Správná výsadba abutilonu: jak zvolit správný hrnec a půdu

abutilone na parapetu Všichni pěstitelé, kteří pěstují abutilon, vědí, že tato květina je v zásadě schopna velmi rychle svázat květenství. Během několika měsíců po výsadbě se na mladé rostlině mohou vytvořit pupeny. Někdy však existují situace, kdy rostlina nekvete, a nejčastěji je to kvůli nesprávnému výběru hrnce. Abyste se tomuto jevu vyhnuli, musíte přesně vědět, jakou kapacitu květina potřebuje a jakou půdu miluje.

Který hrnec je nejlepší?

Abutilon je zapotřebí malý hrnec. Jinak mladý keř začne aktivně růst kořenový systém, aby vyplnil prostor. A pokud kořeny nepletou celou hliněnou kouli, nebudou na ní žádné květiny.

To však vůbec neznamená, že mladé rostliny by měly být vysazovány do vysokých a úzkých šálků. Pokud je nádoba příliš malá, pouzdro se začne aktivně táhnout nahoru a bude jen velmi málo postranních výhonků. Koruna takového abutilona bude rozcuchaná a tekoucí.

Nejoptimálnější hrnec pro abutilon by měl mít průměr 13 cm a měl by být dostatečně vysoký.

Měli byste se také vyhnout nádobám černé barvy, i když jen jako dočasný květináč. Na okně se pod slunečním světlem takový hrnec rychle zahřeje, což povede k obecnému přehřátí Země v něm a poškození kořenů. Tmavé stěny navíc skrývají to, co se děje uvnitř, před očima. Bude tedy možné přeskočit další transplantaci rostlin, což ji negativně ovlivní. Koneckonců, pokud jsou kořeny propletené, přestanou dýchat a vyvíjet se a květina začne mizet.

Praktikující pěstitelé si všimli, že kořeny se také rychle proplétají v květináčích s neprůhlednými stěnami, na rozdíl od nádob, ve kterých se obvykle pěstují orchideje. Když je zasazen do takové nádoby s abutilonem, jeho kořenový systém se vyvíjí rovnoměrněji.

Jakou zemi má Abutilon rád?

S výběrem půdy nebudou žádné zvláštní potíže, musí splňovat pouze dva požadavky - být lehký a výživný. Nejčastěji se abutilony vysazují do běžného univerzálního substrátu zakoupeného v květinářství. Pokud si však přejete, můžete si podobnou směs vyrobit sami smícháním:

  • dvě části půdy;
  • jedna část humusu a listnaté země;
  • polovina části hrubého písku.

Rostliny je třeba každoročně znovu vysazovat, aby se včas doplnily zásoby živin.

Výběr hrnce a půdy pro abutilon - video

Komentáře
  1. přístav

    děkuji za článek, vše, co jsem chtěl vědět, bylo zjištěno!

Zahrada

Dům

Zařízení