Při pěstování rajčatového stromu venku bereme v úvahu všechna agronomická pravidla

pěstování rajčat na otevřeném poli Kompetentní pěstování rajského stromu na otevřeném poli vám umožní sbírat bohatou úrodu cenné zeleniny z jednoho keře. Rostlina byla oceněna farmáři po celém světě pro svou jedinečnou velikost, vnější krásu a jedinečnou chuť ovoce. Podívejme se blíže na tuto nádhernou kulturu.

Botanické rysy rajského stromu

botanické rysy rajčatového stromu

Rostlina patří do čeledi Solanaceae. Nazývá se také červená řepa tsifomandra, tamarillo, tamamoro a chobotnice. První plody sklízeli v roce 1966 zemědělci z Nového Zélandu. Dnes se rostlina úspěšně pěstuje v Austrálii, Evropě a Jižní Americe.

Populární odrůdy plodin jsou:

 • Japonský strom;
 • Zázrak F1;
 • Italský strom.

majestátní tomarillo BushTomarillo je majestátní keř, který díky mocnému oddenku dorůstá až 2–4 m. Podzemní část se obvykle tvoří během prvního roku po vylodění. Koruna se skládá z mnoha tenkých větví křehkého charakteru, pokrytých světle hnědou kůrou. Postupem času lignifikuje, ačkoli výhonky zůstávají citlivé na mechanické namáhání. Průměr „čepičky“ je dvakrát menší než výška kultury. Mnoho půvabných výhonků však dává rajčatovému stromu masivní vzhled.

Lesklé plechové desky dosahují délky 30 cm. Jejich tvar je oválný ve tvaru srdce, i když špičky jsou mírně špičaté. Jsou namalovány v sytě zelené barvě, proti které jsou viditelné světlé pruhy. Destičky rostou střídavě a drží se na větvích pomocí dlouhých řapíků. Díky tomu koruna rajčete ladně svítí na slunci.květy rajčat

Během období květu se mezi bujnou zelení objevují sněhově bílé nebo světle fialové pohárkovité pupeny, které se skládají z pěti okvětních lístků a jsou shromažďovány v bujných květenstvích. Po opylení se vytvoří mnoho plodů, připomínajících velká krémová rajčata.rajče ovoce

V závislosti na odrůdě jsou malovány v následujících barvách:

 • červenohnědá;
 • žlutá;
 • růžový;
 • šeřík;
 • tmavě oranžová.

zrání plodů rajského stromuDélka plodů je od 5 do 10 cm a hmotnost je asi 100 g. Venku jsou rajčata pokryta hustou slupkou lesklého charakteru a jsou shromažďovány v kompaktních shlucích v počtu až 12 kopií.výřez rajče ovoce Vynikající chuť ovoce připomíná směs angreštu s jahodami a meruňkami. To znamená, že původně kombinuje sladkost, kyselost a hořkost. Zlato-narůžovělá dužina rajčat má průsvitnou strukturu. Obsahuje mnoho černých semen.

Výhodou plodiny jsou vysoké výnosy, odolnost proti chorobám a změnám teploty a vlhkosti.

Pěstování rajčatového stromu na otevřeném poli: pokyny krok za krokem

pěstování rajčat na otevřeném poliPečlivá příprava je považována za důležitý faktor úspěchu každé akce.

Podobně před zasazením kultury věnujte pozornost následujícím bodům:

 • příprava semen;
 • pěstování sazenic v květináčích;
 • výběr vhodného pozemku;
 • možnosti krmení půdou;
 • polyethylenový film;
 • kovová nádoba s výřezem dna a otvory pro ventilaci.

semena ovoce z rajčatVysoce kvalitní semena rajčat jsou zakoupena ve specializovaných maloobchodních prodejnách. Musí být kvalitní, o čemž svědčí jejich vzhled. Pro zvýšení klíčivosti je semeno odesláno do pece po dobu 1-2 hodin. Udržuje teplotu 50 až 65 ° C.Poté se provede dezinfekce manganistanem draselným. Semena se ponoří do roztoku po dobu asi 20 minut, poté se důkladně promyjí a suší.

Místo zahřívání v troubě je možné vsáknout výsadbový materiál růstový promotor.

Sazenice substrát

příprava živného substrátuÚspěšné pěstování rajčatového stromu venku přímo závisí na kvalitě půdy, a to jak v květináčích, tak na zahradě.

Chcete-li jej vytvořit, použijte komponenty:

 • jíl;
 • rašelina;
 • písek;
 • popel ze dřeva.

Výsledná půdní směs se zalévá krycím obvazem získaným z vody, superfosfátu a močoviny. Když uschne, naplňte hrnce, plastové nádoby nebo krabice.

