Budou oba zdobit a chránit - rostliny, které odpuzují komáry v zemi

Poraďte, jaké rostliny můžete vysadit, které odpuzují komáry v zemi. Nežijeme tam, chodíme jen na víkendy a trávíme letní prázdniny. Letní dům pro naši rodinu je spíše místem k odpočinku. Ale problém je v tom - poblíž je řeka a večer je prostě nemožné být na ulici. Komáři létají v oblacích, šplhají do domu, obecně je to jen noční můra. Možná existují kultury, jejichž vůně se tito pijáci krve bojí? Zasadil bych altány kolem dvora.

rostliny odpuzující komáry Večer vám nedovolí klidně odpočívat po náročném dni, narušují noční spánek a jejich kousnutí přináší vážné nepohodlí. Jak důležití jsou komáři v přirozeném potravinovém řetězci, my lidé se z nich dostáváme pouze do potíží. Abychom ochránili váš mír a tělo před zásahy, doporučujeme vám zasadit rostliny, které v zemi odpuzují komáry. Takové netriviální řešení pomůže „zabít dva ptáky jedním kamenem“. Takové zelené plochy, zejména kvetoucí, vyzdobí váš web až do samého mrazu. A díky své drsné vůni také odvracejí komáry.

Rostliny, které odpuzují komáry v zemi

vůně, kterou komáři netolerují

Výhody „bylinných repelentů“ jsou zřejmé. Ve srovnání s různými chemikáliemi to rostlinám neublíží. Chemie je toxická a může způsobit alergické reakce. Keře rostoucí na záhonu takovou škodu nezpůsobí. Vůně, kterou komáři nemají tak rádi, je pro člověka ve většině případů velmi příjemná.

Jak jste možná uhodli, proti komárům nelze použít všechny plodiny, ale pouze ty, které mají štiplavou vůni. Bloodsuckers však, stejně jako mnoho jiných druhů hmyzu, takové pachy prostě nevydrží. Budou létat po straně dachy, kde takové rostliny rostou.

Aromatické byliny

Většina z těchto rostlin má léčivé vlastnosti, protože vděčí za silné aroma vysokému obsahu éterických olejů. A některé druhy považujeme za plevel pro svou nenáročnost a téměř nezničitelnost.

Zjistěte, zda jsou ve vaší oblasti nějaké voňavé bylinky, které mohou komáry odpuzovat:

 • pelyněk;pelyněk
 • spiraea;spiraea
 • máta;máta
 • Melissa;Melissa
 • bazalka;bazalka
 • šalvěj;šalvěj
 • citronella.citronella

Květiny „proti komárům“ pro květinové záhony

Mezi květinovými kulturami existuje také mnoho voňavých druhů, například:

 • pelargonium;pelargonium
 • levandule;levandule
 • ageratum;ageratum
 • měsíček.měsíček

Pokud se měsíčky pěstují venku, můžete levandule a pelargonium vysadit jak na záhony, tak do květináče. A pak lze jejich kvetení obdivovat nejen v létě.

Rostliny, které odpuzují komáry v zemi - keře s pronikavým zápachem

Mezi stromovými a keřovými plodinami jsou také druhy, které nejsou po chuti komárům a jinému létajícímu hmyzu. A navenek vypadají velmi dekorativní. A kvetení některých keřů se radikálně liší od aroma samotné listí k lepšímu.

Z řemeslných forem můžete zasadit:

 1. Ptačí třešeň. Na jaře, během kvetení, přitahuje včely hustou a bohatou sladkou vůní. Ale zeleninová část tak dobře necítí.ptačí třešeň
 2. Rostlina ricinového oleje. Neuvěřitelně krásný keř s velkými laločnatými listy vypadá jako bizarní palma. Může dorůst do slušné velikosti.rostlina ricinový olej
 3. Černá bezinka... Nenáročný keř s vyřezávanými listy lze použít k vytvoření celého živého plotu. Odpudivá vůně listí děsí veškerý hmyz, i když vypadá nádherně, zejména na podzim, kdy se mění barva.Ale to, co je pro komáry zlé, se pro člověka stává dobrým, protože černé bezinky jsou jedlé a velmi užitečné.černá bezinka

Jak se zbavit komárů rostlinami

Zahrada

Dům

Zařízení