Péče o avokádový strom doma

pěstované z avokádového semene Avokádo je exotické ovoce, které roste na vysokém tropickém stromě. Ze semene tohoto ovoce můžete vypěstovat silnou sazenici, která při správné péči doroste až do výšky 2,5 m, v závislosti na objemu květináče.

Z takového stromu nedostanete ovoce. Aby to přineslo ovoce, je nutné naroubovat na plod ovocnou větev, a proto mnozí milovníci exotických rostlin pěstují avokádo jako zelenou pokojovou rostlinu.

Přečtěte si také článek: jak pěstovat avokádo z kamene doma?

Místo pro pěstování avokáda

Sazenice avokáda potřebuje pro normální růst a vývoj hodně slunečního světla a tepla, proto je hrnec s rostlinou umístěn na jižním parapetu. Kořenový systém avokádo netoleruje stojatou vodu. Při výsadbě semene je proto třeba vzít v úvahu několik podmínek:

  • sázecí hrnec musí být naplněn sypkou hlinitou písčitou půdou: základem pro směs půdy je písek a listová půda;
  • za účelem udržení vlhkosti je půda mulčována;
  • v zimě je zálivka omezena, aby listy stromu nezačaly žloutnout a neopadávat.

Jako mulč můžete použít seno, zahradní perlit nebo vermikulit. Chcete-li ozdobit hrnec s avokádovým stromem, můžete po obvodu nádoby zasadit byliny.

Krmení a zpracování avokáda

Avokádový strom velmi dobře reaguje na krmení. V létě se na půdu aplikují fosforová a potašová hnojiva a ošetření listů se provádí roztokem peroxidu vodíku. Po zpracování získají listy rostliny bohatou zelenou barvu, strom vytvoří nové silné výhonky.

Nestojí za to sbírat listy se suchými okraji, protože strom může zemřít kvůli nedostatečné tvorbě chlorofylu. Tyto listy jsou odstraněny až po vytvoření zdravých výhonků.

V zimě se do půdy aplikuje malé množství dusíkatého hnojiva, aby se zachovala normální barva listů. Všechny obvazy se nanášejí ve formě teplých roztoků. V deseti dílech vody musí být rozpuštěna jedna část organického hnojiva obsahujícího dusík. Tento podíl je třeba dodržet také při přípravě roztoku peroxidu vodíku.

Na podzim můžete přidat popel ze dřeva... Po šesti měsících této údržby vyroste avokádový strom až do výšky 2 m. Je třeba ji každé tři měsíce přesazovat do větší nádoby. Pro další odtok vody je nutné nalít na dno nádoby s odtokovými otvory rozbitou cihlu, zahradní perlit nebo vermikulit.

Zahrada

Dům

Zařízení