Výsev semen

setí semenNa horní kouli půdy je vytvořena prohlubeň a mírně navlhčená stříkací lahví. Pak tam vložte semeno rajčatového stromu. Posypte podkladem a poté přikryjte fólií nebo sklem. Plodiny se přemístí do místnosti, kde se teplota udržuje mezi 20 a 25 ° C. Když se objeví klíčky, nádoby se umístí na parapet a film se odstraní.

Po vytvoření tří pravých listových desek jsou rajčata rozdělena do samostatných nádob a pravidelně zalévána. Postupem času se sazenice přenesou na zahradní postel.

Kompetentní pěstování kultury

venkovská chataChcete-li pěstovat rajče chobotnice venku, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel. V opačném případě může dojít k onemocnění a nikdy nepřinese ovoce. Při výběru vhodného místa věnujte pozornost dostatečnému množství světla a absenci průvanu. Půda musí být úrodná bez stagnace vlhkosti. Pokud je to možné, přihnojte nebo kompost... A také hrst azofosky a popela je vložena do každé díry. Sazenice se přenesou na zahradní záhon, pokud je na něm 7 pravých listů a počasí je spíše teplé. Výška sazenic by měla být asi 20-30 cm. Rajčata jsou umístěna ve vzdálenosti nejméně 1,5 m od sebe. Koneckonců, dospělé rostliny dosahují působivých velikostí a vyžadují dostatek slunečního světla a kyslíku.

Bezprostředně před výsadbou by měl být kořenový systém sazenic ponořen do roztoku jódu. Na 12 litrů vody stačí nalít 1 standardní láhev lékárenské tekutiny.

pěstování rajčat ve velkých nádobáchK pěstování rajčat na otevřeném poli se často používají objemné nádoby bez dna. Ve stěnách je vytvořeno několik otvorů pro přístup kyslíku a ventilaci. Kontejnery jsou instalovány na otevřeném slunném místě zahrady.velká nádoba na rajče

Jsou vyplněny vysoce kvalitním substrátem, který zahrnuje:

 • hnojiva;
 • obyčejná půda;
 • kompost;
 • blbá země.

Komponenty se odebírají ve stejném množství. Důkladně promíchejte a poté naplňte hlaveň. Pomocí motyky se vytvoří díra hluboká asi 5 cm a zeleninová plodina se opatrně vysadí. Na zahradní postel nebo v blízkosti kontejnerů je instalována mříž, která podporuje větve a ovoce.

Doporučuje se zasadit do jednoho sudu pouze jeden rajčatový keř.

Milující péče

péče o rajčatový stromPlánovaná zemědělská technologie rajčat chobotnice zahrnuje řadu jednoduchých postupů. Jako každá rostlinná plodina, i rajčatový strom potřebuje pravidelné uvolňování ornice. Obvykle se provádí 2-3krát za sezónu. Díky tomu rostlina přijímá další dávku kyslíku a je chráněna před plevelem. Vrchní obvaz se nanáší počátkem června. Do této doby kultura spotřebovává všechny živiny, které jsou v zahradní půdě.

Používá se jako hnojivo:

 • divizna;
 • dusičnan amonný;
 • bór;
 • superfosfátové látky.

pravidla pro zalévání rajčatového stromuNavlhčete kulturu 3-4krát týdně, s přihlédnutím k atmosférickým srážkám. Pod jeden keř se obvykle nalije 18 litrů vody pomocí konve se stříkací tryskou. Pokud je to možné, nainstalujte speciální systém zvlhčování deště. Asi 7 dní po výsadbě se spodní listové desky odříznou. Exponovaný výhonek je pokryt výživným substrátem. Postup se opakuje o týden později.

Ke stimulaci zrání plodů jsou keře ošetřeny speciálním roztokem. Je vyroben z mladých borových výhonků.

odvar z mladých borových výhonkůNejprve se umístí do mrazničky na 2–3 týdny.Poté rozemlejte, zalijte vroucí vodou a vařte asi 30 minut. Filtrovaná kapalina se zředí čistou vodou v poměru 1: 3. Důkladně promíchejte. Používá se k postřiku plodin při tvorbě květenství.

Po pečlivém zvážení toho, jak pěstovat rajče chobotnice na letní chatě, zaznamenáváme několik důležitých nuancí. Nejprve je kultura zaseta do kontejnerů. Poté jsou přeneseny na zahradní postel. Pokud je to žádoucí, rajčata se vysazují v objemných sudech bez dna. Péče spočívá v pravidelném napájení a krmení. Za odměnu dostávají zemědělci hojnost chutného ovoce.

Pěstování rajčatového stromu na otevřeném poli, s přihlédnutím k pravidlům - video

Zahrada

Dům

Zařízení