Nenahraditelný pomocník pro letní obyvatele skleníku "Nurse-Clever"

skleníková sestra chytrá Skleník „Nurse-Clever“ je moderní design vyráběný v novosibirském závodě „Metal-Service“. Výběr skleníků se často stává vážným problémem pro letní obyvatele a zahradníky, zejména pro obyvatele regionů s chladným podnebím. Taková struktura by měla spolehlivě chránit pěstované rostliny před náhlými teplotními změnami a větry, přičemž by měla zůstat multifunkční a vhodná pro pěstování raných druhů zeleniny a zeleniny. Všechny tyto požadavky splňuje společnost „Nurse-Clever“, která si získala popularitu mezi obyvateli léta a majiteli dvorních území.

Skleník „Nurse-Clever“ - konstrukční prvky

skleníková sestra-chytrá na webu „Nurse-Clever“ je jednou z nejžádanějších staveb pro uzavřenou půdu od společnosti „Metal-Service“ se sídlem v Novosibirsku. Jedná se o pevnou, spolehlivou a odolnou konstrukci vyrobenou z polykarbonátu a jiných polymerních materiálů.

Zařízení skleníku Kormilitsa-Clever je speciálně navrženo pro drsné sibiřské podmínky. Produkt, který byl testován na pevnost a funkčnost na Ústavu rostlinné výroby a šlechtění Sibiře, snadno vydrží poryvy větru a značnou váhu sněhové pokrývky.skleníková sestra chytrá

Specifičnost designu „Nurse-Clever“:

 1. Rám je vyroben z ocelových trubek a polymerních prvků. Pórovitý polykarbonátový povlak má tloušťku 1,4 - 1,5 mm.
 2. Průřez kovového profilu je 20x20 mm a mezera mezi klenutými oblouky umístěnými vedle sebe je až 100 cm. To zajišťuje pevnost, stabilitu a trvanlivost produktu.
 3. „Nurse-Clever“ se vyvíjí v několika velikostních řadách - nejoblíbenější jsou skleníky o délce 4,6 a 8 m.
 4. Výška je standardní pro všechny modely skleníků a je 210 cm, šířka 300 cm.
 5. Výrobek je vybaven dvěma dvířky a dvěma ventilačními otvory na koncích (jejich počet lze na žádost kupujícího zvýšit.
 6. Hlavním rysem skleníku Nursery-Clever je posuvná střecha, která se otevírá a zavírá pomocí pohodlného mechanismu na kolečkách a speciálních vedeních.posuvná střecha
 7. Zatahovací střecha poskytuje nejpohodlnější mikroklima, které je nejpříjemnější pro rostliny, stejně jako vysoké úrodné vlastnosti půdy v zimním období. Inovativní konstrukce střechy zabraňuje průvanu během ventilace.

Důležitým plusem skleníku Nursery-Clever s posuvnou střechou je, že v období silných sněžení a vánic se letní obyvatel nemusí starat o bezpečnost střechy a neustále ji zbavovat sněhové pokrývky. Abyste se vyhnuli deformaci, stačí nechat střechu otevřenou.

Pros posuvné střechy

posuvná střechaSkleníky vyrobené z polykarbonátu „Nursery-Clever“ mají vysokou spotřebitelskou poptávku nejen mezi obyvateli Sibiře, ale také ve všech regionech Ruska.střešní zdvihací mechanismus

Klíčové výhody zatahovací střešní konstrukce:

 1. V důsledku vnikání sněhu přes otevřenou střechu je půda konzervována pod sněhovým pláštěm a nezamrzá.
 2. S příchodem jara se sníh roztaje a zvlhčuje vrstvy půdy.
 3. Rám skleníku není vystaven sněhovému zatížení, což výrazně prodlužuje jeho životnost.
 4. Díky režimu volné ventilace je zajištěno úplné opylování rostlin a vytvoření optimálního mikroklimatu pro aktivní růst a produktivitu.
 5. Posuvná střecha urychluje tvorbu humusu z spadaného listí, které se přirozeně vyskytuje ve skleníku.posuvná střecha

Podrobné pokyny a dostupnost všech potřebných komponent vám pomohou sestavit skleník Nursery vlastníma rukama. Jeho instalace netrvá déle než 3-4 hodiny a umožňuje vám ušetřit až 3-4 tisíce rublů.

