Pozor - nakládané houby jsou zakalené, co s nimi a můžete jíst

Pomoc, nakládané houby se zakalily, můžete s nimi něco udělat? Shromáždil jsem hodně hub, bílé jsou normální, průhledné a solanka ve vředech byla zakalená. Uvařil jsem je podle jednoho receptu, vyzkoušeného v průběhu let, nerozumím ničemu, co se stalo. Zhřeším jen na nekvalitních obálkách, protože tehdy došly a můj syn běžel do obchodu pro nové. Je škoda zahodit to, dal jsem tolik práce, možná ještě můžeš zachránit mé houby?

nakládané houby byly zakalené Určitě jste alespoň jednou měli situaci, kdy plechovka s konzervací náhle ztratila svou původní barvu. A pokud se v případě nakládaných rajčat a okurek stále můžete pokusit proměnit je v okurky, pak s houbami toto "číslo" nebude fungovat. Pokud jsou vaše nakládané houby zakalené, berte tento problém velmi zodpovědně. Dokonce i jedlé druhy mohou poškodit naše tělo, pokud nejsou řádně připraveny. A otrava z hub se stává mnohem častěji než z konzervované zeleniny.

Dodržujeme recept a pravidla, aby byly houby vysoce kvalitní a dobře skladované

jak marinovat houby

Chcete-li chránit sebe a svou ochranu, postupujte správně a nezanedbávejte následující pravidla:

  1. „Zpracujte“ houby ihned po sklizni. Můžete je skladovat po řezání ne déle než jeden den a vyčistit a dokonce i 3-4 hodiny. Je lepší vařit a mrazit, než vařit „zpoždění“.
  2. Před vařením dobře očistěte a několikrát opláchněte. Pozemní a rostlinné zbytky se lepí na nohy a klobouky. Pokud se dostanou do nádoby, nebude to dlouho stát.
  3. Při namáčení nezapomeňte vyměnit vodu každé 3 hodiny, jinak již houby v této fázi vykysnou.
  4. Sterilizujte sklenice a víčka.
  5. Nepřehánějte to s cibulí - pomáhají kvasit. A nešetřete na octě, kyselé prostředí není podle představ patogenních bakterií.
  6. Pro přípravu na zimu (dlouhodobé skladování) dodatečně sterilizujte nádoby již naplněné houbami.
  7. Skladujte houby při teplotě nepřesahující 3 ° C pod nylonovými pokrývkami nejdéle 3 měsíce. Doporučuje se použít polotovary srolované s kovovými víčky do jednoho roku.

A ještě jeden důležitý bod - každý typ vařte zvlášť. Měkké a měkké houby mají různé doby vaření. Například hříbky se vaří rychleji než hřib... Mimochodem, tyto druhy jsou schopny barvit některé druhy, jako je máslo, v tmavé barvě.

Nakládané houby jsou zakalené - co dělat

co dělat, když se houby zakalíVše záleží na tom, kdy jste problém objevili. Pokud solanka napěnila v plechovkách, které jsou jen pár dní od okamžiku přípravy, je stále možné situaci napravit. Za tak krátkou dobu se houbám nic nestalo. Tak rychle otevřete sklenice a vylovte houby. Nezapomeňte je oddělit nejen od staré marinády, ale také vybrat bylinky, cibuli nebo jakékoli další přísady, které jste přidali. Nyní vařte houby dvakrát po dobu pěti minut a vyměňte vodu. A naplňte čerstvou solankou.

Jinou věcí je, když se marináda zakalila již během skladování. Zvláště nebezpečné jsou nádoby s oteklým víkem. Mohou obsahovat bakterie, které vedou k otravě jídlem a botulismu. A ani lékaři z toho nemohou vždy zachránit. Proto takové houby v žádném případě nepoužívejte, ale bez lítosti je zahoďte.

Řízení růstu plísní při solení hub

Zahrada

Dům

Zařízení