Systematická péče o reo květinu doma

starat se o reo květinu doma Fanoušci vnitřní zeleně ocení tuto stylovou rostlinu s fialovými listy. Péče o reo květinu doma je velmi jednoduchá. Často se používá k dekoraci kanceláří a bytových prostor. Nenáročnost kultury se srovnává se sansevierem a kaktusy. A jeho vzhled připomíná nádhernou dracaenu. Chcete-li na parapetu pěstovat reo květinu, musíte to nejprve poznat. Zjistěte, jaké odrůdy rostlin existují. Jak je to transplantováno a šířeno doma. Obdržené odpovědi vám pomohou směle se pustit do práce.

Vnější nádhera kultury

světlé listy rao

Když lidé mluví o pokojových rostlinách, v jejich představivosti se objeví krásná nádoba s bujnou zelení. Vnitřní květiny rheo však vypadají úplně jinak. Jsou to bylinné keře, které stoupají 45 cm nad zalévací půdu.rostlina rodiny Commeline

Kultura patří do rodiny Kommelinovye a je považována za blízkou příbuznou zebrin a tradescantia.

Vlasti je jižní část Severní Ameriky a také africký kontinent, kde se nachází květina:

 • na břehu jezer a řek;
 • na okrajích vlhkých lesů;
 • na skalnatých horských svazích.

reo květina na otevřeném poliZákladem reo je přímé střílení zkrácené postavy. Z ní jsou husté postranní výběžky a xiphoidní listy, 25 až 30 cm dlouhé a asi 7 cm široké, vymalované ve dvou barvách. Horní část talíře je zelená a zadní strana fialová nebo načervenalá. Některé rozmanité odrůdy jsou zdobeny podélnými pruhy bílé, žluté nebo narůžovělé barvy. Červené a oranžové talíře dělají květ rheo skutečně krásným.

reo květ kveteNa spodní straně listů se pravidelně objevuje miniaturní člun nazelenalý nebo fialový odstín. Uvnitř jsou malé sněhově bílé pupeny. Jsou uspořádány na půvabných krátkých řapících a orámovány nádherným fialovým „závojem“. Pro takovou originální krásu se vnitřní květina s fialovými listy dole a jemnými pupeny v člunu nazývá „Mojžíšův člun“. Kvetení nastává bez ohledu na roční období. Rheo se obecně pěstuje pro své dekorativní listy.

Pro domácí interiér vyvinuli chovatelé originální odrůdy. Nejoblíbenější jsou:

 • Spathacea Vittata;kultivar Spathacea Vittata
 • „Stripe in Pink“;odrůda Stripe in Pink
 • Havajský trpaslík;Havajská trpasličí odrůda
 • Vitatta;Odrůda Vitatta
 • Sitara zlato.Třída zlata Sitara

Každá odrůda se vyznačuje barvou listů. Pro některé je to zeleno-růžové. Jiní se mohou pochlubit bílými a zelenými pruhy proloženými růžovými tečkovanými čarami. Některé jsou zdobeny žlutými žilkami.

V průběhu času kořenové listové desky reo vyschly a přeměnily rostlinu na miniaturní palmu.

Důsledná péče o reo květinu doma

starat se o reo květinu domaDíky modernímu životnímu stylu se mnoho lidí vzdává svého koníčka. Dopravní zácpy, plné ponoření do práce a nestabilita ve světě způsobují neustálý stres. Vnitřní květiny však pomáhají zotavit se po náročném dni. Přináší také trvalou radost svým fanouškům. Naštěstí péče o reo květinu doma vyžaduje minimální úsilí a čas. Důsledně budeme analyzovat, jaké je jeho tajemství.reo květina na otevřeném poli

Pohodlné místo na slunci

dobré osvětleníAčkoli pokojové rostliny žijí pod střechou, neznamená to, že nepotřebují dostatek světla. V přírodě rheo roste ve vlhkých lesích. Proto je neustále pod ochranou majestátních stromů.Díky tomu květina přijímá rozptýlené světlo.

Vzhledem k tomuto okamžiku je zřejmé, že je lepší umístit vnitřní kulturu mimo přímé sluneční paprsky. Mělo by však být dostatek světla pro úspěšný vývoj rheo. Nejlepší je „usadit“ květinu na východním nebo západním okně. Obyvatelé bytových domů si to mohou v teplém období vyjmout na balkon nebo lodžii nasměrovanou na sever.

Nedostatek osvětlení často vede ke ztrátě dekorativních barev listových desek.

Teplotní podmínky a úrovně vlhkosti

funkce péčeRutinní domácí péče o rheo zahrnuje udržování vhodného mikroklimatu. Přestože jsou tropy považovány za rodiště kultury, teplota + 25 ° C je považována za ideální teplotu pro její rozvoj. V zimě je povoleno mezi 18 ° C a 20 ° C. Pokud je „Mojžíšův člun“ umístěn na verandě nebo na balkoně, nesmí teplota klesnout na + 12 ° C. Prvním příznakem nepříjemné existence jsou snížené listové desky rostliny.

zavlažováníAby byla květina zajištěna optimální úroveň vlhkosti, je pravidelně stříkána stříkací lahví. Pro obchodní použití vařená voda při pokojové teplotě. Procedura se provádí dvakrát týdně.

Expandovaný jíl, umístěný na paletě, pomůže regulovat úroveň vlhkosti. Doporučuje se pravidelně ji zvlhčovat.

