Zasazování a pěstování neobvyklého rozchodníku v osobním spiknutí

Sedum prominentní diamant Sedum je rostlina různých tvarů a barev, široce používaná v zahradním designu. Pokud přistání provedete správně a budete se o něj starat správně, bude sedum vypadat jako na fotografii. Většina druhů rozchodníku je půdopokryvná, poddimenzovaná. Maximální výška keře je 70 cm. Nenáročná květina je lidmi milována, nazývá se horečnatá, herniální tráva, rozchodník. Tráva nebo keř roste v půdě, kde jiné rostliny nežijí. Proto se používá v dekorativní terénní úpravě, skrývající nevzhledná místa.

Přečtěte si také článek:výsadba a péče hosta na otevřeném poli!

Agrotechnika sedum

Nenáročné rozchodníkové rostliny se nacházejí všude. Kvete v různých dobách, mají odlišnou strukturu od trávy po trpasličí keř. V Rusku se sedum nejčastěji nachází a používá v designu:

  • lineární;
  • ve tvaru vinné révy;
  • bílý.

Požadavek na půdu

Skladba rozchodníkové zahrady

Říká se, že na písku vyroste sedum, pokud tam hodíte humusovou lopatu. Ale na úrodné půdě bez nadměrné vlhkosti se rostlina cítí skvěle. Kamenitá a písčitá půda je přirozeným prostředím zajíce zelného. Jednoduchost rozchodníku na výsadbu a péči o něj vám umožňuje vytvářet malé formy, jako na fotografii.

Rozchodníky mohou růst na jednom místě až 5 let, pak musí být opona zasazena a posypána čerstvou zeminou, pískem, sutinami, v závislosti na vytvořené kompozici. Při výsadbě je půda obohacena pískem a popelem. Aby rostliny dostávaly dostatek výživy, jsou oplodněny v malých dávkách, ale často humusovými a tekutými prostředky s organominerálním komplexem. Pokud odrůdy rostlin zimují, může být dusík aplikován pouze na jaře, aby nedošlo k porušení odolnosti vůči nízkým teplotám. Uvolnění a odplevelení záhonů dodá rostlinám zdraví a krásu. Žíravina rozchodníková je jediná odrůda, která je sama o sobě jedovatá a vytlačuje ze zahrady plevel.

Žíravý sedum se nazývá čistič, protože ho lze použít k odstranění bradavic. Tuto rostlinu ženy používaly jako ruměnec, který si třel šťávu po tvářích. Lidé mu říkali živá voda pro rozšíření ženské krásy.

Růžový sedum vynikal jako nezávislý druh. Známý pro své léčivé vlastnosti, Rhodiola rosea je také rozchodník.

Jak se starat o rozchodník

Fascinující krajina rozchodníkůMísto pro rozchodník je vybráno jako jasné a slunečné, můžete ho použít na skalnatém a skalnatém území. Silné, masité listy rozchodníku se „opálí“ a na okrajích zčervenají. Ve stínu vybledne krása rozchodníku, stonky se natáhnou, listy budou řídké. Existují odrůdy tolerantní ke stínu, ale je jich málo.

Při vytváření okouzlující krajiny rozchodníků, jako na fotografii, není výsadba a opuštění nijak zvlášť obtížné. Rostlina však nemá ráda stojatou vodu; na zimu jsou suché stonky řezány a dokonce pokryty v chladných oblastech. Na jaře jsou sušené větve odstraněny nebo nahrazeny novými rostlinami.

Reprodukce sedumů

Před výsadbou rozchodníků je nutné vyčistit místo vytrvalých trav. Rostlina se množí výhonky a rozděluje keř a semena.

Nejjednodušší je na jaře kopat výhonky do čisté půdy. Díky odříznuté vzdušné části se snadno zakoření. K rozdělení kořenů dochází, když je třeba vysadit dlouho rostoucí rostliny. Jsou úplně vykopány, rozřezány, sekce jsou několik hodin sušeny ve stínu a teprve poté nejsou usazeny na novém místě.Metoda osiva produkuje dospělou kvetoucí rostlinu za dva roky. Malé sazenice se dvěma listy jsou okamžitě vysazeny venku.

Rozchodník se šíří po zemi a stonek je postupně holý. Pohled na přistání se stává chaotický. Stonky lze posypat zeminou nebo jemným štěrkem, přidat humus.

Z hmyzu jsou škodlivé mšice, rozchodnice, larvy pilulky a nosatci. Když jsou podmáčeny, rostliny zčernají a spadnou, postižené hnilobou.

