Použití Trichopolum pro rostliny - použití léku pro zahradu a zeleninovou zahradu

použití trichopolum pro rostliny Mnoho obyvatel a zahradníků v létě používá účinné léky jako dostupnou alternativu drahých léků k ochraně zahradních a zeleninových zahradních plodin před chorobami a škůdci. Použití Trichopolum pro rostliny si získalo širokou popularitu, protože tento levný lék vám umožňuje zbavit se houbových infekcí způsobených patogenními mikroorganismy. S pomocí Trichopolum můžete zvládnout pozdní plíseň na rajčatech a bramborách, bakteriózu okurek, plísně listů, bakteriální špinění a další nemoci rostlinných a ovocných plodin.

Použití Trichopolum pro rostliny a výhody této drogy

použití trichopolum pro rostliny

Popularita použití Trichopolum pro rostliny je dána jeho farmakologickým účinkem. Tento lék obsahuje metronidazol, léčivou látku s antimikrobiálním a antiprotozoálním účinkem.

Metronidazol blokuje syntézu nukleových kyselin v patogenních mikroorganismech a způsobuje jejich smrt.

Je účinný proti různým chorobám houbového původu:

 • pozdní plíseň na bramborách a rajčatech;
 • padlí na okurkách, růžích a angreštech;
 • fusarium na zeleninových plodinách;
 • bakteriální skvrna na fazolích;
 • úhlové špinění na okurkách;
 • bakteriální rakovina révy;
 • kořenová rakovina ovocných stromů.

Při správném použití Trichopolum pro rostliny se můžete nejen zbavit houbových chorob, ale také vyděsit škůdce - zelí a cibule, slimáky, mšice.

Recept na řešení pro ošetření rostlin

recept řešení ošetření rostlinMetronidazol z pozdní plíseň rajčat, stejně jako pro jiné zeleniny, ovoce a bobule a okrasné plodiny, se používá ve formě roztoku. Může být použit dvěma způsoby - pro zalévání a postřikování plodin.

Při prvních známkách plísňových onemocnění nebo pro jejich prevenci je vhodné stříkat lékem.

Jak ředit metronidazol pro rostliny:

 • rozemlejte 2 tablety Trichopolum na prášek;
 • nalijte 1 litr usazené vody při pokojové teplotě;
 • důkladně promíchejte, aby se tablety úplně rozpustily;
 • roztok nechte vyluhovat 25-30 minut.

Pracovní roztok musí být použit okamžitě po přípravě a nesmí být skladován déle než půl hodiny.

Zpracování rajčat

pozdní plíseň rajčat

Pozdní plíseň rajčat - jeden ze společných problémů mnoha letních obyvatel. První příznaky onemocnění lze nejčastěji zaznamenat již na začátku června. Trichopolum z pozdní plíseň na rajčatech lze použít ke stříkání rajčatových keřů na začátku léta.

proces zpracování rajčatSoučasně s rajčaty je žádoucí zpracovat všechny blízké výsadby. Zpracování se provádí 4-5krát po celou sezónu s intervalem 11-13 dnů. Roztok Trichopolum lze použít ke stříkání na listy a zavlažování kořenů. Poslední ošetření by mělo být provedeno nejpozději 2 týdny před sklizní.

Účinnost přípravku lze zvýšit pomocí brilantně zelené farmacie:

 • rozdrťte 15 tablet na prášek;
 • nalijte 1-2 sklenice teplé vody;
 • přidat láhev brilantně zelené;
 • přidejte vodu do celkového objemu 10 litrů.

Zpracování rajčat s Trichopolum s brilantně zelenou by mělo být hojné - musíte každý keř navlhčit připraveným roztokem. Pokud začne pršet do 24 hodin po postřiku, je třeba to opakovat. Tato léčba by měla být prováděna každých 10-12 dní.

Bramborová phytophthora

bramborová pozdní plíseňPrvní známky pozdní plíseň na bramborách se nejčastěji objevují v polovině července. Na jeho listech se objevují tmavé skvrny, které se rychle zvětšují a na spodní straně vrcholků lze vidět bílé výtrusy.

