Pěstování tropických salpiglosů pro hosty ze semen v zahradě

rostoucí salpiglossis ze semen Pozornost zahradníků přitahuje neuvěřitelně krásná květina solanaceous rodinné salpiglossis. Jednoduchá kultivace salpiglossis ze semen je k dispozici i začínajícím fandům. Rostlina má silný vnější vztah s petúnií a zvony. Pěstuje se jako trvalka, dvouletka a roční, v závislosti na regionu. Latinský název je Salpiglossis, v překladu „jazyk“ a „dýmka“. Odtud pochází druhé jméno pro salpiglossis - jazyk jazyka.

Popis zařízení

dekorace záhonu salpiglossis

Rodištěm květu je Jižní Amerika. Tam v tropech roste více než 20 druhů a na území Ruska se pěstuje pouze jeden - vrubový (Salpiglossis sinuata).odrůdy salpiglossis

Vnější popis salpiglossis:

 1. Výška rostliny asi 1 m. Výhonky jsou tenké, rovné a rozvětvené, pokryté lepkavými chlupy.
 2. Na stonku jsou 3 úrovně listů. Jedna vrstva je dole, druhá je uprostřed stonku, třetí je blízko vrcholu květu. Horní listy jsou úzké a přisedlé, střední jsou krátce řapíkaté, spodní jsou střídavé řapíkaté.
 3. Květenství úžasné barvy. Okvětní lístky mohou mít jakýkoli odstín - od bledě bílé až po jasně červenou nebo lila a dokonce i hnědou. Pupeny jsou velké, asi 5 cm v průměru, připomínající tvar gramofonu. Existují odrůdy s vlnitými lístky.

Salpiglossis kvete po dlouhou dobu, od začátku června do nástupu podzimních mrazů.

Chcete-li pochopit jedinečnost květiny, musíte vidět fotografii salpiglossis na květinovém záhonu:bujnou krásu květinového záhonu

salpiglossis ve složení s petunií

Jemnosti pěstování sazenic

rostoucí salpiglossis ze semen na záhonuPěstování sazenic salpiglossis ze semen umožňuje urychlit její kvetení.

Postup akcí pro květinářství:

 • výběr vysoce kvalitního osiva;
 • příprava nádob a půdy pro sazenice;
 • setí s přesným načasováním;
 • péče o rostliny;
 • přistání na trvalém místě.

Každý odstavec má nuance, musíte je znát a používat.

Příprava semen

salpiglossis semenaSemena se vyznačují vysokou klíčivostí, zachovávají si schopnost klíčit po dobu 4-5 let. Hlavní podmínkou je skladovat je na suchém a chladném místě bez vystavení světlu.

Při nákupu semen v obchodě je třeba věnovat pozornost datu sběru, nikoli obalu.

Aby zahradník získal své vlastní semeno, musí semena správně sklízet. Nejprve vyberte odrůdu, kterou chcete množit. Poté z této rostliny odstraňte téměř všechny zvadlé pupeny a ty největší nechte pro následný sběr semen.

Načasování

data setíDruhou otázkou při pěstování salpiglossis ze semen je, kdy zasadit?

Na otevřeném poli můžete pěstovat sazenice pouze v jižních oblastech. Salpiglossis potřebuje mírné a teplé podnebí, aby dobře rostlo. Výsev je povolen koncem podzimu (konec října) nebo na jaře (konec dubna - začátek května). V oblastech středního pruhu se doporučuje pouze výsev pod zimou. Na jaře by měly být pěstované rostliny přemístěny na trvalé místo.

Při pěstování uvnitř se doporučuje načasování vypočítat přesněji. Sazenice jsou připraveny k výsadbě za 40-50 dní po zasetí.

Salpiglossis se obvykle umístí na květinové záhony v polovině května, což znamená, že sečení by mělo být zahájeno koncem března nebo začátkem dubna. V jižních oblastech se datum setí posune na začátek března.

Půda a kontejner

sazenice v malých nádobáchPři pěstování salpiglossis ze semen musíte připravit vysoce kvalitní půdu. Půda by měla být výživná, ale lehká.

Salpiglossis rostlina nemá ráda kyselou půdu.

Chcete-li připravit půdní směs, budete muset zabrat půdu, dřevěný popel a jemný písek v poměru 2: 1: 2. Složky dobře promíchejte a přidejte rašelinu. Podíly rašeliny a směsi půdy jsou 1: 2. Existuje další hodná možnost - koupit hotovou směs pro sazenice květin. Obsahuje všechny základní živiny.

sazenice ve velkých nádobáchVýběr kontejnerů pro setí je třeba brát velmi opatrně. Salpiglossis má zvýšenou citlivost na transplantace a zadržování vlhkosti. Aby se snížilo poškození kořenů při sběru a opětovné výsadbě sazenic, je lepší použít samostatné květináče nebo šálky. A aby se zabránilo stagnaci vody, vytvořte ve skle drenážní vrstvu a otvory pro odtok vlhkosti.

