Čistá sója po jediném ošetření - Fabianův herbicid

Kolikrát by měl být použit Fabianův herbicid a postačuje jediné ošetření sóji? Děj, na kterém plánuji loni zasít úrodu, byl velmi „plevelný“, dokonce odněkud pocházely i trvalky. Vyrovná se s nimi Fabian a mohu stříkat na sazenice sóji?

herbicid fabian Plevele způsobují potíže nejen zahradníkům a rozsah tohoto problému pro zemědělce může být dokonce katastrofický. Zpravidla v rané fázi mají plevele silnější sílu a utopí jemné sazenice pěstovaných plodin. Fabianský herbicid pomůže úplně se zbavit nežádoucí vegetace v sóji. Díky svým dvěma účinným látkám je stejně účinný proti jednoletým plevelům a trvalkám. A co je nejdůležitější - droga má selektivní účinek a lze ji použít i na plodiny sóji. V tomto případě doba ochranného opatření pokrývá celou sezónu.

Herbicid Fabian - složení a mechanismus účinku drogy

složení herbicidu fabian

Aktivní složky tohoto kombinovaného přípravku jsou imazethapyr a chlorimuron-ethyl. Herbicid má systémový účinek. Proniká do listů, stonků a kořenů, hromadí se v místech růstu i v půdě. V závislosti na citlivosti plevelů a povětrnostních podmínkách dochází k prvnímu účinku (zastavení růstu) několik hodin po ošetření. Plevele po 3 týdnech úplně odumírají. Ochranný účinek herbicidu trvá 2–3 měsíce, postačí tedy jedno ošetření.

Fabian se používá k hubení plevelů v sójových plodinách. Zničí veškeré dvouděložné a obilné plevele.

Vlastnosti a technologie aplikace Fabian proti plevelům

technologie aplikace herbicidu FabianVýhodou tohoto herbicidu je, že jej lze použít bez ohledu na vývojovou fázi plodiny. Pokud jde o vegetační období samotných plevelů, pak je aplikační technologie určena stupněm plevelnosti v terénu:

  1. Malý počet dvouděložných letniček - postřik na časných výhoncích.
  2. Silná kontaminace obilovinami plevele - zpracování, když dosáhnou výšky 10 cm, poté se provede další zpracování pomocí graminicidů.
  3. Přítomnost jak obilovin, tak dvouděložných plevelů ve velkém množství - postřik ve vegetačním období. Nejprve se však použijí půdní herbicidy.

Pokud je jaro pozdě, doporučuje se před setím přidat do půdy Tornádo. A potom nastříkejte plevele Fabianem.

Optimální teplota, při které herbicid pracuje nejúčinněji, je 15 ° C teplo. Pracovní roztok je připraven bezprostředně před použitím a není skladován. V případě silného ucpání lze Fabianův herbicid kombinovat s přípravkem Nabob a současně je přidávat do roztoku. K vymýcení trvalek je půda nejprve ošetřena tornádem nebo treflanem. A už když se objeví výhonky, Fabian se používá pro plevele.

Ošetření sójových bobů herbicidem Fabian

Zahrada

Dům

Zařízení