Podívejte se na fotografie mnoha odrůd a druhů rozchodníku

Jakmile byla tato nenáročná rostlina povolána! V Německu dostal jméno tlustá slepice, v Rusku zajíc zelí. Všechny odrůdy mají masité listy, které umožňují rostlině dělat bez zalévání po dlouhou dobu. Rod sukulentů má 500 druhů. Ve středním pruhu se pěstuje asi sto odrůd:

  1. Sedum groundcover trnitý v podlahové misce na fotografii je hustý trávníkový koberec vysoký až 15 cm, listy jsou masité, válcovité, modrozelené. Roste ve skalních štěrbinách na vysočině. Nalezeno ve volné přírodě na Kavkaze. Všechny druhy plazivého rozchodníku jsou nenáročné, spokojené se slabým osvětlením, dobře kvetou celé léto i zimu. Na záhonu je to pozadí, na kterém se chlubí vysoké květiny.Sedum groundcover trnitý
  2. Sedum je prominentní vysoká rostlina s rovnými stonky. Listy s namodralým květem jsou umístěny po celé stopce. Malé nadýchané růžové květy se shromažďují v koši do průměru 15 cm. Některé odrůdy mají bílé a červené koše. Rozchodník kvete na podzim, před mrazem. Sedum vypadá v zahradních kompozicích velmi malebně.Sedum prominentní
  3. Sedum purple roste všude v Rusku. Králičí zelí kvete na samém začátku podzimu, kdy zbytek květů chřadne. Rovné stonky zvednou nadýchaný koš 30 cm nad zemí Silné listy s voskovým povlakem zadržují vlhkost. Hibernuje bez přístřeší.Sedum fialová
  4. Sedum morgany má zcela neobvyklý vzhled listů na dlouhých výhoncích. Taková rostlina vypadá krásně v zavěšených květináčích, když spadnou větve s věnci ze sudových listů. V Mexiku, odkud květina pochází, ji přezdívali ocas opice.Morgan sedum
  5. Žíravý rozchodník je velmi jedovatý a používá se v medicíně. V přírodě roste poblíž řeky, na písečných březích nebo v borovém lese. Listy jsou oválné, květy jsou jako hvězda, pouze žluté. Sedum kvete po dobu jednoho měsíce na samém konci léta. Rostlina je vysoká 10 cm a pevně zakrývá půdu. Tento druh rozchodníku roste pouze na otevřeném místě.Žíravina rozchodníková
  6. Falešné sedum dostalo své jméno, protože i když je suché, zdá se být naživu, ale koberec se stává pichlavým. Květina je odolná vůči suchu, nevyžaduje zalévání. Dekorativní hybridy byly získány na základě falešného rozchodu, ale jsou méně stabilní a mají známky degenerace. Je to tento druh, který nikdy neochorie a hmyzí škůdci ho neobývají.Sedum falešný

Výběr fotografií rozchodníku v zahradním designu

Při vytváření zahradní kompozice zohledňuje designér mnoho faktorů. Je pro něj důležité, aby rostliny byly v harmonii. Sedum různých typů je nenahraditelné při výzdobě zahrad. Rostlina je vždyzelená, zimovzdorná a nenáročná na péči, používá se jako světlá skvrna nebo vytváří pozadí.

Hlavní podmínkou je, že rozchodník miluje otevřené prostory. Nechť je to svah, skála nebo alpská skluzavka, bylo by to světlo. Ekologizace střech, výzdoba skalních zahrad - tato vytrvalá trvalka je všude nenahraditelná. Návrhář stojí před úkolem vybrat kameníky nejúspěšněji v souladu s umělcovým záměrem. Vidět: Hosta květinová fotografie

Klasika minulého století

Klasika minulého století

Zahrada zámku Arsene

Zahrada zámku Arsene

Moderní zámek

Moderní zámek

Původní projekt

Původní projekt

Sedum na kopci

Sedum na kopci

Kameny v zeleném rozchodníku

Kameny v zeleném rozchodníku

Návrh zahradních kompozic není úplný bez rozchodníků. Nenáročné odrůdy půdního krytu se používají k zdobení střechy malých forem, k vytváření architektonických kompozic. Světlé zelené odstíny vytvářejí jedinečný vzhled podle umělcova plánu. Rozchodníky se používají jak v zavěšených konstrukcích, tak ve skalní zahradě.Na jaře, když je málo zeleně, oživí rozchodníky rozchodníky, na podzim kvetou a hrají barvami.

Video o reprodukci oblíbeného typu rozchodníku

Zahrada

Dům

Zařízení