Pěstování sazenic balzámu

sazenice balzámu Balzám je vnitřní a zahrada... Pěstování dospělých pokojových květin a péče o odrůdy zahradního výběru se liší. Navzdory různým podmínkám růstu dospělých květů balzámu se jejich sazenice pěstují stejným způsobem. Chcete-li získat vysoce kvalitní sadbový materiál, musíte připravit semena balzámu, zvolit vhodné složení půdy a také zvýšit denní hodiny klíčků a hnojit půdu.

Příprava balzámových semen

Semena balzámu musí být namočena v mírně růžovém roztoku manganistanu draselného.

Semena se umístí na půl hodiny do teplého roztoku. Je nemožné přeexponovat semena balzámu v roztoku, jinak nebudou vhodná k výsadbě. Jelikož jsou balzámová semínka velmi malá, je lepší roztok se semeny precedit přes síto.

Poté, co jsou semena ošetřena roztokem manganistanu draselného, ​​jsou vysazena do společné nádoby s volnou úrodnou půdou. V takové nádobě klíčí balzám. Výsev osiva musí být proveden nejpozději do 10. března, protože klíčí velmi pomalu a nerovnoměrně.

Přesazování sazenic do samostatných kazet

Nedělejte si starosti s tím, že balzám stoupá nerovnoměrně. To je výhodné pro přesazování sazenic do samostatných kazet. Když sazenice balzámu vytvoří dva sedm laločnaté listy, je přesazena. Do této doby se kořenový systém sazenice prohloubí do půdy o 3 až 5 cm. Rostlina se opatrně vykopá zahradní lopatkou ze společné nádoby a poté se přesadí do nové samostatné nádoby a snaží se nezranit kořen Systém. Sazenice je pohřbena v půdě až do sedm laločnatých listů.

Ihned po transplantaci je nutné půdu navlhčit rozprašovací lahví. Aby sazenice vybudovaly silnou vzdušnou část, denní doba balzámu se zvýší na 12-15 hodin. Balzám se může natáhnout kvůli nedostatku světla. Taková rostlina nebude hojně kvést.

Přesazování sazenic do otevřeného terénu

Na otevřeném prostranství se sazenice balzámu vysazují v polovině května, kdy již nejsou očekávány mrazy. Do otvoru se nalije jeden litr vody a bez čekání na vyschnutí půdy se vysadí sazenice balzámu. Otvor je pokryt úrodnou půdou. Po transplantaci není nutné balzám zalévat. Pokud v teplém období zasadíte balzám, bude kvést začátkem června. Během kvetení musí být balzám krmen potašová hnojivaa snižte zalévání.

Zahrada

Dům

Zařízení