Odrůdy jalovce pro terénní úpravy

jalovec v krajině Juniper je široce používán v terénních úpravách. Je to rostlina z rodiny cypřišů. Na světě existuje asi 80 druhů jalovce. Jsou distribuovány po celém světě. Pro různé národy mají tyto rostliny svá vlastní jména. Odrůdy jalovce se klasifikují pomocí tří klasifikací:

  • barvou a strukturou jehel;
  • výška;
  • poddruh.

Zvažte nejoblíbenější odrůdy používané v krajinářském designu (viz fotografie jalovce).

Jalovcový šupinatý modrý koberec

Jalovec Blue Carpet je šupinatý jalovec, ale podle některých klasifikací je klasifikován jako vodorovný nebo čínský.

Modrý koberec přeložen z angličtiny Modrý koberec. Název mluví sám za sebe: rostlina se během období aktivního růstu stává nebesky modrou.

Maximální výška dospělého keře je asi 50 cm, jalovec je plíživý vždyzelený. V průměru může dosáhnout 2,5 m nebo více, jeho růst je prakticky neomezený.

Když zahrnete Modrý koberec do své krajinné kompozice, dostanete velký modrý koberec, který příznivě zdůrazňuje zelené rostliny druhé úrovně. Odrůda se vyznačuje poměrně velkou dynamikou růstu. Větve dávají za sezónu nárůst až 40 cm, průměr keře se zvyšuje na 80 cm.

Jalovec středně staré zlato

Jalovec Old Gold je středně velký jalovec. Název se překládá jako staré zlato. Je to kompaktní forma Pfitzeriana Aurea.

Keř je vysoký asi 0,5 m, jeho průměr může dosáhnout 1,5 m. Jalovec získává nejvíce dekorativní barvu od konce května do poloviny června, kdy se vytvoří mladý růst jasně žluté barvy.

Juniper Cossack Mas

Juniper Cossack Mas se objevil v Rusku jako jedna z prvních odrůd této plodiny. Používá se pro terénní úpravy pozemků pro domácnost, protože keř je nenáročný na podmínky růstu, ale zároveň je velmi dekorativní.

Na zimu se barva jalovce stává bronzovou. Na jaře, když se příroda probudí, získává keř modrozelenou barvu.

Buď opatrný! Kozí jalovcové šišky jsou jedovaté.

Maximální velikost této rostliny je 1 m na výšku a 3–3,5 m v průměru. V přírodě může keř dosáhnout 20 m na šířku díky tomu, že jeho spodní větve, ležící na zemi, snadno zakoření.

Juniper vodorovný modrý čip

Jalovec vodorovně Blue Chip je v péči nenáročný, dává přednost slunným místům. Výška keře je 30 cm, průměr je až 3 m, pokud není řezaný a jalovec se nechá volně růst. V chladném období má rostlina fialovou barvu, která dodává zimní zahradě další kouzlo.

Zahrada

Dům

Zařízení