Jak předcházet chorobám anthurium

Anthurium je nemocné Vnitřní květiny, které slouží lidem ze vzdálených zemí, jsou krásné, ale jsou to otroci, kteří byli umístěni do stísněného hrnce a jiného podnebí. Může se rostlině dařit v podmínkách, které jí jsou cizí? Pouze imitace původního podnebí vám umožňuje získat zdravou a krásnou květinu. Při sebemenší odchylce od normálních podmínek zadržení vznikají anthuriové choroby. Při prvních změnách typu pouzdra je nutné analyzovat podmínky zadržení.

Nemoci anthuria doma

Zdravá květina zaujme svou krásou. Stav rostliny se může náhle změnit. Jakékoli nemoci vznikají z důvodů:

 • nedodržování požadavků zemědělské technologie;
 • infekční choroby;
 • zvenčí dovezení hmyzí škůdci.

Kořenová hniloba

První z těchto důvodů je navíc vždy přítomen. Oslabená rostlina může přijímat bakterie a bakterie. Nedodržení karantény a hygieny může vést k reprodukci škůdců. Abyste neměli problémy s léčením, musíte dodržovat podmínky chovu vašich domácích mazlíčků. Nemoci Anthurium na fotografii demonstrují ztrátu dekorativního účinku rostliny. Podívej se fotografie tradescantia!

Existují lidé, kteří v zásadě nechovají zvířata a květiny ve svých obydlích. Věří, že zoo a údržba budov jsou násilím proti divoké zvěři. Kytice čerstvých květin je pro ně nepřijatelná, člověk se nemůže radovat ze zničeného života, i když jsou to rostliny.

Přečtěte si také článek: fotografie domácí péče o myrtovou květinu!

Suché skvrny na listech anthuriaNeinfekční choroby rostlin jsou spojeny s výskytem skvrn na listech, jejich zabarvením nebo zpomalením růstu. Někdy jsou viditelné hnědé skvrny nebo plíseň na krku rostliny. Co dělat, když se na anthuriu objeví skvrny? Hodně se lze naučit povahou deformace:

 1. Pokud se na listech anthuria objeví tmavé tečky, které se postupně rozšiřují, je zima. Stejná místa se mohou objevit při spálení sluncem, když letní slunce přichází do přímého kontaktu s listy.
 2. Důvodem vzniku skvrn může být zavlažování nestabilní vodou nebo vodou se zvýšenou tvrdostí. Pokud se na čajové konvici v průběhu času vytvoří měřítko, je to známka ztuhlosti. Taková voda musí být dlouho chráněna před zaléváním nebo musí projít změkčovacím filtrem. Dalším způsobem, zejména pro venkovské oblasti s tvrdou vodou ze studní, je neúplné zamrznutí vody v nádrži. V tomto případě bude mít led nižší obsah soli než zbývající voda.
 3. Dalšími fyziologickými důvody pro vznik tmavých skvrn a vysušení desky od okraje mohou být průvan a nízké teploty v zimě. Bohaté zalévání je také doprovázeno signálem tmavých teček na listech. Co dělat, když se na anthuriu objeví skvrny? Odstraňte provokující důvody a trpělivě čekejte na výsledky.
 4. Žluté nebo bledé listy rostlin nebo skvrny této barvy naznačují, že pro anthurium není dostatek světla. Kromě toho to může být signál, že kořeny jsou nemocné a neposkytují rostlině potravu.
 5. Obecná bledost listů signalizuje nedostatek výživy. Totéž naznačuje absence nebo slabý růst rostliny, absence kvetení. Pokud byla rostlina nedávno transplantována, potřebuje krmení. Někdy je lepší rostlinu přesadit. Současně připravte požadované složení podkladu nebo kupte hotovou půdu. Je nutná dezinfekce půdy a výsadby.
 6. Pokud dojde k porušení zavlažovacího režimu a kořeny anthuria zhnily, bude to mít vliv na zažloutnutí a vysušení listů, hnědého hrdla anthuria, případně plísní. Rostlina potřebuje urgentní resuscitaci. V tomto případě musí být odstraněny všechny postižené části a rány musí být posypány antiseptikem, drceným dřevěným uhlím, skořicovým práškem nebo dřevěný popel.