Pěstování salpiglossis ze semen na sazenice

rostoucí salpiglossis ze semen

Algoritmus pro výsadbu semen pro sazenice:

 1. Na dno nádoby položte drenážní vrstvu - malé oblázky, kousky pěnového plastu, keramzit.
 2. Naplňte nádobu půdní směsí a navlhčete ji čistou vodou z rozprašovače.
 3. Do každé sklenice vložte 3-5 semen. Lehce přitlačte na povrch bez prohloubení. Pokud je připravena jedna nádoba na výsadbu, musí být semena rozložena párátkem.
 4. Znovu navlhčete plodiny.
 5. Umístěte šálky na jeden společný podnos nebo podnos. Zakryjte fólií nebo sklem.
 6. Přeneste na parapet, kde není přímé sluneční světlo. Pokud takové místo nemůžete najít, musíte budoucí sazenice zastínit listem bílého papíru.

Teplota vzduchu by měla být udržována v rozmezí + 20 ° C + 22 ° C.

Semena salpiglossis nepotřebují stratifikaci ani předsazbu. Zpočátku mají vysokou odolnost vůči patogenům.

Péče o plodiny

péče o plodinyPři pěstování salpiglossis ze semen existují dva důležité kroky - výsadba a řádná péče o sazenice. První výhonky se objeví 15-20 dní po zasetí. Do této doby je nutné pravidelně větrat mini typový štítek a odstraňte kondenzaci. Jakmile se semena vylíhnou, neměli byste film okamžitě odstranit. Je nutné každý den otevírat plodiny a postupně prodlužovat dobu ventilace. Nejprve můžete otevřít sazenice po dobu 1-2 hodin, poté prodloužit dobu na 3-4 hodiny a po 4-5 dnech úplně odstranit.

Regulace teploty a osvětlení

teplotní režimV první fázi růstu vyžadují sazenice mírné osvětlení. Je důležité chránit před přímým slunečním zářením. Po 2 týdnech, kdy sazenice salpiglossis zesílí, je nutné zorganizovat další osvětlení. Denní hodiny pro rostliny musí být prodlouženy na 12-14 hodin. Optimální teplota pro sazenice není větší než + 18 ° С… + 20 ° С.

Zalévání a výživa

Zalévání by mělo být dávkováno. Pro zavlažování se doporučuje odebrat usazenou vodu při pokojové teplotě a stříkací láhev.

Je důležité zajistit, aby půda nevyschla, ale také nemusíte rostliny zalévat. Sazenice nepotřebují hnojení. Hlavní jídlo by mělo být přidáno po přesazení do země.

Vyberte a přitiskněte

sbírání sazenicAby se snížilo poškození kořenů, je třeba sazenice sbírat brzy. Nejlepší čas je, když se na rostlinách vytvoří první 2 pravé listy. Musíte přenášet sazenice s hroudou Země a velmi opatrně. Po výběru pro ně nainstalujte rekvizity. S růstem listů se mohou jemné stonky lámat.

Když výška sazenic dosáhne 10 cm, rozlomte vrcholky hlav. Před transplantací na trvalé místo bude nutné štípání salpiglossis ještě 2–3krát opakovat. Když květina roste na záhonu, pokračujte v pravidelném svírání vrcholů a současně odstraňujte vybledlé hlavy.

Kalení

proces kaleníSalpiglossis se pěstuje pod širým nebem. Proto byste 3 týdny před plánovaným datem transplantace měli začít sazenice kalit. První dny rostlinám stačí 15minutová procházka na čerstvém vzduchu, pak je třeba čas postupně prodlužovat.

Převod

transplantace na otevřeném terénuJakmile pomine hrozba zpětných mrazů, můžete začít zdobit záhon.

Hlavní nuance výsadby a péče o květ salpiglossis:

 1. Vzdálenost mezi dvěma rostlinami je nejméně 30 cm, keře dobře rostou a rychle zaplňují dutiny.
 2. Doporučuje se vykopat místo předem, připravit díry před výsadbou.
 3. Je důležité zajistit, aby se při transplantaci salpiglossis nerozpadla hliněná hrudka.
 4. Po výsadbě je třeba keře zalévat a půdu je třeba mulčovat.
 5. Po 5-7 dnech krmte salpiglossis komplexním minerálním hnojivem pro květiny. Poté, po týdnu, přidejte popel ze dřeva.

Je nutné vzít v úvahu křehkost květu, aby nedošlo k poškození stonků při zalévání.

proces výsadby sazenicPokud chcete webu přidat krásu, je těžké vybrat si rostlinu lépe než salpiglossis. Nezáleží na tom, že je to každoroční. Když se pěstuje ze semen, bude brzy kvést a až do samého mrazu potěší svěží květenství.

Pěstování salpiglossis ze semen, rys sběru - video

Zahrada

Dům

Zařízení