Příprava pokrmů z avokáda

avokádový pokrm Avokádo je považován za svačinu ovoce. Nejí se jako pomeranče nebo banány, protože avokádo obsahuje asi 30% polynenasycených tuků. Aztékové začali toto ovoce pěstovat již ve 3. století před naším letopočtem, avokádo nazývali „lesní olej“. Když Španělé připluli do Jižní Ameriky, nazvali toto ovoce „aligátorská hruška“ kvůli vrásčité kůži a tvaru. Přečíst článek: výhody a poškození avokáda pro lidské tělo!

Použití avokáda při vaření

Vzhledem k vysokému obsahu tuku v avokádu se používají k vaření omáček a salátů. Avokádo je široce používáno ve španělské, kubánské a mexické kuchyni. Nejznámější omáčkou z avokáda je guacamole.

K jeho přípravě budete potřebovat:

  • avokádové ovoce;
  • citronová šťáva;
  • koriandr;
  • česnek;

Avokádo na vzduchu rychle oxiduje, proto ho musíte pokropit citronovou šťávou nebo do něj přidat jinou kyselinu. Nakrájené avokádo se vloží do mixéru a šlehá do pyré. Poté přidejte do pyré koriandr a česnek, podle chuti také sůl a pepř. Tyto přísady se také drtí. Guacamole je připraven. Do této omáčky můžete přidat jakékoli koření, například chilli. Je obvyklé jíst horkou omáčku spolu s bouffant chipsy - národní mexické občerstvení.

Příprava avokádového salátu

Avokádo se také používá do salátů.

Avokádo na výrobu salátů by mělo být zralé, na plodu by neměly být žádné hnědé skvrny. Chcete-li vybrat dobré avokádo, zatlačte na něj prstem. Kůže musí být pevná a rychle získat zpět svůj původní tvar.

Chuť tohoto ovoce jde dobře s krevetami. Kapary se také přidávají do salátu. Jejich solanka neutralizuje nepříjemné tóny v avokádové chuti. Posypte salát citronovou šťávou.

Hlavní barevný akcent v salátu bude pečená paprika. K vaření je trouba vyhřátá na nejvyšší možnou teplotu. Pečené papriky se oloupou a nakrájejí na tenké proužky.

Salát se míchá a dochucuje olivovým olejem a citronovou šťávou.

Pamatujte na tři základní principy přípravy pokrmů z avokáda:

  • můžete si koupit nezralé ovoce, pokud se chystáte připravit jídlo za pár dní;
  • do avokáda vždy přidávejte citronovou šťávu;
  • avokádo se hodí k mořským plodům.

Veškeré exotické ovoce se do naší země dováží nezralé, takže avokádo lze zabalit do novin nebo neprůhledného papíru a nechat tři dny v teplé místnosti. Do svátků ovoce dozrává a je připravené k jídlu.

Zahrada

Dům

Zařízení