Ve své zahradě a zeleninové zahradě nepoužívejte chemikálie

Péče o zahradu Každý zahradník ve svém okolí chce mít zdravé ovoce, bobule, zeleninu a méně chce používat pesticidy. Při tom vám budou pomáhat rostliny, zvířata, hmyz. Při výsadbě na zahradě a na zahradě je nutné dodržovat satelitní plodiny, to znamená ty, které se navzájem chrání před škůdci.

Zapojte satelitní kultury

 • Zelí. Sladká zelenina je napadena mnoha škůdci. Kombinací výsadby zelí s koprem a cibulí jej ochráníte před škůdci.
 • Výsadba cibule v okurkových záhonech pomůže chránit okurky před roztoči.
 • Cibule sevok (batun) chrání jahody před hlísticemi a slimáky.
 • Česnek a cibule pomohou rajčatům z pozdní plísně.
 • Mrkev pomůže cibuli z cibule létat. Cibule zase pomůže mrkvi z červotoče.

Při sledování rostlin tedy můžete na zahradě a v květinové zahradě najít zelené chrániče. Mnoho rostlin v zahradě je ovlivněno mšicemi. Zelí, fazole, třešně, třešně a jiné plodiny jsou vážně ovlivněny. Spider roztoči škodí okurkám. Ošetřete tyto plodiny infuzí česneku a škůdci za tři až čtyři hodiny zemřou. Vysaďte vedle nich kopr. Přitahuje vznášející se mouchy. A cibule odpuzuje mnoho škůdců a motýlů. Nebudou moci klást vajíčka na rostlinu.

Cibule pomůže chránit jahody před šedou plísní. Cibulové fytoncidy zabíjejí původce této nemoci. Chrání brambory a rajčata před chorobami a škůdci.

Vysaďte do své zahrady měsíčky. Chrání půdu před hlísticemi a jsou nejlepšími předchůdci jahod.

Hořčice, kopr, petržel kvetoucí v zahradě přitahují užitečný hmyz.

Používejte bylinné infuze

Kromě používání plodin satelitů, na zahradě, na zahradě je nutné zpracovávat plodiny a výsadby zeleninovými nálevy.

 • Při prvních známkách choroby rajčat s pozdní plísní a pro prevenci nemocí ošetřete rostliny infuzí česneku.
 • Pro hněv (škůdce angreštu a rybízu), luční můra (škůdce brambor a zeleniny), pilulka, zelná lopatka - můra, použijte infuzi rajčat.
 • Z takových škůdců, jako jsou třásně, malé housenky, pomůže infuze bramborových vrcholů a rajčat.
 • Bojujte proti takovému škůdci, jako je červotoč, který hlodá mrkev a bramborové hlízy tím, že vykopává pět až deset centimetrů bramborových klínů (označuje je větvičkami), denně kontroluje a ničí škůdce.
 • Infuze listů pampelišky pomůže v boji proti mšicím, klíšťatům.
 • Někteří zahradníci pěstují velký lopuch. Je důležitý nejen v tradiční medicíně, ale také v boji proti hlavním škůdcům. Čerstvě nakrájené listy lopuchu - jeden a půl kilogramu se vloží do nádrže, nalije se pěti litry vody, trvá na tmavém místě po dobu tří až čtyř dnů a filtruje se. V případě vážného poškození rostlin přidejte dvacet gramů mýdla na prádlo a promíchejte. Nálev použijte k postřiku proti molům zelným, nenasytným housenkám zelného bílku, kopečkům a mnoha dalším škodlivým hmyzem. Dobrý účinek má směs listů lopuchu a hořčice (jeden až dva). Použijte jej proti štěnicím a mšicím.
 • Nálev lopuchu je účinný také proti roztočům. Nalijte půl kbelíku drcené hmoty na vrchol teplou vodou, nechte deset dní a napněte. S touto infuzí můžete stříkat stromy v intervalech deseti dnů.Po roztažení listů lopuchu přes noc sbírejte slimáky, které se pod nimi skrývají.
 • Infuze heřmánku z lékárny zbaví rostliny klíšťat, mšic a myší.
 • U plísní - chorob okurek, dýní, melounů, dýní, angreštových keřů a rybízu - použijte infuzi shnilého sena. Zpracování se nejlépe provádí večer.

Video o zeleninové zahradě bez chemikálií

Komentáře
 1. Svetlana

  Velmi relevantní článek, zejména v naší době, kdy je všechno a všude nasyceno chemií. Děkujeme za užitečné tipy. Už dlouho si pěstuji svoji vlastní zeleninu a ovoce. Neustále jsem se však obával otázky, co je třeba udělat pro dobrou sklizeň, boj proti škůdcům a chorobám rostlin pomocí chemikálií. Nyní díky tipům v článku můžete použít méně chemie. Obzvláště se mi líbil materiál, se kterým lze mšice a pozdní plíseň bojovat pomocí infuze česneku, a infuze lopuchu pomůže proti hlavním škůdcům. Určitě to zkusím.

 2. Albina Andreevna Knyazeva

  S potěšením jsem četl o údržbě ekologické zahrady, líbily se mi recepty na domácí léky na boj proti chorobám a hmyzu. Ale zdá se mi, že v tomto článku nebylo dost místa o bouřce všeho hmyzu, vlaštovičníku. Mám to od jara do podzimu v nálevu, čekám v křídlech. A když mluvíme o infuzích, pak musíte souhlasit s tím, že při velkém hromadění hmyzu a nemocí působí spíše slabě. Navrhuji otestovat směs s ekologickými účinnými mikroorganismy EM-1 Baikal. Složení vyrobené z bylin s malým přídavkem mikroorganismů je univerzálním lékem na jakýkoli hmyz. A aby bylo možné na sezónu nenávratně zničit roztoče ve skleníku, budou zapotřebí stále živé mikroorganismy bitoxibacilinu. Účinek druhé drogy je takový, že výsledkem je neschopnost žen se rozmnožovat. Droga je neškodná pro teplokrevná zvířata a včely. Tři dny po postřiku lze produkty ze zahrady jíst. Po smíchání s bylinkami všechny tyto ekologické přípravky zlepšují jejich vzájemné působení. Zahrada bude čistá a nejsou potřeba žádné chemikálie.

Zahrada

Dům

Zařízení