Používání zeleného hnoje ve sklenících

skleníkový skleník Zelený hnoj je zelené hnojivo, které obohacuje půdu o stopové prvky a minerály. Ve sklenících se přírodní hnojiva setí počátkem srpna, ještě před sklizní zeleniny. Siderata plní krycí funkci a vstupuje do symbiózy se skleníkovými rostlinami. Tato symbióza je vyjádřena ve skutečnosti, že zelený hnůj neumožňuje vývoj plevelů a pěstované rostliny zase chrání nezralé výhonky plodin ze zeleného hnoje před spalujícím slunečním světlem.

Při setí zeleného hnoje použijte směs plodin, abyste nasytili půdu všemi minerály, které plodiny potřebují. Použijte směs obilí, luštěnin a brukvovité plodiny.

Složení skleníkové směsi pro výsadbu ve skleníku

Osevní směs zeleného hnoje obsahuje:

  • 60% oves;
  • 10% wiki pole;
  • 15% bílé hořčice;
  • 10% phacelia nebo pohanka;
  • 5% řepky.

Základ směsi by měly tvořit obiloviny, protože tato zelená hnojiva obohacují půdu o draslík během procesu růstu. Polní vikev patří do rodiny luštěnin, proto zvyšuje počet dusík v zemi. Bílá hořčice zavádí fosfor do půdy a dezinfikuje ji: ničí patogeny plísně pozdní. Phacelia dobře deoxiduje půdu.

Bokashi se také přidává do směsi semen. Jedná se o mikroorganismy, které pomáhají zpracovávat organická hnojiva. Půda je oseta sideráty a poté mulčována pilinami namočenými v kuřecím trusu.

Ošetření rostlin biologickými produkty

Pro lepší klíčení zeleného hnoje se půda pod pěstovanými rostlinami zalévá roztokem biologického M-přípravku. Můžete použít jakýkoli biologický M-přípravek, například „Vostok M1“. Rozpusťte 15-20 ml přípravku v 10 l vody. S biologickými látkami můžete bezpečně zalévat plody pěstovaných rostlin. Tyto prostředky nezpůsobí žádné poškození lidského zdraví, protože obsahují prospěšné bakterie.

Po sklizni rajčat nebo jiné zeleniny nakrájejte zelenou hmotu pěstovaných rostlin u kořene spolu s sideráty.

Jejich kořenový systém tvoří další kanály, kterými bude vlhkost proudit ke kořenům zeleninových plodin zasazených ve skleníku příštího roku. Kromě toho hnijící kořeny pěstovaných rostlin obohatí půdu o další živiny.

Zahrada

Dům

Zařízení