Tis bobule - popis a fotografie, podmínky pro pěstování vždyzelené trvalky

Co je dospělý tis bobule, popis a fotografie? Objednal jsem sazenice, teď přemýšlím, kde je lepší je zasadit. Jak vysoký tis vyroste a je pravda, že můžete jíst jeho plody?

popis a fotografie tisu bobule Zelené jehlice, hnědá kůra a šarlatové bobule této rostliny vypadají nejen nádherně. Je také docela nenáročný, dobře se hodí k prořezávání a potěší oko více než jedné generace, protože žije dlouho. Jednou z nejoblíbenějších plodin je bobulovitý tis, jehož popis a fotografii dnes zvážíme. Jeho hustá koruna, kterou lze snadno upravit řezáním, je ideální pro živé ploty. Pokud neomezíte růst stromu, vyroste do výšky téměř 30 m. Je pravda, že se to brzy nestane.

Tis bobule - popis a fotografie

tis

Za svůj název vděčí neobvyklému ovoci, podobně jako malé červené třešně, které jsou hustě poseté větvemi. Tis patří do rodiny tisu a je to vždyzelená trvalka. Patří do skupiny stoletých a roky jeho života se nepočítají ani v desítkách a stovkách, ale v tisících let.tisové bobule

Berry tis je velmi pomalu rostoucí plodina. Po dobu 20 let roste strom maximálně do výšky 2 m. Ale vypadá to velmi pěkně. Mnoho výhonků je pokryto hladkou červenou kůrou a mnoha dlouhými až 3,5 mm lesklými jehlami. Shora jsou natřeny tmavě zelenou barvou a spodní strana jehel je světlejší. Malé pahýly jsou svázány v paždí jehličí. Uvnitř semen a nahoře jsou pokryty prstencovou dužinou červené barvy se sladkou chutí.tisový keř

Všechny části tisu jsou jedovaté, kromě červené skořápky. Čím je strom starší, tím jedovatější toxiny v jeho jehlách jsou.

Ve volné přírodě dnes zřídka najdete tis. Za to mohou lidé, kteří kácejí stromy kvůli cennému dřevu. Používá se pro konstrukci a výrobu nábytku. Tisové dřevo je velmi krásné, téměř jako ebenová barva. Kromě toho má silný baktericidní účinek.

Vlastnosti rostoucího tisu

rostoucí tisStálezelená trvalka je nenáročná a dobře se hodí k prořezávání. Proto je rádi pěstují v parcích a na soukromých pozemcích. Tis není náročný na osvětlení, může růst v částečném stínu, ale preferuje lehkou, vlhkou a mírně kyselou půdu.

Péče o strom je jednoduchá a týká se hlavně mladých rostlin:

  1. V horkém létě je třeba je pravidelně zalévat, zejména mladé stromy. Dospělé velké tisy mají vyvinutý kořenový systém, který sahá daleko do hlubin. Jsou schopni zajistit si vlhkost a jídlo z podzemních vrstev.
  2. Na jaře nebude bolet přidat minerální komplex hnojiva pro jehličnany.
  3. Na zimu je třeba mladé tisy zakrýt spandbondem a jejich téměř stonkový kruh je třeba mulčovat pilinami.

Tis se doma množí hlavně řízky. Chcete-li získat štíhlý strom, měli byste pořizovat pouze výhonky rostoucí svisle. Řezy řezané z vodorovných větviček vytvoří rozlehlé nízké keře.

Tisové bobule a její odrůdy

Zahrada

Dům

Zařízení