Katalog pokojových rostlin s fotografiemi a jmény

vnitřní květiny v interiéru Poprvé se neobvyklé a kvetoucí rostliny začaly pěstovat v květináčích nebo sklenících v době velkých geografických objevů. Dnes jsou květiny v interiéru, jejichž katalog s fotografiemi a jmény v papírové podobě lze umístit do několika skříněk, vášnivým koníčkem milionů lidí po celém světě.

Fotografie a názvy okrasných pokojových rostlin

Okrasné rostliny jsou ceněny pro květiny různých tvarů a barev, neobvyklé listy, různé formy, včetně vzpřímených, plíživých a ampelous, bylin a stromů. Vnitřní květiny mohou být místního původu a pocházet z nejvzdálenějších koutů světa. Takové rostliny se liší nejen vzhledem, ale také zvyky a vyžadují různé podmínky údržby a péče.

Někdo je fascinován sukulenty, někdo má větší zájem sledovat růst epifytů. I když je téměř nemožné seznámit se se všemi druhy domácích květin, jejich fotografiemi a jmény, krátký katalog bude vynikajícím pomocníkem při výběru „zeleného mazlíčka“ podle vašich představ.

Abutilon

jemný abutilon

Vždyzelený keř, který snadno snáší tvorbu korun, kvete koncem jara a v polovině podzimu. Četné odrůdy a hybridy pokojové květiny abutilon dávají přednost částečnému stínu, reagují na péči a dávají svému majiteli hromadu bílých, žlutých, růžových, karmínových "zvonů" až do průměru 10-12 cm.

Aby se rostlina zotavila, vyžaduje chladné zimování při teplotě 12-15 stupňů.

Aglaonema

aglaonemaFotografie a jméno této domácí květiny v květináči se proslavily díky slavnému filmu „Leon“. Dnes je bylinná trvalka oblíbená díky pestrému kožovitému listí široce kopinatého tvaru a nenáročnosti při chovu v interiéru.Aglaonema Siam Aurora

V barvě listů různých druhů a odrůd jsou nejen zelené, bílé a stříbrné tóny, ale také jasně růžové a fialové barvy.

Maidenhair

úžasná dívkaMezi domácími rostlinami nejsou neobvyklé kapradiny. Bylinné vždyzelené plodiny přitahují pozornost vyřezávanými listy a vytrvalostí. Jednou z nejoblíbenějších kapradin je jinan, jehož mladé listy jsou elegantně složené a mají narůžovělou krémovou barvu. V domě potřebuje květina v zimě částečný stín a chladnou údržbu.

Azalka

krása azalkaTyto pokojové rostliny s květy bílé, růžové, fialové barvy nejsou poslušné všem pěstitelům. Ale s vytvořením správných podmínek a neustálé pozornosti se týkaly středně velké keře rododendrony, potěšení z velkorysého kvetení a dlouhé životnosti doma.

Alocasia

alocasiaMezi mnoha druhy pokojových květin existuje mnoho kultur patřících do rodiny Aroidů. Lidé z tropů jižní polokoule vždy ohromí nádherou zeleně a rozmanitostí forem.

Setkání s fotografií dekorativních domácích květin s názvem „alocasia“ je snadné vidět, jak se tyto rostliny liší ve vzhledu. A to není překvapující, protože několik desítek zástupců rodu, například, alocasia nodulární, voňavé, měděně červené, to jsou nenáročné dekorativní listnaté plodiny, které ocení amatérští pěstitelé květin.

Aloe

aloeNa rozdíl od alocasie, která miluje vlhkost, všechny typy aloe - sukulenty, které mohou přežít sucho kvůli nahromaděné vodě v sukulentních listech. Aloe stromovitá nebo agáve se často pěstuje jako domácí květiny.Rostlina vysoká až jeden a půl metru je zdobena dlouhými listy až 30 cm dlouhými s trny na okrajích.

Hodnota rostliny spočívá v její nenápadné dispozici a léčivé šťávě, která má změkčující, protizánětlivý a zvlhčující účinek.