Instalace skleníku "Nurse-Clever"

instalace skleníku na místěPřed instalací skleníku Nursery-Clever je nutné zvolit vhodné místo pro umístění konstrukce. Nejlepším řešením by bylo bezvětří, dobře osvětlená oblast mimo kůlny a jiné hospodářské budovy, vysoké ploty a stromy.

Pokud to velikost osobního pozemku dovoluje, je vhodné umístit skleník dlouhou stranou na jih. Díky tomu se struktura rovnoměrně zahřeje a pěstované rostliny se budou lépe vyvíjet.

Příprava nadace

instalace základny pro skleníkPo výběru místa musíte začít připravovat základy skleníku „Nurse-Clever“. Cihlové a betonové základny jsou považovány za nejodolnější a nejspolehlivější. Ale tyto možnosti jsou drahé.

Cenově dostupnější a levnější jsou základy z dřevěných trámů. K jeho výrobě budete potřebovat tyče o průřezu 100x100 mm, samořezné šrouby a kovové rohy nebo konzoly.

Jak udělat základ z dřevěných trámů:

 1. Před zahájením práce ošetřete dřevěné trámy Přípravek Senezh nebo jakékoli jiné antiseptikum na ochranu dřeva před rozpadem.
 2. Srazte paprsky do krabice - jeho velikost musí odpovídat parametrům zakoupeného skleníku.
 3. Vyrovnejte zem v oblasti, kde bude konstrukce instalována.
 4. Položte sražený základ na rovný povrch. Je nutné zajistit, aby základna byla dokonale vyrovnaná, jinak se rám skleníku také nerovnoměrně, což povede k narušení fungování jeho mechanismů.
 5. Pro vyrovnání základny je nejlepší použít úroveň budovy.
 6. Poté upevněte dřevěné bloky na šířku a délku pomocí sponek. Zkontrolujte, zda je vše dokonale vyrovnáno svisle a úhlopříčně.

Po instalaci základny a její kontrole na úrovni můžete přejít přímo k instalaci konstrukce.

Montáž rámu budovy

montáž rámu skleníkuInstalace „Nurse-Clever“ sestává z několika fází a začíná montáží koncových prvků.

Pokyny pro montáž skleníku "Nurse-Clever":

 1. Konec skleníku je reprezentován blokem dveří a třemi koncovými oblouky umístěnými na pravé, levé a horní straně. Koncové vzpěry a rozpěrky musí být namontovány na rámu dveří. Spojte prvky pomocí koncových vzpěr. Připevněte oblouky k rámu a vzpěrám pomocí krabových úchytů a šroubů.zdvihací mechanismus
 2. Pomocí krabových spojovacích prvků se samořeznými šrouby připevněte na konce distanční prvky - spodní a střední. Musí být připojeny střídavě k druhému konci.
 3. Připevněte polykarbonát k tvarovaným koncům pomocí samořezných šroubů, nejlépe tepelnými podložkami.polykarbonátový držák
 4. Po připevnění vyřízněte polykarbonát podél obrysu budovy pomocí stavebního nože.
 5. Chcete-li namontovat střechu, připevněte koncové tyče k mezilehlým lištám pomocí rozpěr a šroubů. Technika upevnění je podrobně popsána v pokynech pro skleník.
 6. Na namontovanou střešní krytinu připevněte válečková kola - mělo by jich být 8.
 7. Na střechu položte pevnou vrstvu polykarbonátu a připevněte ji k rámu pomocí samořezných šroubů.
 8. Na konce připevněte příčné vzpěry a namontujte kryt.
 9. Po úplném smontování rámu jej připevněte k základně.
 10. Nainstalujte příčně pod střechu konstrukce. Slouží nejen jako posilovací prvky, ale budou také potřebné při pěstování vysokých rostlin.
 11. Nainstalujte polykarbonát na obě strany "těla" konstrukce. Připevněte naviják na jednu stranu, zatáhněte za kabel uvnitř a připevněte jej ke spodní části středního oblouku, který tvoří základ střechy.
 12. Nainstalujte požadovaný počet zarážek, svorek a lišt pro otevření střechy na speciálně určených místech.

skleníkovou výhodou je chytrá zdravotní sestra„Nurse-Clever“ je pohodlný a spolehlivý skleník, který se stane vynikajícím „pomocníkem“ pro letní obyvatele a zahradníky. Díky svým konstrukčním vlastnostem poskytuje volný přístup vzduchu, účinnou vlhkost půdy a vysokou produktivitu pěstovaných rostlin.

Skleník "Nurse-Clever" - videonávody pro montáž a instalaci

Odeslat komentář

Zahrada

Dům

Zařízení