Vytváříme nádhernou růžovou zahradu v zemi vlastními rukama

kutilská růžová zahrada v zemi Praví znalci „královny květin“ cestují do „tří devíti zemí“, aby obdivovali její skupinové výsadby. Mnohým se však podařilo udělat podobnou růžovou zahradu v zemi vlastními rukama, se zaměřením na obecně přijímané režimy. Jeho nenapodobitelná krása zušlechťuje plot nebo zeď. Revitalizuje nepopsatelný zelený trávník. Přináší do krajinářského designu jasné tóny vznešenosti.

Existují lidé, kteří by odmítli odpočívat v takové oáze potěšení? Pojďme zjistit, jak udělat růžovou zahradu s vlastními rukama na území venkovského domu. Jaké nuance je důležité vzít v úvahu při přípravě místa a půdy? Zjistíme pravidla pro pěstování plodin a vhodných odrůd. Zvažte osvědčená schémata, která jsou navržena speciálně pro „královnu květin“. Získané znalosti nám pomohou rozhodně se pustit do práce.

DIY okouzlující růžová zahrada v zemi: pokyny krok za krokem

I nezkušený zahradník může na svém webu vytvořit kus ráje. Dosažení drahocenného cíle je snadné, pokud se budete řídit radami od odborníků. Zvažme několik základních pravidel.

Pohodlné území

kutilská růžová zahrada ve venkovském domě v rekreační oblasti

Nejprve doporučují zvolit vhodnou zónu pro letní chatu.

Musí splňovat následující kritéria:

 • dobře osvětlené slunečním světlem;
 • být chráněn před nárazovým větrem;
 • s vysoce kvalitní úrodnou půdou.

Při vytváření růžové zahrady v zemi vlastními rukama je třeba mít na paměti, že rostlina nemá ráda mokřady. Nachází se daleko od rozvětvených stromů a vysokých budov, které vytvářejí široký stín. Pro úspěšný vývoj se růže vysazují na prostorných plochách.

To může být:

 • skupinové květinové záhony na trávníku;
 • stylové květinové záhony poblíž umělých nádrží;
 • živý plot po obvodu příměstské oblasti.

Nízce rostoucí odrůdy růží se používají ke zdůraznění zahradních alejí. Kudrnaté odrůdy úžasně zapadají do designu pergoly nebo altány. Dokonale skryjí starou budovu nebo dřevěný plot. Jednotlivé růže standardního charakteru mohou proměnit matnou oblast ve velkolepé útočiště pro relaxaci. U vchodu do zahrady jsou často umístěny vysoké odrůdy kultury. Díky tomu vypadá velmi vážně a královsky. Během období květu je zahrada navíc plná božské vůně.

Vhodný styl a odrůdy plodin

dekorace předměstské oblasti s růžemiÚspěšná dekorace krajiny letní chaty přímo závisí na dříve promyšlené kompozici. Proto před vytvořením růžové zahrady v zemi odborníci doporučují zvolit vhodný styl.růženec monochromatický styl

Zvažme několik možností:

 1. Rabatki. Záhony jsou umístěny kolem fontány, sochy nebo lavice. Nejčastěji se používá pro prostorné oblasti.
 2. Krajinná růžová zahrada. Kultury jsou zasazeny v náhodném pořadí.
 3. Monochromatický styl „Miro“. Používají se červené, vínové nebo šarlatové růže.
 4. Aranžování květin 3D. Znamená to nádherný tandem popínavých a keřových rostlin. Pomocné konstrukce jsou vyrobeny ze dřeva nebo kovových prvků.

kutilská růžová zahrada v zemiMnoho zahradníků pěstuje růže v řadách, střídavě nebo v kruhu. Takové květinové záhony doplňují trvalky, jehličnany a kvetoucí keře. Hlavní roli ve správném uspořádání růžové zahrady však hrají odrůdy „královny květin“.růže různých odrůd při vytváření růžové zahrady

Přichází v takových formách:

 • keř;
 • čajovna;
 • miniaturní;
 • Standard;
 • kudrnatý;
 • zemní kryt;
 • floribunda.

stylové složení růží

Chcete-li získat stylovou kompozici, je důležité vzít v úvahu kompatibilitu růží s jinými zahradními květinami. Například kultura vypadá skvěle na pozadí jalovce, trpasličího smrku nebo poddimenzované thujy. Narcisy a tulipány, které kvetou brzy na jaře, jsou nenahraditelnými společníky „královny květin“.

Doporučuje se vysadit ne více než 4 odrůdy růží na jeden záhon, aby vypadal stylově.