Anthurium

anthurium

Anthurium - další zástupce rozsáhlé rodiny Aroidů, která se stala oblíbenou vnitřní květinou. Charakteristickými rysy rostliny jsou podzemní stonek, husté listy ve tvaru špičatého srdce, které se drží na vysokých vztyčených řapících, a květenství klasů, zdobené jasnými přehozy na délku až 15 centimetrů. Upravený list je namalován v jasných bílo-růžových, šarlatových, zeleno-fialových tónech.

Chřest

chřest

Chřest, podobný kulinářské pochoutce chřest, se jako pokojová rostlina vyznačuje nenáročnou dispozicí, aktivním růstem a dlouhou životností v květináči. Několik druhů této kultury si díky jehličnatým listům, ampelovitému nebo keřovitému tvaru již dlouho získalo respekt a lásku pěstitelů květin. Dekorativní efekt rostliny je doplněn vzácným, ale nezapomenutelným kvetením. Bílé květy shromážděné ve štětci jsou malé, ale voňavé. Po jejich vadnutí se vytvoří červené, zaoblené bobule.

Aspidistra

aspidistra

Aspidistra původem z jihovýchodní Asie je to okrasná listnatá rostlina, jejíž hlavní atrakcí jsou velké široce kopinaté listy až 80 cm dlouhé ... Květy tohoto druhu jsou nenápadné a dokonce neviditelné. Corollas červenohnědé nebo fialové barvy se objevují blízko země.

Balzám

balzámDomácí květiny v květináčích, na fotografii, se lidově nazývají „Vanka Wet“ nebo „touchy“. Balzám, který se usadil na parapetech našich babiček, miluje vlhkost, světlo a teplo. Extrémně nenáročná rostlina je díky přítomnosti množství odrůd připravena potěšit květinářství kvetením jednoduchých a dvojitých květů různých odstínů.

Begónie

úžasná begónieBegonia je vzácná rostlina s dekorativními listy a květy. Na světě existuje více než 1000 kultivovaných odrůdových a hybridních forem. begónie, aktivně se používá pro terénní úpravy v domě i venku. Pokojové květiny se mohou lišit ve způsobu reprodukce, mohou být keře nebo ampelous, kvetou sezónně nebo neustále.

dekorativní listy begónieZnalci dekorativních listnatých plodin vysoce oceňují jasnou, na rozdíl od čehokoli jiného zelení těchto nenáročných, rychle rostoucích květin.

Pelargónie vnitřní (pelargonium)

vnitřní pelargónieNenáročný, bohatě a dlouho kvetoucí, Pelargonium je ideální vnitřní květina pro začátečníky. Rostlina se snadno přizpůsobí životu v bytě, v případě potřeby se přizpůsobí tvorbě, obnoví se a bez problémů vegetativně reprodukuje. Moře odrůd různých tvarů a barev pomůže vytvořit v domě jedinečnou atmosféru a vyzdobit interiér.

Ibišek

ibišekTrvalka ibišeksouvisející se slézem zahradním a lavaters, v ruských podmínkách se zakořenila jako pokojová rostlina. Velká kvetoucí plodina se pěstuje jako keř nebo standardní strom. Při správné péči a dostatečné výživě má ​​záviděníhodnou životnost, dorůstá do výšky 2–2,5 metru a pravidelně potěší vzhled nádherných červených, růžových, korálových květů.

Hippeastrum

hippeastrumCibulovitá vytrvalá rostlina je oblíbená pro svou snadnou péči a neuvěřitelně živé kvetení. Doprovází ji vzhled mohutných až 70 cm vysokých stopek s několika jednoduchými nebo dvojitými květy. Barva korunek závisí na odrůdě a může být pestrá, bílá, růžová, šarlatová nebo tmavě karmínová. Listy hippeastrum tvoří kožešinovou bazální růžici, mají hladký povrch a špičatý lineární tvar. Na podzim začíná tento druh pokojové květiny spící období, které trvá několik měsíců a vyžaduje chladné a suché skladování cibulí.

Gloxinia

okouzlující gloxiniaSametově velké zvony a stejné nádherné "měkké" oválné listy jsou charakteristické rysy domácího květu gloxinie. Hlíznatá rostlina se zimním spícím obdobím pro kvetení vyžaduje dlouhé denní hodiny, výživnou půdu a široký hrnec.

Nad jednou růžicí listů se může chlubit několik desítek okázalých květů všech odstínů od bílé po tmavě fialovou.

