Pěstujeme na našem webu hořící keř hořící popel, dodržujeme pravidla péče o neobvyklou rostlinu

pěstujeme keř hořící jasan Ash Burning Bush nebo dictamnus je vzácná a exotická rostlina s neobvyklým názvem a velkolepým vzhledem. Pěstujeme jasan v našich záhonech s maximální pozorností a péčí, protože tato rostlina může způsobit těžké popáleniny. Jsme připraveni se vyrovnat s takovým nebezpečím, protože s náležitou péčí dictamnus „reaguje“ luxusním, bujným kvetením.

Hlavní rysy Burning Bush

rys hořícího keře

Bílý popel byl populárně nazýván Hořící keř, protože má schopnost vznítit se z přineseného zdroje ohně. Samotná květina zároveň nehoří, plamen jí neublíží.

Tato vlastnost není způsobena nadpřirozeným „charakterem“ rostliny, ale obrovským množstvím éterických olejů v jejím složení. Ze stejného důvodu způsobuje jasanové dřevo při dotyku těžké popáleniny.jasan ve volné přírodě

Hlavní rysy jasanu:

 1. Rostlina patří k trvalkám vysokým až 80–120 cm, které v procesu růstu vytvářejí husté houštiny.
 2. Jasan má velký, silný a rozvětvený kořenový systém.
 3. Stonky jsou vztyčené, s hustými a hustými okraji.
 4. Listy jsou lichě sevřené, tmavě zelené, navenek připomínající popel - toto se stalo názvem kultury.
 5. Květenství hořícího keře je červené, růžové nebo sněhově bílé barvy s příjemnou citrusovou vůní. Kvetení trvá do poloviny nebo konce července.
 6. Po skončení kvetení na stoncích jasanu se tvoří plody - "krabice" ve tvaru hvězdy, obsahující semena.

Hořící keř Yasenets se vyznačuje vysokou odolností proti změnám počasí, nenáročnou na kvalitu půdy a estetickým vzhledem. To zajistilo popularitu dictamnus v krajinářském designu.

Pěstování jasanů Hořící keř

pěstujeme keř hořící jasanPři pěstování keře hořícího popela neexistují žádné přísné požadavky na výběr půdy. Za přirozených podmínek rostlina snadno roste v oblastech se skalnatou nebo jílovitou půdou s minimálním množstvím vlhkosti a živin.

Jasan netoleruje bažinatou půdu, vysokou vlhkost a nadměrné zalévání.

Největší a nejživější květy poskytují vápenaté nebo zásadité půdy. Pro pěstování hořícího keře je nejlepší zvolit rovnoměrně osvětlené oblasti se světlým stínováním.

Pěstování ze semen

hořící semena keřůPěstování dictamnu ze semen je považováno za nejjednodušší a nejúčinnější způsob množení rostlin. Výsev jasanu lze provést v dubnu nebo v září. Pro výsadbu je nejlepší zvolit teplý, ale zamračený den - v horkém počasí se semena neusadí.

Pro pěstování jasanů je nejlepší použít čerstvě sklizená semena. V případě použití loňských semen se z nich mohou objevit mladé sazenice až po 10-12 měsících, tj. Nejčastěji v příštím roce.

setí osiva popela

Technika výsadby jasanu Hořící keř:

 • vykopat půdu;
 • připravte tenké příkopy nebo pravidelné otvory pro výsadbu;
 • zasít semena;
 • Zalévejte postele hojně a posypte vrstvou zeminy.

Po zasetí musí být postele pravidelně napojeny, dokud se neobjeví výhonky, po kterých se zastaví hojné zavlažování.

sazeniceS nástupem jara nezapomeňte veslovat klíčky jasanu a ponechat mezi nimi vzdálenost nejméně 15 - 25 cm. Přebytečné klíčky, které výrazně zesilují záhony, přesaďte samostatně. Po 3 letech mohou být mladé keře popela Hořícího keře přesazeny na záhon nebo na jiné trvalé místo.

Péče o jasan

oplodněníVýsadba a péče o keř hořícího popela není nijak zvlášť obtížná. Rostlina je vysoce odolná vůči teplu a dokonale snáší letní sucho, aniž by vyžadovala časté a hojné zalévání. Jedinou výjimkou je fáze květu, která upadla během období dlouhodobého sucha.

Yasenets Hořící keř dobře roste na špatné půdě, aniž by to způsobil hnojiva, ale na bohaté půdě poskytuje svěží a dlouhotrvající kvetení. Dictamnus netoleruje neutrální půdu, proto je nutné udržovat vysokou hladinu alkálií.

K tomu jsou zavedeny alkalizující obvazy - nejlépe v dubnu nebo květnu, jednou ročně.

Hnojiva se aplikují 3 roky po výsadbě, ale pokud je půda velmi špatná, 2 roky po setí.

zaléváníPopel hořící keř nepotřebuje kypření půdy, ale rostlina náchylná k rychlému růstu vyžaduje systematické prořezávání a tvorbu keřů. Prořezávání dictamnu lze provádět jak na podzim, tak na jaře. Optimální období se považuje za konec března nebo začátek dubna a na podzim - období před nástupem prvního mrazu.

mrazuvzdorná rostlinaPopel hořící keř je vysoce mrazuvzdorný, takže není nutná žádná příprava rostliny na zimní období. Diktamnus snáší prudké změny teploty a mrazy bez dalšího přístřešku.

Nemoci a škůdci

Dictamnus je extrémně zřídka vystaven chorobám a „útokům“ hmyzích škůdců. Hniloba kořenového systému, která je nejčastěji způsobena zaléváním, je považována za běžný problém. Je nutné snížit vlhkost rostliny - tím se obnoví její růst.

Bezpečnostní opatření

na místě pěstujeme keř hořící jasanPři pěstování jasanu Hořící keř a péči o rostlinu musíte pamatovat na bezpečnostní opatření, jinak se nemůžete vyhnout bolestivým popáleninám na pokožce. V některých případech může rostlina způsobit silnou alergickou reakci doprovázenou horečkou, kožními vyrážkami a zarudnutím a celkovou slabostí.

Základní bezpečnostní opatření:

 • necítit jasanové květiny;
 • dotýkejte se rostliny pouze těžkými ochrannými rukavicemi;
 • po práci s popelem si důkladně umyjte ruce a obličej.

Ash Burning Bush je neobvyklá a velmi velkolepá rostlina, která vyzdobí zahradu svěžím a jasným kvetením. Při výsadbě a péči o dictamnus musíte pamatovat na jeho toxické vlastnosti a dodržovat bezpečnostní opatření. To vám pomůže vychutnat si krásné květy jasanu bez poškození zdraví.

Na našem webu pěstujeme keř hořící jasan - video

Zahrada

Dům

Zařízení