Ošetření orchidejí síranem měďnatým

ošetření orchidejí síranem měďnatým Orchideje potřebují měď, aby vytvořily květní stonky. Síran měďnatý se používá ke krmení dospělých pokojových květin vyvinutým kořenovým systémem. Sazenice nebo řízky musí být ošetřeny "kapalinou Bordeaux", aby nedošlo ke spálení listů a kořenového systému rostlin.

Chcete-li zjistit, který lék lze použít ke krmení orchideje, prozkoumejte její kořenový systém.

Jednoletá rostlina utrácí všechny živiny, které přijímá z půdy, aby vytvořila nové kořeny. Aktivní růst kořenového systému nastává na podzim. Mladé kořeny orchideje jsou podobné zeleným výhonkům nadzemní části. Jak se vyvíjí kořenový systém, barva kořenů je bledě stříbrná.

Vývoj listů orchidejí

Po vytvoření nových kořenů vytvoří orchidej list stopky. V prvním roce po výsadbě do nádoby vytvoří rostlina pouze jeden takový list. Pokud je dostatek živin, orchidej bude kvést. Pokud je v půdě málo mědi a dusíku, pak po vytvoření stopky vstoupí orchidej do klidového období. Kvete až ve druhém roce po výsadbě.

Mladou rostlinu lze nakrmit jedním procentem kapaliny Bordeaux. Tímto způsobem do půdy přidáte měď, která pomůže stopce vyvinout se a nespálí mladé kořeny orchideje.

Způsob, jakým orchidej roste, je podobný způsobu citrusových plodin, které uchovávají živiny v listových čepelích. Vzhledem k tomu, že nadzemní část dospělé orchideje je dostatečně vyvinutá, může rostlina akumulovat velké množství živin. Orchidej utrácí tyto živiny za kvetení během období spánku, takže periodicita růstu u dospělých orchidejí není tak nápadná jako u mladých rostlin.

Dospělá orchidej se třemi nebo pěti stopkami může být krmena roztokem síranu měďnatého, protože kořenový systém těchto rostlin je lignifikovaný. Nebude mít chemické popáleniny.

Příprava řešení pro krmení orchidejí

Síran měďnatý musí být rozpuštěn v teplé vodě při teplotě 40 ° C. Jeden nebo dva krystaly účinné látky se rozpustí v 1 litru vody. K výživě dospělé orchideje stačí dva litry roztoku.

Pokud se chystáte krmit mladou rostlinu, pak pro toto:

  • 10 g se rozpustí v 500 ml vody síran měďnatý;
  • v 500 ml vody - 20 g vápna;
  • smíchejte obě řešení.

Získáte tak 1 litr jednoho procenta kapaliny Bordeaux. Vrchní obvaz s tímto roztokem se provádí dvakrát za měsíc během podzimu.

Zahrada

Dům

Zařízení