Tajemství pěstování odrůd rajčat Samara pro bohatou sklizeň

Samara rajče Odrůda rajčat Samara je milována mnoha obyvateli léta a zahradníky. Jeho popularita je způsobena časným zráním, vynikající chutí a vysokou odolností vůči tabákové mozaice a dalším chorobám rajčat. Plody odrůdy Samara jsou univerzální, jsou stejně chutné v čerstvé i konzervované formě, ideální pro přípravu salátů, omáček a džusů.

Odrůdy rajčat Samara - charakteristické rysy

vysoce výnosná odrůda rajčat

Samara je hybridní odrůda rajčat, která je odolná vůči fusáriu, tabákové mozaice a dalším chorobám. Zahrnuto do státního rejstříku jako odrůda vhodná pro pěstování ve sklenících a pařeninách, stejně jako pod filmovým přístřeškem na otevřeném poli.

Vlastnosti a popis odrůdy rajčat Samara:

 1. Keře jsou neurčité a dosahují výšky 180–220 cm. Rostlina potřebuje podvazek k vertikální podpoře nebo mříži, stejně jako svírání.
 2. Hybrid patří k časnému zrání, pro plnou zralost plodů to nebude trvat déle než 95-105 dní.
 3. Listové desky jsou středně velké, tmavě zelené barvy, s lehce matným květem.
 4. Zralé plody mají čistý zaoblený tvar pokrytý hustou, lesklou slupkou jasně červené barvy. Díky své hustotě jsou rajčata skladována po dlouhou dobu a během dlouhodobé přepravy se nezhoršují.
 5. Průměrná hmotnost jednoho plodu je 110–120 g. Buničina je pevná a masitá, s malým množstvím šťávy a semen.Samara ovoce
 6. Výtěžek rajčat Samara - až 4-5 kg ​​z jednoho keře.
 7. Vážnou nevýhodou odrůdy je nízká odolnost proti mrazu, proto se v Rusku pěstuje nejčastěji ve sklenících nebo pod fóliovým přístřeškem.

Tomato Samara patří k hybridním odrůdám, a proto bude pro jeho pěstování nutné každý rok kupovat nová semena, protože semena v pěstovaných plodech si nezachovají odrůdové vlastnosti.

Pěstování sazenic rajčat Samara

pěstování sazenic rajčat odrůdy samara
Sazenice rajčat v hrncích vnitřní

Pěstování rajčat Samara začíná nákupem semenného materiálu, přípravou nádoby a půdy pro sazenice. Semena se nejlépe kupují ve specializovaném zahradnickém obchodu a nedůvěřují prodejcům na trhu. Semena pro sazenice můžete zasít na konci února nebo v první polovině března.

Po zakoupení je třeba připravit semena rajčat na výsadbu. Nalijte je do látkového nebo gázového sáčku a vložte je na den do slabého roztoku sody.

Nezapomeňte na ztvrdnutí rostlinného materiálu - pro posílení imunity semenného materiálu jej umístěte na 24 hodin do tepla a poté na 6-8 hodin do chladničky.

Příprava půdy a kontejnery

příprava směsi živin pro sazeniceJako výživný substrát pro pěstování sazenic rajčat Samara můžete použít směs humusu, rašeliny, pilin, dřevěný popel... Je bezpodmínečně nutné přidat vermikulit nebo agroperlit - zabraňují stagnaci vlhkosti v půdě a zajišťují její drobivost.

plnění šálků zeminouTaké pro výsadbu sazenic musíte připravit kontejnery. Nejlepší je použít obyčejné plastové kelímky, ze kterých lze snadno vyjmout vyrostlé sazenice. Na přání můžete použít rašelinové tablety nebo malé květináče.

Výsev semen rajčat

Semena rajčat SamaraPřed zasetím semen rajčatových odrůd Samara je nutné naplnit nádoby připraveným substrátem asi do poloviny.

Pak můžete začít přistávat:

 • udělejte malé zářezy na povrchu půdy a rozložte semena;
 • posypeme nahoře tenkou vrstvou půdy;
 • lehce stiskněte a zalijte ohřátou vodou;
 • umístěte poháry se semeny na parapet nebo na jiné teplé a osvětlené místo;
 • zajistit sazenicím teplotu vzduchu ne nižší než + 23 ° С.

Sazenice rajčat SamaraPrvní zalévání semen by mělo být provedeno 9-10 dní po zasetí. Poté by měly být sazenice navlhčeny každý týden, ale vlhkost v půdě by neměla stagnovat. Odrůda Samara je citlivá na přebytečnou vlhkost, která zhoršuje její imunitu.

péče o sazenice rajčatSazenice rajčat potřebují krmení. K tomuto účelu můžete použít Epin nebo jiné stimulanty růstu. K přípravě vrchního obvazu budete potřebovat ½ ampulky na 2 litry vody. Použijte řešení pro postřik sazenic - zrychluje jejich růst, zvyšuje odolnost vůči chorobám a teplotním extrémům a zlepšuje výnosy.

Přeneste na trvalé místo

přesazování sazenic rajčatPo objevení prvního pravého listu musí být sazenice rajčat ponořeny do samostatných nádob. Během vychystávání je vhodné aplikovat komplexní minerální hnojivo.

Když se půda dostatečně zahřeje, rajčata mohou být přesazena na trvalé místo. Před výsadbou rostliny ve skleníku musí být půda vykopána. Vzdálenost mezi výsadbovými otvory je nejméně 35-50 cm.

Je třeba mít na paměti, že se jedná o vysokou rostlinu, proto u každé díry nainstalujte dřevěný kolík pro další vázání keře. Po přesazení sazenic ji hojně nalijte usazenou vodou při pokojové teplotě.

Péče o rajče Samara

péče o rajčata samara ve skleníkuPéče o rajčata Samara se skládá ze standardních agrotechnických opatření - zvlhčování, kypření, hubení plevele, nemoci a hmyz.

Základní pravidla péče:

 1. Rajčata Samara by měla být napojena každých 6-7 dní pomocí usazené vody při pokojové teplotě. Po uvolnění je žádoucí zvlhčení. Každé pouzdro bude vyžadovat nejméně 500 ml vody.zalévání rajčat ve skleníku
 2. Uvolňování půdy je nezbytnou součástí péče o rajčata. Pomáhá odstranit ztvrdlou kůru z povrchu půdy a zlepšit přívod kyslíku do kořenového systému rostliny. Uvolněte postele s rajčaty, nejlépe každých 7-8 dní.kypření půdy
 3. Při pěstování v interiéru skleník každý den větrejte. Vyznačuje se vysokou teplotou a vlhkostí, což škodí odrůdě Samara.
 4. Hybridní odrůda rajčat vyžaduje pravidelné krmení - jak organické, tak komplexní minerály. Z organických látek bude nejlepší volbou infuze popela, kejdy, kvasnic nebo kopřivy.krmení rajčat Samara

Samara je hybridní odrůda rajčat, která se stala oblíbenou u mnoha letních obyvatel a zahradníků. Vyznačuje se krátkou dobou zrání, nenáročnou péčí a vysokým výnosem. lahodné ovoceZralá rajčata se díky své vynikající chuti konzumují čerstvá a používají se také k přípravě zeleninových pokrmů, omáček, džusů a zimních příprav.

Odrůdy rajčat Samara na letní chatě - video

Zahrada

Dům

Zařízení