TOP-12 květin podobných heřmánku - jméno a fotografie

jméno a fotografie květů podobných heřmánku Jména a fotografie květin podobných heřmánku jsou známé a milované mnoha zahradníky. Používají se k výzdobě zahrady a dávají jí jasné, sofistikované barvy. Heřmánky jsou jemné a atraktivní květiny, ale ve velkém počtu jsou docela jednotné.

Jména a fotografie květin podobných heřmánku

jména a fotografie květin podobných heřmánku

Různé květy heřmánku se liší barvou, obdobím květu, pravidly pěstování a požadavky na péči. Vypadají stejně harmonicky jak na velkých květinových záhonech, tak v jednoduchých nebo smíšených výsadbách a stávají se okouzlujícím prvkem jakéhokoli designu krajiny.

Anacyclus

anacyclusMezi jmény a fotografiemi květin podobných heřmánku je nejoblíbenější anacyclus. Navenek je téměř nemožné jej odlišit od heřmánku - má také tenké podlouhlé bílé okvětní lístky.

Hlavní botanické rysy anacyclus:

 • plíživé větve, tvořící se v kruhu a tvořící závěsy;
 • bílé pupeny se žlutým jádrem nebo jasně žluté;
 • odrůda Depressum má sytě růžové květy;
 • v noci a za deštivého počasí se květenství zavírá.

květiny jako sedmikráskyNa území Ruska roste více než 15 odrůd anacyclusů - ročních i trvalých. Většina odrůd kvete od poloviny května do konce června.

Nivyanik

nivyanikNivyanik jsou květiny, které vypadají jako velké sedmikrásky. Mají nejen extrémní vnější podobnost, ale nesou i druhé jméno „heřmánek luční“. Celkem bylo vyšlechtěno více než 20 odrůd chrpy, které se pěstují jak na specializovaných záhonech, tak na soukromých zahradních pozemcích.

Funkce Nivyanik:

 • výška rostliny, v závislosti na druhu, dosahuje 20-120 cm;
 • nivyanik dobře roste a bujně kvete pouze při dostatečném slunečním světle nebo umělém osvětlení;
 • květina může růst na jednom místě až 12 let.

Mezi oblíbené odrůdy sedmikrásky lze nalézt rostliny s jednoduchými nebo dvojitými květenstvími, velkými a miniaturními. Většina z nich jsou trvalky, které kvetou v červnu až červenci.

Doronicum (koza)

koza doronicumDoronicum nebo koza je název žlutých květů, podobný heřmánku. Krásné a nenáročné trvalky slunečné žluté barvy jsou široce používány v krajinářském designu při zdobení skalky a skalky.

prázdnýExistují různé odrůdy doronicum, vysoké i trpasličí. Jednou z největších je koza Kolyumna, jejíž výška dosahuje 70-85 cm. Mezi miniaturními odrůdami jsou nejoblíbenější Doronicum Kluza a Altai s výškou nejvýše 10-20 cm.

Doronicum má středně velké květenství až do průměru 4–6 cm. V závislosti na odrůdě doronicum kvete od začátku května do června nebo od druhé poloviny července do konce srpna. Rostlina má dobrou zimní odolnost.

Květy sedmikrásky Gelikhrizum

Květy sedmikrásky GelikhrizumKvět sedmikrásky Gelikhrizum, který je také známý jako slaměnka, je častým „hostem“ v ruských zahradách. Tato rostlina není přesnou kopií heřmánku, ale má podobný vzhled.

nádherná trvalka podobná heřmánkuGelikhrizum daisy je vytrvalá nízko rostoucí rostlina, která vytváří oponu až do výšky 40-60 cm a výšky až 7-10 cm. Slaměnka se pozná podle modravého odstínu listů, krátkých, nízkých stopek a svěžího sněhobílého květenství připomínajícího heřmánek.

Nemortelle se vyznačuje velmi rychlým růstem - rostlina zároveň nevyžaduje téměř žádné požadavky na péči. Rozkvět gelichrizum trvá celé léto, od prvních červnových dnů do konce srpna.

Heřmánkový měsíček

měsíčekCalendula je květina, která vypadá jako sedmikráska, ale ne jako sedmikráska. Jedná se o jasný "zástupce" skupiny Astrov, populární mezi mnoha zahradníky. Jedná se o navenek atraktivní a nenáročnou rostlinu, která se pěstuje jak pro zdobení osobního pozemku, tak pro léčebné účely.

V zahradnictví se používá řada vysokých odrůd i trpasličích. První patří:

 • Juwel - 45-55 cm;
 • Canaryenfogel - 58-60 cm;
 • Goldkugel - 63-65 cm.

Patio je jednou z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších odrůd měsíčku. Výška takové rostliny nepřesahuje 20-25 cm.

Měsíček se množí samovolným setím, snadno se pěstuje a snadno se o něj stará.

Tato jasná rostlina je vysazena nejen na zahradě, ale také podél zahradních záhonů, protože její aroma odpuzuje mnoho hmyzích škůdců.

Sněhobílé pyrethrum

pyrethrumFeverfew je sněhově bílý květ, který je téměř kopií heřmánku v lékárně. Většina odrůd pyrethra má velké zaoblené květenství se žlutým jádrem a tenkými dlouhými bílými okvětními lístky.

květiny podobné sedmikráskám v zahraděV důsledku šlechtitelské práce bylo vyšlechtěno více než 10 odrůd pyrethra, celoroční a roční. Mají nejen sněhově bílou, ale také jasnou barvu - vínově karmínovou (Bressineham Red), růžovou (Brenda), korálově šarlatovou (James Kelvey).

