Bush je mladý a malý, ale plodný a odvážný - rajče Petrusha Ogorodnik, nejlepší volba na otevřeném terénu

Je rajče Petrusha Ogorodnik vhodné pro pěstování na otevřeném poli, pokud žijeme na Sibiři? Máme také skleník, ale příští rok tam chceme zasadit více paprik a rajčata do záhonů. Miluji tuto odrůdu, je velmi chutná, vždy kupuji ovoce na trhu, ale ještě jsem se o to nepokusil. Budou mít rajčata čas dozrát, nebo je lepší je zasadit do skleníku?

rajče petržel zahradník Za pouhých sedm let své existence si rajče Petrusha Ogorodnik již dokázalo získat fanoušky. A i když chutí a výtěžkem nemůže konkurovat moderním hybridům a je pro ně horší, obecně je odrůda celkem dobrá. A jeho hlavní výhodou je schopnost růst v jakémkoli podnebí, od jihu po Sibiř. Účelem stvoření chovatelů bylo navíc získat taková rajčata, která by přinesla sklizeň na otevřeném poli a zároveň co nejdéle.

Tomato Petrusha Gardener - popis odrůdy

rajče Bush petržel zahradník

První rajčata dozrávají 3 měsíce po zasetí, takže odrůda je v polovině sezóny. Patří k určujícím druhům. Keře jsou poměrně silné a kompaktní, s průměrnou výškou asi 60 cm, nepotřebují sevření, ale pokud si přejete, můžete zformovat rostliny až po první kartáč. To urychlí zrání plodů, což je důležité pro chladné podnebí.

Odrůda má dobrou imunitu, ale v podmínkách vysoké vlhkosti stále nemůže odolat plísni. Proto je pro něj preventivní léčba povinná. Ale sazenice Petrushi potěší. Malý, podsaditý, nepřerůstá a neroztahuje se, pokud není možné zasadit včas. Hlavní věc je udržovat rajčata v pohodě.

Jak již bylo zmíněno, rajčata Petrusha Ogorodnik se vysazují hlavně na otevřeném poli. Je ale docela možné je pěstovat také ve sklenících. Je však třeba mít na paměti, že to není zcela vhodné. Ačkoli skleník Petrusha roste vyšší až o 1 m, nebude poskytovat takový výnos jako speciální vysoké druhy. Rajčata navíc potřebují umělé opylování.

Ovocný vzhled a chuť

rajče ovoce petržel zahradníkHlavním účelem odrůdy je salát, ale většinu ovoce lze konzervovat. Největší rajčata jsou obvykle z prvního vaječníku, 180-200 g, s každým dalším kartáčem se zmenšují. Z jednoho keře si můžete vzít až 5 kg rajče neobvyklého tvaru. Vypadají jako válec s nerovnými hranami, zatímco na špičce mají ostrý nos. Kůže je hustá, zbarvená malinově růžová. Buničina je hustá, středně šťavnatá a sladká.

Klady a zápory odrůdy

klady a zápory rajčatové petrželkyNavzdory svému mladému věku se zahradníkům již podařilo ocenit rajčata Petrusha Ogorodnik a vidět jejich takové výhody:

  • plodit do října (pokud to počasí dovolí);
  • tolerance vůči suchu;
  • přenosnost díky husté pokožce;
  • všestrannost použití ovoce;
  • kompaktní velikost pouzdra a není nutné sevření;
  • dobrou chuť rajčat a originální vzhled.

Mezi nevýhody stojí za zmínku, že rajčata mohou prasknout s přebytečnou vlhkostí. Navíc je u plodů někdy pozorována apikální hniloba.

Video recenze odrůdy rajčat Petrusha Ogorodnik

Zahrada

Dům

Zařízení