Trichopolum proti phytophthora na bramborách se doporučuje použít okamžitě při prvních projevech onemocnění. Ke zpracování se používá standardní roztok 20 tablet na 10 litrů vody. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete přidat láhev zářivě zelené nebo jódové.

Brambory by měly být velkoryse nastříkány připraveným roztokem tak, aby doslova odkapával z listů. Léčba by měla být opakována každých 7-10 dní, dokud příznaky pozdní plísně úplně nezmizí.

Bakterióza okurek

bakterióza okurekTrichopolum pro rajčata a okurky se může stát účinným „pomocníkem“ v boji proti bakterióze, která často postihuje okurky. V tomto případě jsou okurkové listy pokryty hranatými skvrnami, které se rychle rozšířily na stonky a dokonce i na plody.

Hlavním nebezpečím bakteriózy je její rychlé šíření na zdravé rostliny. Proto by měl být boj proti této nemoci zahájen okamžitě poté, co se na listí okurky objeví první skvrny.

Okurky lze zpracovat dvěma způsoby.:

 1. Dezinfekční roztok - k roztoku potřebujete ½ tablety na 1 litr vody. Nejprve je třeba okurkové keře zalévat čistou vodou, po které - připraveným roztokem.
 2. Roztok s brilantní zelenou - pro antibakteriální roztok se na 1 litr čisté vody použije 1 tableta a 1 ml brilantní zelené. Výrobek se používá ke stříkání okurkových keřů.

V případě těžké infekce okurkových záhonů bakteriózou můžete kombinovat obě metody a použít roztok Trichopolum pro zalévání půdy a postřikování rostlin.

Bakterióza zelí

vaskulární bakterióza zelíTrichopolum pomůže zbavit se tak běžného onemocnění bílého zelí, jako je vaskulární bakterióza. To lze identifikovat podle žloutnutí listů, zčernalých žil.

Příprava řešení:

 • ke zpracování zelí se používá standardní roztok - rozdrobte 20 tablet na prášek a nalijte sklenici teplé vody;
 • když je Trichopolum zcela rozpuštěno, přidejte vodu do celkového objemu 10 litrů;
 • pokud toto množství roztoku nepotřebujete, použijte dávku 2 tablety na 1 litr vody;
 • ponechejte infuzi po dobu 20-25 minut.

Poté velkoryse nastříkejte zelná lůžka roztokem Trichopolum.

Léčba musí být opakována nejméně jednou za 10 dní, dokud příznaky bakteriózy nezmizí.

Padlí na angreštu

padlí na angreštuPlíseň na angreštu nejen zhoršuje výnos keřů, ale může také vést k jejich smrti. Spolu s chemikáliemi mnoho obyvatel a zahradníků v létě používá roztok Trichopolum, který pomáhá zbavit se padlí a zabránit jejich šíření do sousedních keřů.

Roztok se připravuje ve standardní dávce 2 tablety na 1 litr usazené vody při pokojové teplotě. Tato kapalina by měla být nastříkána na všechny keře - zvadlé i zdravé.

Pro rychlejší výsledek lze do roztoku přidat jód nebo brilantně zelenou - 1 ml na každý 1 litr vody.

Plísňové choroby ovocných stromů

houbové choroby stromůTrichopolum lze použít k boji proti houbovým infekcím jablek, hrušek, třešní a jiných ovocných stromů. Pokud listy stromu začaly blednout, pokryté černými tečkami a skvrnami, je to důvod k jejich léčbě Trichopolum.

Roztok se připravuje ve standardním poměru a aplikuje se na ošetření každých 10-12 dní. Kůru stromu postiženého plísňovými infekcemi můžete také dodatečně namazat „kaší“ vyrobenou z rozdrcených tablet Trichopolum a malého množství teplé vody.

Trichopol tabletyTrichopolum je účinná alternativa k chemikáliím na ochranu zahrady a rostlin před plísňovými chorobami. Letní obyvatelé a zahradníci používají tento levný lék k boji proti plísni, bakterióze a dalším chorobám plísňového původu ak prevenci.

Super efektivní využití Trichopolum pro rostliny rotiv pozdní plíseň - video

Zahrada

Dům

Zařízení