Jak správně vařit osikovou kůru - vyrábíme účinný a přírodní lék na mnoho nemocí

Neříkejte mi, jak správně vařit osikovou kůru - můžete jen nalít vroucí vodu nebo ji potřebujete vařit? Můj manžel byl diagnostikován s kameny v močovém měchýři, ale protože je jádrem, došlo k problému s operací. Lékař nám ​​doporučil, abychom vyzkoušeli lidové léky, abychom tyto kameny podrobně popsali. Možná pak bude možné je přirozeně odstranit. Loni na jaře jsem připravil osikovou kůru pro sebe, pro klouby, ale vyráběl jsem alkoholovou tinkturu. A jak vařit vodu, jaké proporce jsou potřeba?

jak správně vařit osikovou kůru Jeho listy se třepou i za klidného počasí a hladká šedá kůra má tendenci dorůst jako nová kůže u hadů. Aspen je známý pro své protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, přičemž většina živin se nachází v jeho kůře. Chcete-li z nich vytěžit maximum, je důležité vědět, jak správně vařit osikovou kůru. Pokud vytvoříte příliš silný odvar, pak velké množství tříslovin může ublížit, nikoli prospět. Místo odstranění problémů se objeví nové v podobě nevolnosti, zvracení a bolestivých křečí v žaludku.

Proč je osika kůra užitečná?

osika kůra

Kůra obsahuje mnoho látek užitečných pro lidské tělo: glykosidy, mastné kyseliny, vitamíny a mikroelementy. Obdarují ji léčivými vlastnostmi, které lidová medicína již dlouho zná. Aspen dosud nebyl oficiálně uznán, pouze jako doplněk stravy.

Prostředky připravené na základě osiky:

 • zmírnit zánět a křeče bolesti;
 • snížit teplotu;
 • ničit mikroby a parazity (hlísty);
 • stimulovat chuť k jídlu;
 • posílit imunita;
 • usnadnit průchod hlenu při kašli;
 • připevnit (s průjmem);
 • normalizovat metabolismus a hladinu glukózy v krvi;
 • zlepšit močení;
 • zmírnit otoky.

Jak správně vařit osikovou kůru

odvar a nálev z osikyTechnologie přípravy léčivého přípravku závisí na tom, jak koncentrovaný by měl být:

 1. Nálev je připraven rychle a nevyžaduje další malátnost. Nalijte 1 polévkovou lžíci. l. vyštěkejte 200 ml vroucí vody, nejlépe v termosce, a nechte 2 hodiny vařit. Po namáhání je infuze připravena k použití.
 2. Ukázalo se, že vývar je více nasycený v důsledku dalšího tepelného zpracování. Poměry jsou stejné, 1: 1, pouze nalijte kůru do kastrolu a vařte ji vařící vodou 3 minuty. Poté přikryjte a nechte působit 3 hodiny.

Proporce kůry závisí na jejím typu. Pokud jsou suché suroviny 1 polévková lžíce. l., pak při použití čerstvé kůry musíte dát 2 lžíce. l.

Infuze a odvary z osiky se obvykle používají před jídlem třikrát denně. Najednou nepotřebujete více než 50 ml produktu. Před zahájením léčby se však musíte poradit se svým lékařem. Pouze on by měl určit jeho účinnost, schéma a dávkování.

Osika kůra - léčivé vlastnosti a použití

Zahrada

Dům

Zařízení