Způsoby, jak vyzdobit zahradu ve svahu

zdobení zahrady na svahu Zahrada na svahu je velmi dekorativní. V takové zahradě vypadají terasy a alpské skluzavky příznivě. Mnoho zahradníků se však snaží vyrovnat svah a vyrovnat staveniště. To je největší chyba, protože hlavní ozdobou zahrady je svah.

Celý design krajin pozemek na svahu je postaven na prvcích reliéfu. Zahradu na kopci můžete vyzdobit pomocí tří designových technik:

  • zónování;
  • terasování;
  • maskování jednotlivých částí zahrady.

Všechny tyto techniky vám umožní racionálně trávit prostor v zahradě, abyste mohli vysadit více okrasných a ovocných stromů. Zvažme možnosti použití těchto návrhových technik podrobněji.

Zahradní zónování

Zóny jsou potřeba na jakémkoli místě, ale na zahradě ve svahu vypadají nejpřínosněji. Výhodou zónování kopcovité zahrady je, že pro zvýraznění jednotlivých zón nemusíte používat velké množství materiálů.

Vzhledem k nerovnosti terénu již byly všechny zóny na svahu identifikovány přírodou. Zahradník může využívat nepravidelnosti zahrady pouze pro své vlastní účely. Měli byste se snažit vizuálně vyrovnat oblast na výšku.

Vysaďte vysoké ovocné stromy do prohlubní, vysoké keře výše a podměrečné rostliny do nejvyšších bodů zahrady.

Tímto způsobem nestíníte rostliny ve vaší zahradě. Kaskádové rostliny jsou skvělý způsob, jak rozjasnit stinnou zahradu.

Terasování zahrady

K uspořádání posezení na zahradě není nutné používat omezený prostor. Pozemek ve svahu umožňuje uspořádat velké množství teras na zahradě.

Terasy jsou dobrým způsobem, jak uměle zvětšit velikost webu. Na terasách můžete uspořádat nejen rekreační oblasti, ale také rybníky nebo krajinné objekty, například květinové záhony nebo květinové záhony.

Terasování může být úplné nebo částečné. Plné terasy se používají v zahradách se sklonem větším než 45 °. Terasa na takovém místě je plochá oblast nad „útesem“. Toto terasování umožňuje rozdělit zahradu na úrovně.

Částečné terasování umožňuje vybrat oddělené oblasti v zahradě. Při použití této technologie je nutné udržovat sklon pozemku. Částečně řadovou zahradu lze zdobit vysokými květinovými záhony.

Maskování jednotlivých oblastí webu

V zahradě v nížinách můžete uspořádat oblast s hospodářskými budovami. Je speciálně ukrytý za stromy a vysokými keři, aby nezkazil celkový vzhled zahrady.

Způsoby, jak vyzdobit zahradu na svahu - video

Zahrada

Dům

Zařízení