Jedinečné vlastnosti a použití avokádového oleje

zdravotní výhody avokádového oleje V poslední době se ropa stala velmi populární avokádo, jehož vlastnosti a aplikace jsou jedinečné jak z kulinářského, tak z kosmetického hlediska. Jinak se ovoce nazývá aligátorská hruška. Olej z něj je výsledkem mechanické extrakce.

Z hlediska životního prostředí je produkt považován za jeden z nejčistších ze všech stávajících rostlinných olejů. Jeho chemické složení, nutriční hodnota a chuť jsou mnohem lepší než u jiných rostlinných olejů.

Chemické složení

Aligátorový hruškový olej je zdrojem mnoha zdravotních výhod. Obsahuje tedy:

 1. Sacharidy, bílkoviny, tuky, které jsou mezi sebou velmi dobře vyvážené.
 2. Fosfatidy, lecitin, různé aminokyseliny.
 3. Velké množství různých makro- a mikroelementů, jako je jód, vápník, hořčík, měď, fosfor, stříbro, železo, draslík, kobalt, mangan, sodík, zinek, které jsou nezbytné pro normální fungování těla.
 4. Vitamin F, který se podílí na vývoji buněk nezbytných pro eliminaci toxických látek, těžkých kovů a radionuklidů z těla, normalizaci metabolických tukových procesů a krevního oběhu.
 5. Vitamin E, důležitý pro zachování krásy a mládí. Kromě toho, že vitamin inhibuje proces stárnutí, také předchází rozvoji artritidy, trombózy, aterosklerózy a rakoviny.
 6. Vitaminy skupiny B, zejména 1, 2, 3, jsou schopné zlepšit složení krve a mají příznivý účinek na nervový systém.

aplikace

Od starověku se avokádový olej úspěšně používá v kosmetologii jako prostředek k udržení krásy a zdraví celého těla a jako kulinářská složka.

Jako lék

avokádový olej bohatý na vitamín E.

Stojí za zmínku, že avokádový olej je v obsahu některých složek několikrát lepší než jiné oleje. Vitaminu E je tedy pětkrát více než v olivách. Je to on, kdo dodává oleji silné antioxidační vlastnosti, podporuje lepší hojení ran a různá poškození kůže, stimuluje imunitní systém, omlazuje tělo, odstraňuje z něj volné radikály a předchází vzniku rakoviny.

Díky svým léčivým vlastnostem vede použití avokádového oleje ke snížení krevního tlaku, zlepšení funkce nervového systému a stimulaci procesů tvorby krve. Je to vynikající terapeutický a profylaktický prostředek pro různá onemocnění kardiovaskulárního systému a podporuje mužskou sílu.

Skvalen obsažený ve složení dodává oleji antioxidační, protiplísňové, antimikrobiální léčivé vlastnosti a nutí tělo plně produkovat pohlavní hormony. Eliminuje negativní účinky karcinogenů a záření na tělo, bojuje proti volným radikálům, a tím chrání tělo před rozvojem onkologických onemocnění. Skvalen navíc stimuluje produkci vitaminu D, což zase předchází vzniku osteoporózy, pomáhá saturovat tělo kyslíkem a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Svět kulinářských

avokádový olej při vařeníVe Španělsku, Latinské Americe a zemích Středomoří není žádný pokrm úplný bez avokádového oleje.Hodí se jako zálivka, hodí se k mořským plodům, zelenině, rybím výrobkům. Často se také používá ve fritéze k přípravě různých pokrmů.

Krása vlasů

avokádová olejová maska ​​na vlasyPodle výzkumu vědců aligátorový hruškový olej podporuje rychlý růst vlasů, posiluje vlasové folikuly a vede k silným, krásným vlasům a přirozenému lesku.

Při použití avokádového oleje na vlasy se stane toto:

 1. Obsažené vitamíny chrání pokožku hlavy a vyživují vlasové folikuly, zatímco aminokyseliny zajišťují zdravý růst buněk dermis.
 2. Bohaté vitamínové složení poskytuje slunečnímu záření avokádový olej, jehož použití jako solária je výhodnější než synteticky formulované.
 3. Díky obsahu mastných kyselin jsou vlasy měkké a lesklé a jsou odstraněny problémy jako svědění a suchost.
 4. Vzhledem k tomu, že avokádový olej je pokožkou lépe absorbován než ostatní, může sloužit jako základ pro různé éterické oleje. Hodí se tedy k olejům, jako je makadamiový ořech, jojoba, sezam, mandle, oliva. Takto vytvořená maska ​​na vlasy z avokádového oleje se o jejich stav stará efektivněji.
 5. Je to vynikající zvlhčovač a díky svému bohatému vitamínovému a minerálnímu složení obnovuje strukturu vlasů.
 6. Díky oleji se zvyšuje prokrvení pokožky, v důsledku čehož vlasové kořínky dostávají více živin potřebných pro růst a zdraví.

Síla nehtů

síla nehtů s avokádovým olejemAvokádový olej se také používá na ruce, posiluje pokožku a nehtové ploténky. K tomu je smíchán s jakýmkoli jiným rostlinným olejem (například meruňkovým nebo mandlovým) při dodržení poměru 1: 1 nebo v 1 polévkové lžíci. avokádový olej nalijte éterický olej z pačuli, citronu, levandule nebo heřmánku v množství 2-3 kapek.krásné nehty s avokádovým olejem

Výsledná směs se denně nanáší na nehtové destičky a kutikuly a chvíli se nechá, aby se olej zcela vstřebal. Avokádový olej na nehty by se měl před aplikací laku na nehty vtřít.

Krása obličeje a těla

avokádový olej na obličej a těloAvokádový olej lze použít na jakýkoli typ pokožky, bez alergických reakcí a bez zanechání mastných stop. Vzhledem k tomu, že produkt má složení blízké lidské pokožce, vstřebává se téměř úplně, zlepšuje vzhled pokožky a chrání ji před účinky škodlivých a dráždivých faktorů.

Při každodenním používání avokádového oleje na obličej eliminuje:

 • peeling a suchá kůže;
 • ochablost;
 • akné;
 • mimické a jemné vrásky;
 • různé věkové skvrny.

Nástroj také pomáhá obnovit poškozené kožní buňky.

jíst avokádový olej s výhodouNení divu, že avokádový olej se velmi často používá při výrobě různých přírodních kosmetických přípravků na obličej.

Pro dlouhé řasy

avokádový olej na řasyAvokádový olej má také příznivý účinek na stav řas. Díky obsaženému lecitinu, kyselině listové, vitamínům skupin B, D a E jsou řasy posíleny, jejich křehkost mizí a při pravidelném používání zůstávají zdravé, dlouhé a husté, díky čemuž je výraz výraznější.

Avokádový olej na řasy se používá v tandemu s jinými oleji, přičemž jejich směs se používá jako základ, do kterého se přidávají esenciální extrakty pro zvýšení účinku. Je lepší nanášet olej na řasy večer, po odstranění make-upu. Postup musí být proveden opatrně, aby se směs nedostala do očí. Nejlepší je to udělat důkladně umytým štětcem od konce řasenky, který nanesete od středu řas až ke konečkům. Po 15 minutách by měly být řasy otřeny vatovým tamponem, aby se odstranil přebytečný olej.

Ze všeho výše uvedeného můžeme vyvodit závěr, že místo drahé kosmetiky syntetického původu můžete použít přírodní dary přírody, zejména avokádový olej,pomáhá uchovat krásu a mládí po dlouhou dobu. Číst o výhody avokáda pro lidské tělo!

Video o výhodách avokádového oleje

Zahrada

Dům

Zařízení