Kryptomerie v interiéru - voňavá kompaktní ephedra pro váš domov

Řekněte nám, jak vysoko rostou kryptomerie uvnitř a co to je? Můj manžel přinesl hrnec s malým stromem ze zahraniční pracovní cesty, což mě neskutečně potěšilo. Miluji jehličnany a už jsem jim dal polovinu zahrady, ale můj domácí strom je můj první. Ale když jsem četl, že kryptomerie dosahuje 60 m, byl jsem zděšen: jak ji chovám v domě?

kryptomerie místnosti Myslíte si, že cedry nemohou růst ve vaně a jejich místo je pouze na otevřeném poli? Ale kryptomerie v místnosti tento mýtus vyvrátí. Jmenuje se japonský cedr a má kompaktní trpasličí odrůdy, které se vejdou do domu. Zahradnické formy kultury samozřejmě odpovídají jejich povaze a jsou to prastarí obři nad 50 m na výšku. A to s obvodem kufru až 2 m! Ale díky úsilí chovatelů bylo vyšlechtěno mnoho trpasličích cedrů s maximální výškou 2 m. Doma se cítí celkem dobře a nahradí novoroční strom. A aby vonné jehly Kryptomerie zůstaly jasné a živé, musíte se o ně řádně starat.

Kryptomerie v interiéru: jak vypadá rostlina

mladá kryptomerie

Jako většina jehličnanů, Cryptomeria je vždyzelená plodina, která patří do rodiny cypřišů. To se stalo populární díky svým svěží a pravidelné tvary. Koruna stromu připomíná pyramidu a dobře rozvětvené výhonky jsou pokryty malými jehlami. Jsou namalovány v tmavě zelené barvě, ale pod slunečními paprsky hrají v odstínech, mírně vrhajících modrou barvu. Pokud přejdete rukou po jehlách, okamžitě se kolem vás rozšíří svěží charakteristická vůně.

Jak již bylo uvedeno, odrůdy trpasličích rostlin se pěstují doma. Mezi nimi stojí za zmínku kryptomerie:

  • Elegans;
  • Elegance Compact;
  • Komprimovat;
  • Zeměkoule;
  • Vilmoriniana;
  • Bandai sugi.

Podmínky pro uchovávání japonského cedru v domě

podmínky uchovávání kryptomerieKryptomerie je ideálním stromem pro ty, kteří jsou v domě vždy v pohodě. Snad jeho jedinou nevýhodou je nesnášenlivost vůči vysokým teplotám. Maximální hodnoty by neměly překročit 16 ° C ani během topné sezóny a ještě lépe 12 °. Pokud je váš byt v zimě horký, ale je zde prosklená lodžie nebo balkon, dejte tam hrnec. V létě je vezměte ven, protože čerstvý vzduch je také velmi užitečný.

Zajistěte dobré rozptýlené osvětlení, aby váš domácí cedr zůstal bohatý na barvy a svěží tvar. Přímé paprsky pro jemné jehly jsou kontraindikovány a mohou způsobit popáleniny.

Jak se starat o kryptomerie v květináčích

letní údržba japonského cedruPokud je možné zajistit vhodné podmínky zadržení, jinak jehličnatý strom není nijak zvlášť rozmarný. Péče o něj zahrnuje jednoduché postupy:

  1. Časté a hojné zalévání teplou vodou, zejména při zimování na teplém místě. V chladnějších podmínkách zalévejte méně často.
  2. Stříkání (dvakrát denně).
  3. Pravidelné transplantace do velké nádoby (každých 5 let).

Kryptomeria nemůže být hodně a často krmena, aby příliš nerostla. Ale na jaře a v létě můžete přidat slabou koncentraci minerálního komplexního přípravku. V takovém případě by měla být dávka snížena dvakrát, než je uvedeno na obalu.

Japonský cedr lze množit semeny, řízky a vrstvením.

Jak kryptomerie roste v květináči - video

Zahrada

Dům

Zařízení