Výhody avokádového semínka

avokádové semeno Avokádo obsahuje více než 30% polynenasycených tuků, které mají pozitivní vliv na zažívací a nervový systém člověka. Buničina obsahuje antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí buněk.

Kulinářští odborníci považují avokádovou kost za nepoživatelnou, protože obsahuje látky zvané „třísloviny“. Dělají chuť semen avokáda hořkou.

Ve velkých dávkách je tanin pro člověka jedovatý, ale pokud rozdrvíte avokádové semínko a použijete ho jako doplněk výživy pro sladká jídla, získáte obrovské množství výhody avokáda.

Přečtěte si také článek: jak pěstovat avokádo z kamene doma tak, aby tam byly plody?

Složení semen avokáda

Avokádové semínko obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Vitaminový komplex se skládá z:

  • vitamin PP;
  • vitamin B2 a B6;
  • karoten;
  • vitamin F;
  • vitamin E.

Díky vysokému obsahu zinku a hořčíku je prášek ze semen avokáda přirozeným prostředkem pro normalizaci srdečního tlaku. Vědci z brazilské národní univerzity po mnoha experimentech dospěli k závěru, že avokádové semínko obsahuje 70% z celkového množství antioxidačních látek. Obsahuje velké množství draslíku a fosforu.

Unikátní vlastností avokádového semene je snížení obsahu draslíku při dozrávání ovoce. Chcete-li maximalizovat draslík, osivo nezralého avokáda.

Přínosy pro srdce a lékařské využití

Drcené semeno avokáda obsahuje velké množství rozpustné vlákniny, která je nezbytná pro lidi s kardiovaskulárními chorobami. Stravitelná vláknina zabraňuje tvorbě krevních sraženin, podporuje eliminaci cholesterolu z těla a také resorpci cholesterolových plaků.

Avokádový prášek ze semen obsahuje látky, které mají protinádorový účinek, takže se tento prášek používá jako základ pro moderní léky. Tyto léky se používají ke zmenšení benigních nádorů a vředů.

Kosmetika z avokádových semen

V Japonsku se z avokádového prášku vyrábí pleťové peelingy a masky. Vysoký obsah vitamínů z nich dělá vynikající prostředek proti stárnutí. Používá se k vyhlazení vrásek a drsných oblastí pokožky. Pravidelné kosmetické ošetření s použitím prášku ze semen avokáda dodá pokožce zdravou záři.

Zahrada

Dům

Zařízení