Rosemary - pěstování na otevřeném poli v Moskevské oblasti, výsadba a péče

Řekněte mi něco o rozmarýnu, je vůbec možné pěstovat tuto plodinu na otevřeném poli v Moskevské oblasti? Rád přidávám koření do masových pokrmů, ale jen zřídka jej prodáváme na trhu. V domě není absolutně místo pro další květináče s rostlinami, mohu jen zasít na zahradě. Ale zamrzne v zimě? Je tu zima.

rozmarýn rostoucí na otevřeném poli na předměstí Rozmarýn i všechny kořeněné kultury mají jednu věc společnou - čím více slunce dostanou, tím více aroma olejů se nashromáždí. Proto nejvoňavější koření roste v teplých jižních oblastech s dlouhými a slunečnými léty. Rosemary, rostoucí na otevřeném poli na předměstí této plodiny, má určité nuance. V chladných oblastech, kde je léto krátké a zima rychle přichází a může být velmi chladno, existují pravidla. Podnebí i vlastnosti termofilního rozmarýnu se upravují jak při výsadbě, tak při péči o ni.

Rosemary - pěstování na otevřeném poli v Moskevské oblasti

rozmarýn

Pokud je to možné a potřeba koření není velká, můžete rozmarýn zasadit do květináče. Dokonce i jeden keř může poskytnout voňavé listy pro vaření slavnostního pokrmu. Pokud však potřebujete více rozmarýnu nebo v domě není volné místo pro květináče, můžete rozmarýn pěstovat na zahradě. I ve středním pruhu, již v prvním roce života, mladý keř přinese úrodu, pokud budete dodržovat doporučení pro výsadbu. A správná péče zajistí dobré zimování vytrvalých koření.

Jak a kdy je lepší zasadit rozmarýn do země

výsadba rozmarýnu v otevřeném terénuNejoptimálnější způsob šíření rozmarýnu ve středním pruhu je vegetativní. Vzhledem k tomu, že teplé období roku je tam krátké, je lepší koupit stonku, řez nebo řez. Je možné je zasadit na záhony v zemi ne dříve, než nastane teplé počasí a projdou mrazy. V tomto případě se na podzim na zahradní posteli chlubí slušný keř.

Výsadba rozmarýnu by měla být na dobře osvětleném místě, které je chráněno před průvanem. Pak bude koření aromatičtější a keř bude silnější.

Nemá smysl používat množení semen v otevřeném poli. Vývoj sazenic bude trvat dlouho. Pokud však nesejete semena pro sazenice a necháte sazenice růst v pokojových podmínkách nebo ve skleníku. Pak musíte zasít v únoru a v květnu zasadit sazenice na postelích.

Vlastnosti péče o rozmarýn na postelích v Moskevské oblasti

rozmarýn přesazený na zimu do květináčeObecná pravidla pro péči o koření zůstávají:

  • včasné odplevelení záhonů a uvolnění řádků;
  • pravidelné, ale mírné zalévání se zaměřením na povětrnostní podmínky (déšť nebo sucho);
  • krmení jednou za měsíc: na jaře - dusík, v létě a na podzim - potaš-fosforová hnojiva;
  • sanitární a formativní (je-li to nutné) prořezávání keřů.

Ale to, co je opravdu důležité, je zimování rozmarýnu v Moskevské oblasti a ve středním pruhu. Pokud na jihu klidně odejde do zimy bez přístřeší, pak se za těchto podmínek bez něj neobejde. Keře by měly být dobře chráněny před zamrznutím. Nebo je můžete vykopat, zasadit do květináče a odnést domů.

Rosemary v otevřeném poli prostředního pruhu

Zahrada

Dům

Zařízení