Výběr vhodné odrůdy kukuřice pro popcorn a její pěstování na našem vlastním pozemku

popcorn kukuřice Popcorn je oblíbená domácí pochoutka pro mnoho dospělých a dětí. Ale ne každý druh obilí je vhodný pro jeho přípravu, protože kukuřice popcorn má zrna, která nejen prasknou, ale při zahřátí se otevřou. Proto se pro přípravu křupavých pochoutek používají speciální odrůdy, které získaly neoficiální název „popcorn“.

Co dělá kukuřici popcornu odlišnou

jak se kukuřice popcorn liší od běžné kukuřice

Popcorn kukuřice má několik významných rozdílů od konvenčních odrůd. Jeho zrna mají hladší a lesklejší povrch a pokožka je tenká a pevná. Pro přípravu lahůdek se používají speciální odrůdy, jejichž zrna se při zahřívání nejen prasknou, ale také se otevřou.

Každé semeno kukuřice obsahuje kapku vody s částicemi škrobu. Během procesu ohřevu se voda odpařuje a mění se na páru. Poté se uvolní ze skořápek kukuřičného semene a způsobí malou „explozi“.

Současně je vlhkost pod vlivem tepla rovnoměrně rozložena po zrnu, změkčuje ji a chmýří, čímž je chuť měkčí a rovnoměrnější.

Kukuřice Popcorn obsahuje podstatně méně škrobu než běžné odrůdy a o 22% více bílkovin a tuků.

Popcorn kukuřice - oblíbené odrůdy

odrůdy kukuřice pro popcornChovatelé chovají velké množství odrůd popcornu. Takové odrůdy se liší velikostí klasů, barvou zrn - mohou být zlatožluté, oranžové nebo hnědo-červené.

Která kukuřice je vhodná pro popcorn:

 1. Lopai - Lopai je jednou z nejoblíbenějších odrůd vysokých až 130–150 cm. Vyznačuje se časným dozráváním a velkými zlato-oranžovými zrny.Odrůda Lopai-Lopai
 2. Ping Pong je vysoká kukuřice, dosahující 180–220 cm, uši dlouhé 11–13 cm se zaoblenými, citronově žlutými semeny. Hlavní nevýhodou odrůdy je její výška, která vyžaduje velký prostor pro pěstování plodiny.kukuřičný popcorn ping pong
 3. Zeya je oblíbená odrůda popcorn s časným zráním s dobou zrání nejvýše 85 dnů. Rostlina dosahuje výšky 1,6 - 1,8 m a délka klasů je až 17 - 20 cm. Semena jsou podlouhlá, vínově červená.odrůda zeya
 4. Červený popcorn - tato odrůda dostala své jméno pro bohatý vínově červený odstín zrn. Jedná se o zakrnělou plodinu s výhonky vysokými 1–1,3 ma ušima o velikosti 13–15 cm.odrůda červeného popcornu
 5. Vnuchkina Joy je středně velká rostlina až do výšky 1,4–1,6 m as malými klasy, které zřídka přesahují 13–16 cm. Zrna jsou bohatá na broskvovou barvu.stupeň vnučky radost
 6. Hotel je jednou z nejvyšších odrůd kukuřice popcorn. Jeho výhonky mohou dorůst až do výšky 2,1-2,3 m. Velké uši, velké 23-26 cm, se skládají ze žlutých semen s vynikající chutí.hotelová odrůda

Neméně populární mezi zemědělci a zahradníky, Vulkan - tato odrůda kukuřice popcorn je považována za ideální základ pro výrobu popcornu podle svých chuťových vlastností.

Rostlina je vysoká, až 1,9-2,2 m vysoká. Odrůda Vulkan má velké uši o velikosti 20-23 cm se zaoblenými zrny zlatožluté barvy.

Pěstování kukuřice pro popcorn

pěstování kukuřice na popcornPěstování kukuřice pro popcorn má své vlastní jemnosti a nuance, které se liší od péče o konvenční odrůdy cukru.