Listy anthuria zežloutnou nesprávnou zálivkou a onemocněním kořenů rostlinNemoci listů anthuria na fotografii vykazují charakteristické poškození, ale k přesnému určení onemocnění je často nutná pomoc odborníků. Průvan je pro rostlinu škodlivý. To je obzvláště nebezpečné v zimě. Nedostatečná vlhkost v okolním vzduchu je odpovědí na otázku, proč listy anthuria suché. Na druhou stranu, listy mohou přirozeně odumřít v důsledku stárnutí. Pokud jsou listy stočené do trubičky, odstraňte anthurium hluboko do místnosti, světlo je příliš jasné, zavřel oči.

Mezi infekční onemocnění anthuria patří problémy způsobené zavlečením spor a mikrobů do těla květu. Rozdíl mezi těmito nemocemi spočívá v tom, že mohou zničit celý domácí zelený svět, pokud se s nimi neřeší. Spory se přenášejí a rychle se množí ve stísněných podmínkách.

Anthurium je ovlivněno spórami a mikrobyHlavní příčiny nemocí závisí na pěstiteli. Přinesený výhonek odebraný z nemocné rostliny již může obsahovat viry, na které zatím neexistují účinné prostředky. Ovlivňují cévní systém. Infekce může být přenášena prostřednictvím špinavého nástroje nebo hmyzu. Získaná rostlina musí být umístěna do karantény po dobu dvou týdnů, izolovaná od ostatních rostlin. A teprve poté se přesuňte do obecného složení.

Zakoupená nebo samostatně sestavená hliněná směs by měla být tepelně ošetřena, rozlita horkým silným manganistanem draselným, musíte přidat drcené uhlí, dlouhodobě působící drogu z hniloby “Glyocladin". Chrání kořeny před plísní, fusáriem a podobnými chorobami. Kompetentní péče o anthurium - bariérová onemocnění.

Bakteriální lézeNemoci, které se přenášejí na anthurium z vnějšího prostředí, mohou být:

Původcem septorií, houby Septoria, se šíří ve vlhké a teplé atmosféře. Charakteristické hnědé skvrny se žlutým okrajem na listech signalizují anthuriové onemocnění. List vysychá; při zalévání se spory přesouvají do jiných částí rostliny. Rostlina zemře, pokud není včas ošetřena fungicidy obsahujícími měď.

Anthracosis je velmi časté onemocnění zvané padlí. Toto onemocnění je způsobeno houbou Colletorichum. Šíření této nemoci povede k rychlému vysušení listů, stonků a kořenového systému. Anthracosis začíná na listových čepelích, vzhled hnědých skvrn s černými tečkami ve středu. To je kontroverze. Po zvlhčení se rozptylují a klíčí a pro síň je tato událost zásadní.

Nemocné listy se otírají fungicidním roztokemPéče o síň při onemocnění septorií spočívá ve snížení zálivky a postřiku přidáním fungicidů mědi. Půda je ošetřena Abiga-Peak. Pokud rostlinu nelze vyléčit, měla by být zničena spálením. Keramický hrnec musí být dobře kalcinován. Nádobí, které nelze spálit, musí být zničeno.

Pokud je rostlina infikována rzí, budou viditelné oranžové volné polštářky na listech. Taková rostlina by měla být otřena fungicidním roztokem, ale neměla by být nastříkána, aby neinfikovala zdravé listy. Je lepší spálit nemocně infikované listy.

