Vitamíny v každé domácnosti - pěstování cibule na peří doma

Prosím, řekněte nám podrobně o pěstování cibule na peří doma. V naší rodině to každý rád přidává do salátů a můj manžel si bez cibulových listů nedokáže ani představit nic horkého. Zatímco je venku ještě teplo, štípám mu ze zahrady peří, ale brzy mrazy. Rozhodl jsem se tedy přidělit místo na parapetu, aby moji blízcí měli po celou zimu po ruce vitamíny. Jaký je nejlepší způsob pěstování cibule? Slyšel jsem, že stačí dát cibuli do vody, nebo je lepší ji dát do hrnce?

pěstování cibule na peří doma

Co horlivé ženy v domácnosti nezasazují, a zahradní květiny lze také vidět vedle pokojových květin. Petržel, kopr a dokonce i rajčata s okurkami, ale nejčastěji cibule. Pěstování cibule na peří doma je skvělý nápad, který je vhodný i pro obyvatele výškových budov v metropolitních oblastech. K tomu je potřeba jen málo místa na světlém okně nebo dokonce na podstavci v jeho blízkosti. V teplé místnosti bude cibule růst ještě rychleji než na zahradní posteli, navíc není nutné plenit ani kypřit. Je to zalévání, ale vzhledem k mírnému objemu těchto výsadby to není tak problematické.

Pěstování cibule na peří doma - způsoby

luk na peří

K získání peří cibule není nutné kupovat speciální odrůdu. Můžete zasadit jakoukoli cibuli, kterou máte, ale nejčastěji je to tuřín. K vaření vyberte velkou cibuli, protože se snáze olupuje a krájí. A malé jsou vhodné jen pro pero. Nevyžadují žádnou předběžnou úpravu, můžete vysadit okamžitě. Některé ženy v domácnosti však na několik dní nasákly sadbový materiál. To není nutné, ale o pár dní to zrychlí vzhled listů.

Existuje tedy několik způsobů, jak pěstovat cibulové peří:

  • ve vodě;
  • v zemi nebo jiném plnidle, které je schopné zadržovat vlhkost.

Jak pěstovat cibuli na peří ve vodě

pěstování cibule na peří doma ve voděMetoda je stará, ale neztrácí svůj význam a má několik funkcí, takže žárovka nehnije:

  1. Nejprve vyklíčte. Za tímto účelem vložte cibule do vody, ale ne úplně, ale pouze ponořením spodní části kořenové zeleniny.
  2. Když se objeví kořeny, vypusťte část kapaliny. Ve vodě by měly být pouze kořeny, ne dno.

Abyste zabránili rozpadu, přidávejte do kapaliny aktivní uhlí, ale stále pravidelně měňte vodu. Plodinu lze stříhat po 2 týdnech.

Pěstování zeleniny v nádobě s plnivem

Začněme s kontejnerem. Může to být cokoli, nemusí to být nutně hrnce, i když budou také fungovat, pokud máte hrnce navíc. Žárovky můžete také pěstovat v plastových zásobnících, miskách, lahvích a dokonce i v běžných plastových sáčcích. Vyberte pouze poslední, které jsou hustší, aby se nerozbily.

Pokud jde o plnivo pro výsadbu kontejnerů, pak to může být:

  • půda (obyčejná ze zahrady, ale pak ji nezapomeňte dezinfikovat, nebo univerzální substrát z obchodu);pěstování peří v zemi
  • piliny (před výsadbou je hojně navlhčete);pěstování cibule na peří doma v pilinách
  • toaletní papír (mnoho vrstev vložte do sáčku nebo na dno nádoby, nastříkejte a položte na horní část žárovek).pěstování cibule na toaletním papíru

Péče je stejná bez ohledu na to, v čem budete peří klíčit. Po zaschnutí polévejte zeminu nebo stříkejte piliny a papír. Postříkejte také peří - cibule to miluje. Poté však místnost vyvětrejte, abyste zabránili vysoké vlhkosti a rozkladu.Pokud je to možné, zajistěte svým cibulovým záhonům světlo po dobu 10 hodin a poté peří rychle a harmonicky porostou. To je vše.

Recenze a srovnání tří způsobů pěstování cibule na peří

Zahrada

Dům

Zařízení