Seznamte se s nejmenším kompaktem Dracaena

miniaturní dracaena kompaktní Dracaena se často pěstuje doma kvůli její nenáročnosti, snadné péči a krásnému dekorativnímu vzhledu. Obvykle se jedná o vysoké rostliny, zejména v dospělosti. Z tohoto důvodu žijí hlavně na podlaze nebo v extrémních případech na nízkém stánku, protože metr nebo více keřů je obtížné udržet na parapetu.

Co by však měli dělat ti milovníci dracaena, kteří nemají volné místo pro velké rostliny? Nezoufejte, mezi různými odrůdami existují také rostliny poměrně miniaturních velikostí, z nichž jedna je dracaena Compact.

Vlastnosti odrůdy

Průměrná výška kompaktního keře dracaena je 30-40 cm, zřídka, když vyroste nad 70 cm. Hlavní ozdobou květu jsou dlouhé úzké listy tmavě zelené barvy s lesklým leskem, rostoucí ve svazku. V procesu růstu se na zkrácené stopce objevují nové vrstvy listů, které tvoří svěží korunu keře.

Na rozdíl od jiných zástupců druhu Compact je to jedna z teplotně nejodolnějších dracaena. Dobře snáší jeho krátkodobé poklesy, a to až do 10 stupňů Celsia, zatímco u jiných odrůd je již 15 stupňů kritických.

Jak se starat o dracaena Compact?

Stejně jako všechny dracaena, Compact netoleruje stojatou vlhkost, takže je lepší to nepřehánět se zaléváním. Další "infuze" by měla být provedena ne dříve, než půda vyschne 2-3 cm hluboko.

Žluté skvrny na listech dracaena jsou signálem, že se zalévá příliš často.

V zásadě květina miluje postřik, ale musí být prováděna velmi opatrně, aby se voda nedostala do trychtýřů listů, jinak budou hnít.

Kompakt je jednoduše vytvořen pro severní parapety, kde je lepší dát jej na léto. Cítí se skvěle na stinných místech a zeleň si zachovává svou bohatou barvu. Ale jižní okna pro květinu jsou kontraindikována - sluneční paprsky vypalují listovou desku, ze které se na ní objevují ošklivé skvrny a tento proces je nevratný. Takové listy již nelze zachránit a zbývá je jen odříznout, čímž trpí vzhled keře a ztrácí svůj dekorativní efekt.

Dračí strom potřebuje rozptýlené osvětlení.

Režim krmení

Během období odpočinku, kdy jsou růstové procesy inhibovány, dracaena (na obrázku) nepotřebujete další jídlo. Ale s nástupem jara je prostě nutné květinu hnojit dvakrát měsíčně (každé dva týdny) pomocí komplexních minerálních přípravků.

Hnojiva jako:

  • Kristalon pro fíkusy a dlaně (od Fertiky);
  • tekuté hnojivo Biopon pro juka, dracaena a palmy;
  • Florovit pro dracaena, Cordilin a dlaně.

Video o péči o dracaena Compact

Zahrada

Dům

Zařízení