Výběr receptu a chuti - nakládaná zelenina na nakládané houby

Povězte mi, jak se vyrábí nálev na nakládané houby? Na podzim jsme se několikrát vydali na odpočinek do přírody a nasbírali řady másla a lila. Protože jsem neměl ani volný čas, ani prázdné nádoby, prostě jsem je uvařil a vložil do mrazáku. A šťastně na ně zapomněl. Vzpomněli jsme si na druhý den, kdy jsme s dcerou diskutovali, co se připravit na oslavu výročí našeho dědečka. Nakonec můžete nakládat zmrazené houby a jaký druh slaného nálevu je pro ně lepší?

lák na nakládané houby Základem jakékoli přípravy hub, ať už je to zimní konzervace nebo instantní jídlo, je solanka. Každá žena v domácnosti má svůj vlastní oblíbený recept: někteří používají minimum koření, zatímco jiní rádi dělají houby ostřejší a aromatičtější. Nakládaná zelenina na nakládané houby v každém případě obsahuje minimální základní sadu. Jedná se o cukr, sůl a ocet az koření - černý pepř a lavrushka. Všechny ostatní varianty solného roztoku si zachovávají tyto základní přísady. Mění se pouze jejich proporce a seznam koření se rozšiřuje podle toho, jakou chuť chcete na konci získat.

Téměř všechny druhy hub jsou předem vařeny samostatně. Některé druhy dokonce dvakrát, nezapomeňte vypustit vodu. A teprve poté jsou kombinovány se solným roztokem.

Nakládaný houbový nálev - klasický recept

klasický recept na houbovou marinádu

S touto solankou můžete na zimu nakládat a sklízet jakékoli houby, od žampionů až po lesní lišky a hříbky. To vyžaduje 1 litr vody a minimum přísad:

 • z koření - pouze 3 lavrushky a tucet hrášku černého pepře;
 • cukr - 50 g;
 • o něco více soli - 60 g;
 • ocet (9%) - 90 ml.

Vařte marinádu několik minut, aby se rozpustily všechny volné součásti. Poté přidejte houby, vařte další minutu. Uspořádejte do sterilizovaných nádob a srolovat.

Instantní houby

instantní houbyPokud potřebujete rychle uvařit chutné houby, naplňte je touto marinádou:

 • 150 ml vody;
 • 30 g soli;
 • 70 ml octa (vínová bílá);
 • 3 lavrushky;
 • 10 černých pepřových zrn.

Pokud chcete, můžete přidat ještě pár větviček tymiánu a 5-7 hřebíčkových pupenů. Vařte houby v marinádě, nechte je vychladnout a dejte na den do chladu.

Korejské houby

houby v korejštiněDomácí houby se neliší od žampionykteré se prodávají v obchodě. A ukázalo se, že jsou stejně chutné jako korejské jídlo.

Připravit:

 1. Umyjte houby. Je-li to nutné, rozkrojte velké vzorky na polovinu, aby lépe marinovaly.
 2. Nalijte 60 ml rostlinného oleje do hluboké misky (kotle).
 3. Přidejte 1 nasekané chilli, 2 vavříny, 6 mletých stroužků česneku.
 4. Pošlete sem také jemně nasekané zelené (petržel s koprem v množství 50 g).
 5. Sůl (20 g), nalijte 2 lžíce. l. sojová omáčka a 80 ml jablečného octa.
 6. Když se směs vaří, přidejte syrové houby, vařte minutu.

Univerzální marináda na všechny houby

Zahrada

Dům

Zařízení