Guzmania

guzmaniaGuzmania čerpá ze sebe díky jasnému listí, které hraničí s méně nápadným a svěžím květenstvím. Kvetení, které začíná po 3 letech výsadbového pole a trvá až 3 měsíce, znamená bezprostřední smrt mateřské rostliny, která by měla být nahrazena bazálními dceřinými rozetami.

Dieffenbachia

dieffenbachiaOkrasná listnatá rostlina s velkými listy různých barev je poměrně nenáročná, vyniká vysokou rychlostí růstu a četnými přírodními a odrůdovými formami. Stejně jako v přírodě, doma květina zobrazená na fotografii v květináči se jménem dieffenbachia by měl přijímat dostatek vlhkosti, tepla, výživy a spoustu jasného, ​​ale rozptýleného světla.

Dracaena

dracaenaDracena, která je v přírodě zvyklá na skutečně „spartánské“ podmínky, není v bytě rozmarná. Několik odrůd se pěstuje jako domácí květiny a nakonec tvoří „strom“ s holým kmenem a čepicí houževnatě zeleného nebo pestrého listu nahoře.

Zamioculcas

zamioculcasZamioculcas je hlíznatá rostlina z čeledi Aroid, která se často vyskytuje ve sbírkách pěstitelů květin, kteří mají rádi stálezelené dekorativní listnaté plodiny. Nenáročná vnitřní květina od 50 do 150 cm na výšku tvoří několik silných hustých stonků pokrytých lesklými oválnými listy. Zralé rostliny, když jsou řádně ošetřovány, tvoří mléčně bílé klasy.

Kalanchoe

kalanchoeEncyklopedie a katalogy místností květiny s fotografiemi a názvy rostlin často obsahují odkazy na kalanchoe... Rostliny s tímto názvem jsou navíc často zahrnuty do seznamu dekorativních a léčivých plodin. Mluvíme o různých příbuzných druzích, svým způsobem zajímavých a pozoruhodných.

Kalanchoe rostliny pro chovSpolečnými rysy všech odrůd jsou jednoduchost, rychlý růst, snadná reprodukce všemi dostupnými vegetativními metodami a schopnost reagovat na péči.

Dekorativní odrůdy ohromují nádherou kvetení a viviparózní druhy Kalanchoe pomohou vyrovnat se s pokožkou a nachlazením.

Clivia

cliviaClivia je vždyzelená oddenková rostlina se silnou růžicí dlouhých kožovitých listů. Během kvetení rostlina produkuje silný stopku s jasně oranžově žlutými korunami shromážděnými nahoře v deštníku. Doma květiny trvají déle než 3 týdny.

Šíp

arrowrootArrowroot je nízká, často plíživá nebo ampelous trvalka s ozdobnými listy, kombinující odstíny světlé a tmavé zelené, fialové a růžové, bílé a nahnědlé tóny na jednom listovém talíři.

Euphorbia Mil

pobídnout míliEuphorbia Mila v Rusku je lépe známá jako „trnová koruna“. Tato nenáročná rostlina v přírodě dosahuje výšky 2 metry. V hrnci je šťavnatý s houževnatým stonkem pokrytým dlouhými trny a hromadou listů nahoře mnohem menší. Neobvyklý vzhled rostliny dotvářejí malé květenství ohraničené jasnými listeny v šarlatových, růžových, žlutých a bílých tónech.

Sansevieria

sansevieriaSansevieria neboli „jazyk tchýně“ je na parapetech už mnoho let. Nenáročná domácí květina je oblíbená pro své tvrdé listy, pestrobarevný vzor nebo světlé ohraničení.válcovitý tvar sansevieria

Sansevieria - jedna z nejběžnějších pokojových květin, ale válcovitá odrůda se špičatými vztyčenými listy původního tvaru získává pouze příznivce.

Tlustá žena

tlustá ženaDekorativní domácí květiny na fotografii vděčí za své jméno masitým listům připomínajícím mince. Tlustá žena nebo „peněžní strom“ je vynikající domácí rostlinou, o kterou se postará i začátečník.Pokud jde o vytrvalost a snadnou reprodukci, lze květinu srovnávat pouze s Kalanchoe. I padlý list se brzy zakoření a vytvoří novou rostlinu.