Základní pravidla pro pěstování:

 1. Popcorn kukuřici lze pěstovat na téměř jakékoli půdě - podzolické, černé zemi, jílovité, jílovité. Jedinou výjimkou je písčitá půda, která není vhodná pro pěstování plodin.
 2. Všechny odrůdy kukuřičného popcornu jsou termofilní, takže je můžete začít vysazovat až poté, co se půda zahřeje na alespoň + 15 ° C.
 3. Kukuřice miluje sluneční světlo, takže je nejlepší najít dobře osvětlenou oblast pro pěstování kukuřice.
 4. Oblasti s vysokou hladinou podzemní vody nejsou vhodné pro pěstování plodiny, protože její kořeny netolerují stagnující vlhkost.
 5. Při výběru místa pro pěstování kukuřice popcornu nezapomeňte vzít v úvahu „předchůdce“ v zahradě. Nejvhodnější jsou oblasti po bramborách rajče, řepa a mrkev.
 6. Kukuřice na popcorn by se neměla vysazovat vedle odrůd cukru - při křížovém opylování ztratí své původní vlastnosti.

Vzhledem k povaze kukuřice milující teplo je nejlepší zasadit její semena v květnu. V této době se půda již dostatečně zahřívá a riziko opakujících se mrazů zmizí.

Výsadba kukuřice

pěstování kukuřiceSemena kukuřice musí být před výsadbou řádně připravena. To pomůže kukuřici popcornu lépe zakořenit a rychleji růst. Semena by měla být tříděna, poté naplněna slabým roztokem manganistanu draselného nebo Fitosporinu a ponechána po dobu 3-4 hodin.

pěstování kukuřice na popcornKukuřičná zrna lze také klíčit předem. K tomu je třeba je namočit, umístit do ubrousku a dobře navlhčit. Semena by měla zůstat v této formě až do vyklíčení, je však třeba dbát na to, aby ubrousek nevyschl.

Technika výsadby kukuřice popcorn:

 • je třeba vykopat místo pro výsadbu semen;
 • připravte přistávací jámy hluboké až 5-6 cm, přičemž mezi nimi nechejte vzdálenost 25-30 cm;
 • dobře zalijte studny;
 • do každé díry vložte 2-3 zrna;
 • posypte semena tenkou vrstvou půdy.

Pro zvýšení výnosu kukuřice je nejlépe vysazovat popcorn do řádků, přičemž mezi nimi musí zůstat 60-70 cm.

Pro ochranu před nočním chladem mohou být plodiny pokryty plastovým obalem. Po 12-14 dnech můžete vidět první kukuřičné výhonky.

Péče o kukuřici

péče o kukuřiciPopcornová kukuřice vyžaduje zvláštní péči, kterou je třeba rostlině poskytnout ihned po objevení prvních výhonků.

Pokyny pro péči o kukuřici popcorn:

 1. Rostlina potřebuje bohaté a pravidelné zalévání. Jeho silný kořenový systém vyžaduje hodně vlhkosti. V závislosti na povětrnostních podmínkách by měla být kukuřice napojena 1-2krát týdně.
 2. Je obzvláště důležité zvlhčovat kukuřici během klíčení, tvorby květenství laty a 2-3 týdny po skončení kvetení. Rostlina by měla být napojena na kořen, brzy ráno nebo pozdě večer.
 3. Hnojiva jsou velmi důležitá pro aktivní růst a produktivitu kukuřice. Po výskytu prvních 4–6 pravých listů se aplikuje hnojení obsahující dusík. Za tímto účelem se používá infuze dusičnanu amonného, ​​močoviny nebo divizny.
 4. 10-15 dní před kvetením by měla být kukuřice krmena hnojivy obsahujícími draslík a fosfor.
 5. Důležitou součástí péče o kvalitní plodinu je sevření. Všechny postranní výhonky rostoucí na spodní části středního stonku je třeba odstranit ručně nebo pomocí zahradního zahradního nůžky. Díky tomu mají klasy větší velikost a vynikající chuť.

lahodný popcornExistuje mnoho druhů popcornu k dispozici pro výrobu popcorn. Jejich kultivace má své vlastní jemnosti a nuance. Vědět, jaký druh kukuřice je pro popcorn potřebný a jak pečovat o úrodu, usnadňuje pěstování vhodné odrůdy na vašem dvorku a přípravu lahodné a křupavé pochoutky.

Kukuřice na popcorn na jejich letní chatě - video

Zahrada

Dům

Zařízení