRajčata jsou krmena infuzí slupek, 6-7 dní po umístění sazenic do půdy. K tomu 2 lžíce. suroviny by měly být nality do 1 litru vroucí vody a odstraněny na chladném místě. Po 2 dnech zředěte napjatý nálev 1/3 a nalijte 500 ml pod každou rostlinu. Po měsíci je krmení již 1,5 litru infuze.

Stejné řešení se používá pro postřik okurek na list, krmení papriky, lilku, cukety, brambor. Pokud se do půdy přidají suché drcené plevy, lze se vyhnout onemocnění černých nohou.

Pro zdraví používáme cibulovou kůru - video

Zahrada

Dům

Zařízení