Sedmikráska

magická sedmikráskaMezi jmény a fotografiemi květin, které vypadají jako heřmánek, je často sedmikráska, která je pro svou extrémní vnější podobnost považována za „blízkého příbuzného“.

Růžové sedmikrásky

Tato rostlina se vyznačuje obrovskou paletou barev - může to být nejen sněhově bílá, připomínající heřmánek, ale také korálová, jasně růžová, lila.

Arctotis

úžasný arctotisArctotis jsou květiny, které vypadají jako malé sedmikrásky. Tato rostlina má kulaté květenství s podlouhlými okvětními lístky bílé, růžové, žluté, fialové, oranžové nebo fialové.

Hlavní rysy arctotis:

 • v závislosti na odrůdě má arktotis výšku 15-25 cm;
 • jediný vysoký rostlinný druh je steakholický, dorůstá až 80-100 cm;
 • arctotis roste nejlépe v dobře osvětlených oblastech se skalnatou půdou.

dlouho kvetoucí arctotisKvět Arctotis trvá od poloviny července do konce září. Rostlina si získala popularitu mezi zahradníky nejen díky vysoké dekorativnosti, ale také vynikající odolnosti proti suchu a mrazu.

Gatsania

gatsaniyaMnoho zahradníků se zajímá o název barevného heřmánku, protože tato jasná a neobvyklá rostlina může být skvělou dekorací pro každou zahradu. Nejčastěji mluvíme o africké gatsanii, která vypadá jako heřmánek, ale má jasnou a bohatou barvu.

Hlavní rysy gatzanie:

 • v ruských zeměpisných šířkách se africká rostlina pěstuje nejčastěji jako roční;
 • v nádobách a květináčích lze gatsanii pěstovat jako trvalku;
 • výška většiny odrůd gatsania nepřesahuje 30-40 cm;
 • rostlina se vyznačuje dobrou odolností proti suchu a snadno snáší mrazy až do -8 ° С;
 • gatsaniya se množí semenem a vegetativní metodou (řízky).

mezery v otevřeném poliGatsania má obrovské množství barevných variací. Tato okrasná rostlina může mít bílé, fialové, růžové, citronově oranžové lístky. Květina se vyznačuje pruhovanými okvětními lístky nebo prstenem kontrastní barvy na základně.

V závislosti na odrůdě se liší nejen barva, ale také velikost květenství, která může dosáhnout 5-10 cm Gatsania má dlouhé kvetení - s minimální péčí, rostlina potěší jasnými květenstvími celé léto až do září.

Několik odrůd (dlouhých a hybridních) kvete v červenci a kvete až do konce září nebo do poloviny října.

Gerbera

kytice gerberyGerbery jsou vícebarevné květy, které vypadají jako heřmánek. Chovatelé chovali více než 75 různých odrůd gerber, jejichž výška může dosáhnout 20-65 cm. gerbery různých odrůdRostlina udivuje obrovskou paletou barev - gerbera může mít vínové, růžové, fialové, šarlatové, žlutooranžové nebo sněhově bílé květenství.

Gerbery jsou poměrně náročné na podmínky pěstování, potřebují sucho, teplo a dobré osvětlení. Proto se nejčastěji barevné květiny pěstují v květináčích a květináčích na balkonech, terasách a sklenících.

Coreopsis

coreopsisCoreopsis je pestrobarevná rostlina podobná heřmánku. V závislosti na odrůdě může mít lístky fialové, růžové, citronově žluté nebo oranžové. Coreopsis může být buď vysoký (odrůda velkokvětá - až 90-110 cm), nebo trpaslík (odrůda ve tvaru ucha má výšku nejvýše 23-30 cm).

Charakteristické rysy coreopsis:

 • keře jsou svěží a šířící se;
 • květenství je malé, až do průměru 3-4 cm;
 • trvalka může růst na jednom místě až 5-7 let.

rostoucí jádrovník na zahraděPro pěstování coreopsis je vhodné zvolit teplé, dobře osvětlené oblasti s dobrým odvodněním, protože jeho kořenový systém umírá na přebytečnou vlhkost. Při správné péči od poloviny července do konce září svěží květy coreopsis svěží.

Osteospermum

osteospermumOsteospermum je krásná okrasná rostlina, která se také nazývá Cape daisy. Mnoho zahradníků ho miluje pro své svěží a dlouhé kvetení, které vydrží až do prvního mrazu. Cape daisy se dodává v mnoha barevných variantách - bílá, fialová, lila, lila, růžová, žlutá a oranžová.

květ pozdní mys sedmikráskaRysem osteospermu je, že jeho svěží pupeny se otevírají, když jsou vystaveny nízkým teplotám vzduchu. Rostlina dobře snáší ostré změny počasí a neztrácí dekorativní atraktivitu během podzimních mrazů a dešťů.

Květy podobné sedmikráskám se mohou stát jasnou a originální výzdobou každé květinové zahrady, záhonu nebo zahrady. Sněhově bílé nebo světlé květenství harmonicky zapadne do krajinného designu osobního pozemku a vnese do něj sofistikovanost a skromné ​​kouzlo.

Jak vypadají jména a fotografie květin podobných heřmánku - video

Zahrada

Dům

Zařízení