Užitečné vlastnosti třezalky pro ženy - první pomoc při různých onemocněních

Řekněte nám, jaké jsou příznivé vlastnosti třezalky pro ženy. Už dlouho jsem slyšel, že dobře čistí pokožku, a dokonce se snažil udělat krém. Výsledek byl opravdu úžasný do jednoho týdne. A nedávno, v souladu s návštěvou gynekologa, jsem potkal přítele (moje vaječníky se často zapálily). Řekla tedy, že je zachráněna pouze tato tráva. Může třezalka tečkovaná opravdu pomoci? A s menopauzou není užitečné?

užitečné vlastnosti třezalky pro ženy Třezalku lze právem nazvat „ženskou trávou“, protože může nežnému pohlaví nejvíce pomoci. Příznivé vlastnosti třezalky pro ženy ovlivňují dvě z nejdůležitějších oblastí - gynekologii a kosmetologii. Co jiného, ​​dámy, potřebujeme, abychom se cítili přitažlivě a zdravě? Jiná onemocnění mohou samozřejmě také způsobovat velké potíže. To jsou však ty, které nám nejvíce narušují a způsobují nepříjemnosti. Pokud je vše v pořádku z hlediska gynekologie a je možné alespoň trochu prodloužit mládí, zbytek problémů jde do pozadí. Jak tedy může tato kouzelná bylina pomoci okouzlujícím chovatelům domů?

Užitečné vlastnosti třezalky tečkované pro ženy v oblasti gynekologie

Třezalka tečkovaná

Za prvé stojí za zmínku protizánětlivá vlastnost rostliny. To umožňuje jeho použití k léčbě různých zánětlivých gynekologických onemocnění. Třezalka také dobře dezinfikuje, zastavuje krvácení, zmírňuje křeče a zklidňuje.

Bylinu lze vařit a pít jako čaj nebo lisovat. Zvláště oceňován je třezalkový olej. Jsou navlhčeny tampony a vloženy do pochvy pro onemocnění reprodukčního systému.

V gynekologickém směru je třezalka schopná pomoci v mnoha situacích, jmenovitě:

  • obnoví menstruační cyklus;
  • bude regulovat počet období, pokud jsou omezené, a sníží bolestivé pocity;
  • zklidňuje nervový systém a zmírňuje nespavost u žen po menopauze;
  • zmírnit zánět přívěsků, dělohy a vaječníků;
  • pomůže prakticky bezbolestně zastavit laktaci, je-li to nutné, vyvolá vyhoření mateřského mléka;
  • vyhladit bolestivé křeče při prolapsu dělohy;
  • vyléčit mastitidu a cystitidu;
  • zmírnit svědění v pochvě;
  • bude sloužit jako prevence gynekologických onkologických onemocnění.

Těhotné a kojící ženy by však měly třezalku odmítnout. V prvním případě bude mléko hořké a ve druhém může způsobit potrat. Nemůžete užívat odvar z rostliny a současně s antidepresivy, antibiotiky. V případě cirhózy, onemocnění srdce a žaludku, zánětu ledvin a špatné srážení krve je obecně kontraindikováno.

Co může třezalka tečkovaná v kosmetologii

Třezalka tečkovaná v kosmetologiiLéčivá bylina přinese neméně výhody v kosmetické oblasti. Odvar z třezalky tečkuje dobře, odstraňuje mastnotu a akné, vyhlazuje jemné vrásky. Rovněž posílí vlasy a zároveň se zbaví lupů. I ženským nohám prospěje třezalka tečkovaná, která léčí popraskané podpatky. A pokud se objeví bradavice, můžete se jich zbavit třením šťávy z čerstvé trávy.

Ale jak kosmetický výrobek Třezalka tečkovaná zvyšuje citlivost pokožky na ultrafialové světlo. Z tohoto důvodu byste po umytí a otření neměli chodit na slunce, abyste se nespálili.

Třezalka tečkovaná je univerzální léčivá rostlina pro ženy a nejen - video

Zahrada

Dům

Zařízení