Zdravou část rostliny lze použít k výsadběVadnutí fusaria je doma hrozivé onemocnění anturia. Ovlivňuje všechny rostliny, ovlivňuje kořenový systém a listy. Známky jsou náhlé vadnutí celého keře. Prvními příznaky mohou být nepřirozené ohýbání stopek, silné a rychlé zežloutnutí listů. Měděné přípravky, ošetření půdy glyocladinem jsou vhodné pro boj. Nejlepším způsobem by bylo vymyt rostlinu od všech částic půdy, trochu ji namočit do slabého roztoku základu, odříznout zasažené části a zasadit do nové misky. Stará půda a zbytky rostlin musí být zničeny.

Anthurium hmyzí škůdci

Anthurium škůdciHmyz běžný na domácích květinách zahrnuje:

 • mšice;
 • třásněnky;
 • štít;
 • roztoč;
 • kořenové nematody.

Všichni vysávají šťávu z rostliny a zbavují ji výživy. Současně lze během hygienických postupů, které jsou pravidelně prováděny s dobrou péčí, nalézt známky přítomnosti škůdců.

Pěstujeme zdravá anturia - video

Komentáře
 1. Kateřina

  Pomoc, co je s mým anthuriem?

  • Olga

   Takové suché skvrny a díry na listech jsou projevem plísňového onemocnění. Vyměňte půdu, zkontrolujte kořeny, pokud jsou shnilé, odřízněte je. Ovlivněný list je také. Ošetřete fungicidem.

 2. Kateřina

  Díky Olye, ale je opravdu možné v zimě znovu zasadit?

  • Olga

   Pokud jste nemocní, pak je to nejen možné, ale také nutné. V opačném případě, pokud počkáte do jara, existuje riziko, že květ úplně ztratíte.

 3. Kateřina

  Díky Olya

 4. Kateřina

  Dobrý večer! Má smysl šetřit a jak? Poděkovat!

  • Olga

   Myslím, že to stojí za vyzkoušení, protože existují dobré živé kořeny. Odřízněte vše, co je shnilé, kořeny i řapíky. Zelené, neporušené zbytky řapíku lze ponechat, ale horní řez lze obnovit. Ošetřete to, co zbylo, fungicidem, a posypte kusy dřevěným uhlím a osušte. Zakořeněte rostliny v lehké půdě, nejlépe ve skleníku (můžete zakrýt řezanou lahví). Pokud budete mít štěstí, měly by se objevit nové listy.

 5. Kateřina

  Poděkovat! Zkusím to!
  A přesto jsem za tři měsíce ještě nepochopil tajemství! Expandovaná hlína na dno. Země: kokosový ořech + kůra + sphagnum + uhlí + perlit + orchidejový substrát. Zalévání jednou týdně. Je tu dost světla. Neonová světla. Hnojivo pro orchideje. Stříkám každý den. Téměř všichni shnili ...

 6. Kateřina

  Pokud to není obtížné, napište podle svého názoru ideální základ pro anturium. Abychom přesně pochopili, kolik částí by mělo být z toho prvku! Poděkovat!

 7. Natálie

  Ahoj! Anthurium začalo mít takové problémy s listy

  • Olga

   Vypadá to jako rez. Ošetřete květinu Topazem po dobu 2 týdnů a každé 3 dny otřete listy roztokem. Zatím není možné stříkat.

 8. Natálie

  Ahoj! Co dělat a jak zacházet s problémem s listy v anthuriu?

 9. Natálie

  Děkuji za rychlou odpověď! Řekněte mi, zda otřít všechny listy nebo jen ty nemocné, v jakém poměru zředit. Je možné nahradit Topaz za Fundazol, protože existuje Fundazol, ale není tam žádný Topaz. Pokud ano, v jakém poměru ředit.

  • Olga

   Sám jsem na takovou byaku nenarazil, ze své osobní praxe nebudu nic říkat. Ale na jednom z míst, kde se diskutovalo o ošetření orchidejí, jsem našel informace, že Fundazol není vhodný proti rzi. Místo Topazu můžete hledat Skor - také to pomůže. Choré listy bych úplně odřízl - už se nezotaví a zbytek lze stále zachránit otřením. Lze také provést transplantaci - současně zkontrolujte, zda je vše v pořádku s kořeny.

