Reprodukce orchideje Ludisia: tři snadné způsoby, jak získat nové rostliny

Prosím, řekněte nám, jak se ludisia orchidej množí? Květinu mi předali moji kolegové z práce a téměř okamžitě se „přihlásili“ do fronty pro děti. V průběhu roku se keř příliš nerozrostl, ale větve se staly mnohem delšími. Mohou být oříznuty a zakořeněny? Nechci si ještě sednout, protože tam nic není.

reprodukce orchidejí ludisia Reprodukce ludisia orchideje je o něco jednodušší než u phalaenopsis, kvůli zvláštnostem její struktury. Také epifyt, ve volné přírodě roste jak na zemi, tak na mechem pokrytých stěnách jeskyně a skalách. Nepoteší to velkými listy a elegantními stopkami, ale zkroucené stonky s malovanými malými listy jsou svým způsobem okouzlující.

Charakteristické rysy ludisie

Ludisia

Tato zajímavá orchidej roste jako miniaturní keř s plíživými stonky. Jeho výška nepřesahuje 15 cm, ale husté šťavnaté výhonky „odplují“ do stran nebo krásně visí z květináče. Hlavní výhodou ludisie není kvetení, ale původní zbarvení listů. Samy o sobě jsou malé, pouze 7 cm dlouhé a až 4 cm široké.Nejčastěji je listová deska hladká a lesklá, ale existují odrůdy s pubertou. Ale bez ohledu na typ mají všechny ludisie na listech kresbu. Mohou to být podélné pruhy přes celý list nebo krátké tahy. Listy se shromažďují v malé růžici o 5 kusech. Na zadní straně jsou většinou zbarveny různými odstíny zelené a fialové. Výkres je růžový nebo stříbrný.

Každý list je schopen žít až 7 let. Po odumření zůstává na stonku prstencová jizva.

Ludisia je známá jako drahá orchidej. Takže byl pojmenován pro malé narůžovělé květy, které zdaleka vypadají jako perly. Kvete na vrcholcích dlouhých až 25 cm stopek. Květ orchideje lze nazvat nenápadným, ale přichází v zimě, kdy většina rostlin má spící období.

Reprodukce ludisie

Přítomnost vyvinutých silných stonků a krátkého, ale rozvětveného oddenku nepochybuje o tom, že se orchidej dobře vegetativně reprodukuje. Mladou rostlinu můžete získat jedním z následujících způsobů:

  1. Rozdělením keře. Na jaře, po skončení kvetení, můžete rozdělit zarostlou ludisii. Je lepší to udělat ne více než jednou za 2-3 roky, aby keř zůstal svěží. Každá divize musí mít alespoň tři výhonky větví. Mohou být okamžitě zasazeny na trvalé místo v květináči.dělící keř
  2. Apikální řízky. Pro zakořenění musíte připravit mladé řízky, řezané od špiček výhonků. Každý by měl mít 2 uzly a pár listů. Plátky by měly být posypané drceným uhlím. Je lepší je zakořenit na mokro mech ve skleníku. Je také možné ve vodě.apikální řízky
  3. Stonkové řízky. Postupem času listy ludisie padají a výhonky se stávají holými. Lze je použít k reprodukci rozřezáním na stopky o délce přibližně 10 cm. Musíte je jen nasadit na mech, aniž byste zavřeli vrchol.stonkové řízky

Ludisii můžete krájet alespoň po celý rok. Nejaktivnější tvorba kořenů je však pozorována v období od poloviny jara do začátku léta (včetně června).

Reprodukce ludisie řízky - video

Zahrada

Dům

Zařízení