Rozložení květinové zahrady

mladá růžová zahradaDůležitým aspektem vytvoření velkolepého květinového záhonu je dobře promyšlený plán růžové zahrady. Nejprve jsou na webu určeny jeho hranice.rozložení růžové zahrady

Orientační body jsou obvykle:

 • obrubníky;
 • plot;
 • podměrečné keře;
 • stromy.

plán růžové zahrady na papířeVšechny informace jsou přeneseny na papír. Zde je také uvedena velikost a vzdálenost květinového záhonu k nejbližším budovám umístěným na území. Hlavní věc je, že růžová zahrada by neměla zasahovat do pohybu lidí a domácích zvířat. Na základě velikosti místa určují budoucí umístění keřů. Přemýšlejte o kompatibilitě dalších rostlin a barev. Odborníci například nedoporučují vysazovat studené a teplé barvy na stejném místě. Výsledkem je neharmonický a roztříštěný obraz. Na první pohled jsou nekompatibilní odstíny ředěny sněhově bílými růžovými květenstvími.složení různých odrůd růží

Kromě toho existují hotové plány na výsadbu růžových zahrad, které označují umístění, velikost a výšku plodin.

Vertikální kompozice jsou považovány za efektivní výzdobu zahrady, které jsou formovány pomocí rámů, střech nebo příček.

Návrh úspěšně maskuje zničené omítky stěn nebo nevzhledný kmen stromu. Květy jsou vysazeny vedle altánů, sloupů a speciálně instalovaných mříží.

Pomocí růžových zahrad se provádí zonace webu, čímž se získá:

 • odlehlá oblast pro čtení;
 • slavnostní koutek, kde jsou pořádány čajové párty;
 • útulné místo pro „opětovné setkání“ s přírodou.

výsadba růží podél cestyKvětinová chodba posetá mnoha květenstvími popínavých růží vypadá nádherně. Někdy je vyroben jednostranně a směruje výhonky podél plotu. Nízko rostoucí plodiny se používají jako hraniční rámování. Po zasazení růžových keřů do kontejnerů vytvářejí mobilní květinové záhony. Obvykle jsou umístěny poblíž předních dveří obytné budovy, na terasách nebo podél okrajů zahradních uliček.

Příprava půdy

příprava přistávací jámyPři vytváření kvalitního záhonu hraje zásadní roli rozmanitost půdy. Koneckonců, růže je považována za poměrně rozmarnou a vzpurnou rostlinu. Pokud je na místě těžká jílovitá půda, zředí se drenážními materiály.

Obvykle se používá:

 • štěrk;
 • keramzit;
 • Hrubý písek.

Písčitá půda je oplodněna humussmíchané s jílem. Úrodná půda je připravena pro vytvoření růžové zahrady. Postup začíná maximálně 3 měsíce před výsadbou plodin. Kolem léta je web pečlivě vykopán. Hloubka kypření půdy je asi 60 cm, paralelně se provádí hnojení, aby byla Země „nasycena“ užitečnými složkami.

Schéma přistání

výsadba růžíKrásný květinový záhon v chatě přináší svým majitelům velkou radost. K dosažení tohoto cíle je však důležité dodržovat pravidla pro výsadbu růžové zahrady v určené oblasti.

Skládají se z řady jednoduchých postupů:

 • kořenový systém je hojně zvlhčený;
 • odstranit zkažené tipy;
 • odřízněte pozemní část rostliny;
 • ponechte maximálně 3 výhonky bez listí a pupenů.

zalévání sazeniceVykopejte díru na dříve označených místech. Jeho hloubka by měla odpovídat délce kořenů. Pouzdro je umístěno přísně svisle a snaží se jej udržet v této poloze až do konce procedury. Výsledný prostor v díře je vyplněn zeminou. Povrch je pečlivě utlačen. Poté je půda mírně uvolněna, napojena a zcela pokryta pilinami nebo rašelinou. Výsadba se provádí v říjnu před nástupem chladného počasí. Na začátku jara jsou keře pečlivě prozkoumány.Pokud je to nutné, nakrájejte a znovu přikryjte vlhkou rašelinou nebo kůrou stromů.

Při výsadbě sazenic růží by se špičky kořenů neměly ohýbat.

V závislosti na odrůdách kultury je vzdálenost mezi keři odlišná. Například pro trpasličí odrůdy stačí 50 cm. Hybridní čajové růže se cítí skvěle na vzdálenost 100 cm. Razítko a tkací keře jsou zasazeny 2-3 m od sebe.

Láskyplná péče o záhon

péče o růžovou zahradu na chatě

Po rozpadu růžence je čas myslet na systematické opouštění:

 1. Zahrnuje mírné zalévání ornice. Zvláštní pozornost je věnována rychlosti jejího vysychání a množství srážek, které padají během vegetačního období rostliny.
 2. Jarní prořezávání se provádí v suchých slunečných dnech s přihlédnutím k rozmanitosti plodin.
 3. Při přípravě na zimu jsou keře hojně krmeny fosforovými hnojivy a také vytvářejí spolehlivé úkryty.

složení růžíJak se ukázalo, vytvoření růžové zahrady na dachu vlastníma rukama je fascinující věc. Vyžaduje to seriózní přípravu. Nejprve vyberte vhodné místo. Poté vytvoří plán a rozložení kultur. Určete odrůdy růží a začněte sázet podle agronomických pravidel. Aby se v zemi mohlo objevit velkolepé údolí „královských“ květů, je mu poskytována kompetentní péče. A kéž je naše životní cesta poseta okvětními lístky růží.

Rozbili jsme růžovou zahradu v zemi vlastníma rukama - video

Zahrada

Dům

Zařízení