Stock-rose - výsadba, pěstování a péče

stock růže fotografie Málokdo měl v životě šanci potkat tuto nádhernou květinu. Jeho jednoduchost a zároveň elegance a majestátnost si získala mnoho fanoušků mezi amatérskými pěstiteli květin. Je nemožné odtrhnout oči od štíhlé krásky hrdě stoupající k nebi, zdobené elegantními luky. Toto je akciová růže, u obyčejných lidí se jí také říká sléz. Existuje obrovské množství druhů slézů, od nízko rostoucích - 30 centimetrů, až po dvoumetrové obry. Květinářství vysoce oceňuje jak klasické odrůdy stock-rose s jednoduchými květy, tak nové odrůdy s dvojitými, velkými květy nejjasnějších a nejmódnějších odstínů:

 • bílý;
 • růžový;
 • Červené;
 • burgundské;
 • krém;
 • šeřík;
 • žlutá.

Populární růže s módními odstíny lila, fialové, téměř černé jsou obzvláště oblíbené.

Foto dvojitá růže a girlanda

Skladová růže je rostlina odolná vůči suchu a zimu, která dobře roste v zeměpisných šířkách s mírným podnebím, včetně Ruska. Je to také rostlina milující světlo, ale také dobře snáší částečný stín.

Sléz, podle období vývoje rostlin, je rozdělen do dvou typů:

 1. roční;
 2. dvouletý;

Způsob použití pažby v květinové aranžmá nelze srovnávat s ničím jiným. Vypadá skvěle v jednoduchých výsadbách, ve skupinových výsadbách s jinými listnatými a okrasnými rostlinami; dobře se hodí k vysokým i nízko rostoucím rostlinám na záhonech, mixborders a květinových záhonech.

Tmavě vínová a žlutá fotka

Přistání

Zásobní růže je obvykle osázena semeny.

Výsadba semen stonkových růží na otevřeném terénu se nejlépe provádí na jaře, kdy již slunce zahřálo Zemi. Vzhledem k tomu, že sléz je poměrně vysoká a bujná rostlina, semena se vysazují v intervalech 30 - 50 cm. Je vhodné zasít semena do otvoru na 3–5 kusů, vzhledem k tomu, že sléz má špatnou klíčivost a dobře snášet přesazování. Je mnohem lepší odstranit přebytečné sazenice, než plýtvat časem a znovu osít.

Výsadba růží se sazenicemiVýsadba ruží se sazenicemi je obtížnější, ale příjemnější. Aby bylo možné v létě dosáhnout efektu rozkvetlé populace, začnou s výsadbou semen již počátkem února. Semena se vysejí do nádoby s půdou a umístí se na chladném místě pod film.

Teplota pro klíčení semen by neměla překročit 18-20o C. Po vylíhnutí semen se film odstraní a sazenice se ředí v intervalech 2 cm nebo v samostatných nádobách. S výskytem dvou pravých listů se rostlina ponoří.

Zde byste měli věnovat pozornost skutečnosti, že sléz má jemný kořen, který se při transplantaci nemůže poškodit. Proto je vhodné ponořit sléz do šálků.

Sazenice v kelímcích porostou až do května, dokud neprojde hrozba mrazu a sazenice zesílí. Rostliny se vysazují na otevřeném terénu ve vzdálenosti 50 cm.

Péče

Vyberte ve fázi 2 listůPři péči o akciové růže nebudete potřebovat mnoho potíží. Aby byla rostlina silná, svěží a zdravá, je třeba ji krmit komplexem hnojiv. Kromě toho je nutné provádět jejich včasné odplevelení a zalévání. Růže obecná je poměrně vysoká rostlina a může být nutné ji dodatečně posílit připoutáním k podpěře. Doporučuje se vyrábět podporu z přírodních materiálů, takže v květinové zahradě budou vypadat organičtěji a nebudou odvádět pozornost od krásy květiny.

Nesmíme zapomenout na škůdce. Častým onemocněním, které sléz trpí, je rez. Hnědé skvrny ovlivňují listy květu a vedou k jejich smrti.Příčinou této nemoci jsou zesílené výsadby, špatná půda, nadměrná vlhkost. Aby se zabránilo nemoci, musí být květina ošetřena fungicidem.

Video o správném zasazení růžice

Komentáře
 1. Ira

  Sléz je velmi krásná rostlina. Už dlouho roste na každém dvoře. I nyní sléz zdobí mnoho květinových záhonů, objevily se však nové originální odrůdy. Také velmi miluji sléz, pěstuji je v zemi mnoho let. Zasazuji to poblíž plotu, slouží jako podpora. Poprvé z tohoto článku jsem se dozvěděl, že literární název pro sléz je akciová růže. Nikdy předtím jsem to neslyšel.

 2. Maria

  Prosím, řekněte mi, letos jsem vysadil zásobní růže, které získaly malý kořenový systém, ale nekvitly (jak to chápu, budou kvést ve druhém roce). Otázkou je, je to možné, a pokud ano, kdy ji přesadit na jiné místo. Pokud ji přesazím na jaře, bude kvést nebo ne

  • Olga

   S největší pravděpodobností jste narazili na dvouletou rostlinu, která kvete ve svém druhém roce. Pokud jde o transplantaci, většina pěstitelů květin nedoporučuje znovu rušit vysazenou stonku růže, protože má dlouhou stonku. Při vykopání je snadné jej poškodit a rostlina příliš dobře netoleruje časté transplantace.

 3. Tamara

  Chci od vás koupit SEEDLING dvojitý růžový stonek, růžový, trvalka. informujte prosím cenu

  • Natali

   Máme informační web. Neprodáváme sazenice, semena, sazenice.

Zahrada

Dům

Zařízení