Mrazuvzdorná a nenáročná odrůda Taiga je volbou sibiřských zahradníků

Jakou teplotu v zimě odolává odrůda Taezhny a musí být zakryta? Objednal jsem si rané odrůdy, prodejce doporučil tuto jako nejstabilnější. Kdy dozrává jeho sklizeň a jaká je chuť, bobule jsou sladké? Jsou dobré pro víno?

odrůda taiga V oblastech s chladným podnebím je pěstování teplomilných plodin, jako je vinná réva, velmi problematické. Ale odrůda hroznů Taezhny dokáže nejen zrát během krátkého léta, ale také dobře snáší zimování. A ačkoli nepřekvapí velkými shluky a bobulemi, jeho vysoká imunita spojená s vytrvalostí a nenáročností ho staví do vedoucí pozice. Pro severní regiony Ruska je tato odrůda tou nejlepší volbou.

Odrůda hroznů Taezhny - popis a vlastnosti

tajga hroznový keř

Révy jsou silné. Během sezóny se réva dokáže natáhnout až na délku 6 m a za pár let se keř dokáže omotat kolem celé zdi domu a dostat se na střechu. Řezy z hroznů Taiga jsou zakořeněny téměř na 100%, takže s jejich množením nebudou žádné problémy.

Odrůda je vysoce odolná vůči chorobám plodin. Pouze v mladém věku mají mladé keře riziko "chytání" plísní. Dospělé rostliny těžko onemocní. Mrazuvzdornost Taezhnoye je také vysoká - réva vydrží bez ztráty a bez úkrytu minus 32 ° C. V oblastech, kde teplota klesá ještě nižší, jsou keře chráněny.

Ovoce a chuť

sklizeň odrůdy tajgyHrozny Taiga patří k časným druhům - od rozchodu pupenů po technickou zralost to trvá maximálně 95 dní. Keř dá svou první sklizeň ve čtvrtém roce života. Výnos se maximalizuje po 7 letech pěstování - z jednoho keře lze získat až 100 kg.

Odrůda má pouze samičí květy a vyžaduje výsadbu opylovače.

Strapce hroznů Taiga jsou poměrně malé, průměrně váží až 200 g. Mají kuželovitý tvar a volnou strukturu. Samotné hrozny jsou kulaté a také malé, s maximálním průměrem až 2 cm a hmotností 3 g. Bobule jsou zbarvené tmavě modrou barvou, příjemně chutnající, s vysokým obsahem cukru (20%), ale zároveň s mírnou kyselostí. Hrozny dozrávají koncem srpna, ale hrozny mohou zůstat na vinné révě téměř 2 měsíce a nerozpadají se. Odrůda je považována za stolní odrůdu, ale je vhodná jak k čerstvé spotřebě, tak k výrobě vína, džusu, džemu.

Vzhledem ke svému intenzivnímu růstu podléhají hroznové keře povinnému přídělu. Na každé vinné révě nezůstanou více než 3 svazky, jinak budou velmi malé, zbytek odříznout.

Klady a zápory odrůdy

klady a zápory hroznů tajgyMezi výhody hroznů Taezhny stojí za zmínku:

  • předčasná splatnost;
  • nenáročnost v pěstování;
  • výtěžek;
  • mrazuvzdornost;
  • imunita vůči chorobám;
  • příjemná chuť.

Taezhnoye jako takové nemá žádné nedostatky. Někteří zahradníci nemusí být vhodní pro malou velikost hroznů a bobulí a nutnost přidělování vaječníků. Pokud jde o konzumaci v čerstvém stavu, tato odrůda zdaleka není velkým a sladkým stolním druhem. Ale vyrábí lahodné džusy, vína a džemy s bohatou barvou.

Video recenze odrůdy Taezhny

Zahrada

Dům

Zařízení