Horní obvaz a kompetentní zalévání

oplodnění

Hnojte vnitřní kulturu dvakrát měsíčně. Nejčastěji se tyto látky používají:

 • „Zdraven“;
 • „Dobrá síla“;
 • Agricola Aqua.

Minerální obvaz začíná v květnu a úplně se zastaví v polovině listopadu. V zimě je rostlina spící. Navzdory tomu to vypadá docela reprezentativně.

Květinářství si všimlo, že tropický květ rheo nemá rád stagnaci vlhkosti. Při zasazování kultury do nádoby je její dno naplněno drenážním materiálem. Mělo by to být nejméně 4 cm. Rostlinu zalévejte, jak povrch půdy vysychá. Bohaté zavlažování začíná v polovině jara. Na podzim a v zimě je množství vlhkosti výrazně sníženo. Pro tento postup použijte usazenou kapalinu nebo kapalinu procházející filtrem.

Doporučuje se udržovat nádoby s reo mimo zdroje tepla. Horký vzduch způsobí, že povrch půdy rychle vyschne.

Vytvoření stylové „koruny“

vytvoření stylového korunního reoNekontrolovaný růst květu ničí jeho dekorativní efekt. Příliš dlouhé výhonky jsou neustále protahovány. Výsledkem je odkrytí hlavního stonku. Naučíme se, jak sevřít rheo a získat krásnou a stylovou korunu. Existuje jednoduché schéma. Procedura se provádí brzy na jaře, kdy se rostlina začne intenzivně rozvíjet. Větve jsou odříznuty těsně pod hlavním růstovým bodem. Z tohoto důvodu se boční výhonky aktivně vyvíjejí. Transformují květinu do svěžího travnatého keře.

Metody reprodukce

reprodukce reoK vytvoření originálního domácího interiéru používají milovníci květin skupinovou výsadbu pokojových plodin. Stejné květiny vypadají obzvláště stylově a jsou zobrazeny v řadě. Zvažte nejdostupnější způsoby, jak chovat rheo doma.

Používáme hotové řízky

množení řízkyTato metoda, která je považována za nejjednodušší, pomůže získat mladé rostliny. Hlavní věc je najít výhonky na kultuře. Obvykle se „děti“ tvoří v kořenové zóně po zákroku. Jsou pečlivě řezané. Umístí se do nádoby s vodou zředěnou stimulantem růstu kořenů. Když se objeví kořeny, řez se přenese do květináče s úrodnou půdou. Voda hojně. Po několika dnech rostlina získá sílu a rychle se rozvíjí.

Rozdělení keře

množení řízkyMožnost chovu se používá u plánované transplantace rheo do větší nádoby.

Práce se provádí podle následujícího schématu:

 • nádoba s květinou se hojně nalije vodou;
 • opatrně extrahujte kulturu spolu s hliněnou hrudou;
 • jemně setřásat půdu;
 • část rostliny je odříznuta spolu s kořeny.

transplantaceVýsledné vzorky se okamžitě přesadí do připravených nádob naplněných čerstvým substrátem.Všechny postupy jsou prováděny velmi opatrně, aby se rostlina úspěšně adaptovala na nové stanoviště.

Bezztrátové prořezávání výhonků

zakořenění vrcholových řízkůBěhem formování "koruny" keře se po ruce objevuje spousta rostlinného materiálu.

Postup reprodukce reo apikálními řízky se provádí následovně:

 • odřízněte "vrcholy" ostrým nožem nebo čepelí;
 • výsledné rány jsou ošetřeny aktivním uhlím, rozdrceny na prášek;
 • řízky se umístí do nádoby s vodou;
 • nechte v teplé, dobře osvětlené místnosti.

je čas zasadit řízkyJakmile se objeví kořeny, připraví se středně velké nádoby. Jsou naplněny substrátem, který je zakoupen ve specializovaných prodejnách. Pokud je odebrán ze zahrady, přidá se do něj trochu písku. Zakořeněné vrcholové řízky jsou pohřbeny v zemi. Kořenová oblast je mírně podbitá a hojně napojená.

Reprodukce se nejlépe provádí na jaře, kdy rostlina vstoupí do aktivní fáze vývoje.

Zábavný proces množení semen

reo květina ze semenFanoušci vnitřních zelených ploch rádi pěstují všechny druhy plodin vlastními rukama. Z toho získávají radost a uspokojení. Zvažte postup reprodukce semen osiva, který lze provádět kdykoli během roku. Prvním krokem je sběr semen. Poté, co se v lodi objeví bílé pupeny, pěstitelé trpělivě čekají, až budou úplně suché. Poté je z nich odstraněn rostlinný materiál.

Plodný substrát se nalije do širokých nádob. Semena jsou zaseta, lehce posypána půdou a zvlhčena stříkací lahví. Po chvíli se na povrchu objeví klíčky. Když zesílí a zakoření se, přesadí se do jednotlivých nádob.

péče o reo květinu domaPéče o reo květinu doma pomáhá vytvářet nádherné živé skladby. Včasné zalévání, krmení a prořezávání stimuluje aktivní růst kultury. Pokud je to žádoucí, šíří se nejméně třemi způsoby. Samorostlá „zahrada“ na parapetu nás potěší po celý rok.

Jaká péče o reo květinu doma je potřeba - video

Zahrada

Dům

Zařízení