Tradescantia

tradescantiaTradescantia je vynikající ampelous květina pro domácí pěstování. Rostlina se vyznačuje rychlým růstem, vysokou dekorativností, nenáročností a lehkou zemědělskou technologií. Přítomnost odrůd s pestrými listy různých odstínů vám umožňuje vytvářet jedinečné kompozice pomocí jedné plodiny. Tradescantia hygrofilní, přizpůsobivý tvorbě koruny a snadno se zakoření, ve vodě nebo na zemi.

Phalaenopsis

phalaenopsisPhalaenopsis nebo „motýlí“ květ. Tato nejoblíbenější orchidej v přírodě je epifyt. Doma je květina na rozdíl od běžné půdy spokojena se speciálním květináčem a substrátem. Relativně jednoduchá péče o phalaenopsis umožňuje začínajícímu milovníkovi orchidejí zvládnout všechny vlastnosti těchto okrasných rostlin.

Violet Usambar (Saintpaulia)

uzumbar fialováNa první pohled upoutá uzambarská fialová na vzhled svých vlnitých listů nashromážděných v bujných rozetách, nad kterými s jasným kloboukem vládnou jednoduché, polo- nebo dvojité květy nejbizarnějších tvarů a barev. Moderní odrůdy Saintpaulias se počítají na tisíce a představují rostliny obrů a trpaslíků, jednobarevné a pestré květiny, zelené listy a zeleň s bílými nebo růžovými okraji.

Ficus

fikusKatalog pokojových květin s fotografiemi a jmény různých druhů a odrůd fíkusů lze vydat jako samostatnou knihu. Dnes existuje téměř tisíc odrůd této rostliny, několik desítek se pěstuje v kultuře ve formě keře, stromu, půdního krytu a dokonce i ampelových vzorků. Nejrozšířenější ficus benjamin a gumové.

Chlorophytum

chlorofytChlorophytum (foto) - lídr mezi rostlinami ve schopnosti čistit vzduch. Ale to není jediný důvod pro popularitu pokojové květiny. Bylinná trvalka, nenápadná a snadno se množící v domě, svěží růžice špičatých kopinatých listů zelené nebo pestré barvy. Zvláštností kultury jsou květiny a dceřiné rozety rostliny vytvořené na dlouhých visících výhoncích.

Hoya

hoyaMezi domácími vinicemi je hoya jednou z prvních v kráse a popularitě. Vždyzelená trvalka s dlouhými stonky pokrytými hustými „voskovitými“ listy a umbellate květenstvími vonných hvězdicovitých květů nenechává nikoho lhostejným. Současně břečťan rostoucí na vhodném povrchu nevyžaduje zvláštní péči a je vynikající pro udržení doma.

Video o 20 nenáročných pokojových rostlinách Fotografie + Jména

Komentáře
 1. Milovat

  Řekni mi, co je to za květinu?

  • Olga

   Stále je těžké říci, listy jsou malé. Vypadá to jako alocasia, ale nejsem si jistý. Možná, že když kvete (pokud kvete) nebo vyroste, bude možné přesně určit. Ale suchá místa jsou alarmující. Není v průvanu? Pokud ne, vypadá to, že je nemocné. Lepší léčba profylaxí fungicidem.

 2. přístav

  Řekni mi, jak se ten květ jmenuje. Kožovité listy s dlouhým pestíkem, ze kterého se vylučuje sladký džus.

 3. Jeanne

  Dobrý den) řekněte mi prosím, co je to za květinu?

  • Olga

   Přidejte fotku, prosím.

 4. Tatyana

  Vypadá to jako vavřín)

 5. Milovat

  Řekni mi, kdo to je?

 6. Dáša

  Koupil jsem si kaktus, začal vysychat a zakrýval se tmavými skvrnami. Začal jsem hledat informace na internetu, uvědomil jsem si, že nalévám a kořeny začaly hnít. Z tohoto důvodu začal můj mazlíček onemocnět.

 7. Anna

  Věnuji velkou pozornost domácím květinám, zejména jejich péči, miluji, když si každý všimne, jaké krásné květiny mám))

Zahrada

Dům

Zařízení