 10. Natálie

  A další otázka, je nutné přesadit do jiného substrátu?

 11. Natálie

  Děkuji mnohokrát! Budu léčit.

 12. Olga

  Dobrý den, řekněte mi, co se děje s mým anthuriem. Po více než rok na listech takové tečky vytlačovaly zevnitř ven, seřazené v řádcích, barva se nezměnila. Nyní úplně přestala kvést. Nikde nemohu najít podobný popis. Víš co to je?

  • Olga

   Na jednom z fór jsem našel informace, co by to mohlo být, pokud je květina studená nebo neustálý přebytek vlhkosti. Upravte zalévání, přesuňte se do teplejší místnosti. Vidíte nějaké škůdce? Také bych vylil Aktaru na prevenci.

   • Olga

    Díky, zkusím to

 13. Kateřina

  Dobrý den, pomozte nám zachránit květinu. Koupil jsem anthurium před 2 měsíci a okamžitě jsem jej transplantoval.2 měsíce žádné změny nebo známky růstu. Zdálo se mi, že půda koupená speciálně pro anturium byla nekvalitní. Nebyla tam žádná kůra, sphagnum, nic. Nedávno jsem se rozhodl udělat si půdu sám. Koupil jsem kůru, sphagnum, smíchanou se zemí, vše podle pokynů. Před pár dny začaly listy vysychat a objevily se na nich podivné světlé skvrny, které rostou. Ošetřil jsem to fytosporinem, ale proces se nezastavil. Co může být s květinou?

 14. Kateřina

  Odeslání další fotografie se zvláštními světlými skvrnami.

 15. Kateřina

  A dále

  • Olga

   Zkuste nahradit biofungicid chemickým, jako je Topaz. A stále bych hledal speciální substrát pro obchod s anthuriem. Možná se během přípravy půdy dostal nějaký druh byaka nebo došlo k porušení rozměrů.

 16. Kateřina

  Okamžitě jsem koupil nemocnou rostlinu: listy jsou zkroucené, hnědé skvrny vypadají jako strup. Transplantoval jsem to do své půdy. Ale to nestačí, pacient znovu vyrazil mladý list !! Jak stříkat? Na fotografii to není vidět, ale kromě hnědé věci existují i ​​pavučiny!

  • Olga

   Pokud existuje pavučina, je to určitě roztoč. A „hnědá věc“ jsou místa, stopy po kousnutí, kde už hmyz vypil svůj džus. Je téměř nemožné vidět klíšťata, jsou tak malá, jsou identifikována hlavně přítomností pavučiny. Ale škodí kolosálně. Izolovat květinu, aby se zabránilo šíření škůdců v celé vaší sbírce pokojů. Vzhledem k tomu, že klíšťata již rostlinu zaujala, nelze se obejít bez ošetření speciálními přípravky. Fitoverm, Aktofit, Kleschevit jsou vhodné - jedná se o biologické produkty, jsou pohodlné a lze je použít doma. Připraveným roztokem otřete všechny listy na obou stranách a nastříkejte více na vrch. Proveďte 2-3 ošetření s přestávkou 10 dnů.

 17. Irina

  Dobrý den. Prosím, řekněte mi, proč list anturia zežloutl? Zalévání a podmínky se nezměnily.

  • Olga

   Výskyt žlutých skvrn je nejčastěji způsoben porušením zavlažovacího režimu. Pokud se ale nic nezměnilo, zkontroloval bych současně kořeny a změnil půdu. Pro prevenci jej můžete ošetřit fungicidem a sledovat, jak se květina bude chovat dále. List se skvrnami musí být odříznut.

Zahrada

Dům

Zařízení