Snadná péče a rostoucí streptokarp doma

Na parapetu kvete Streptocarpus Krása hybridních forem streptokarpů je srovnatelná s orchideje jemnost a propracovanost květenství. Péče a kultivace streptokarpusu nezpůsobí potíže ani začínajícímu květinářství. Jasně vrásčitá kopinatá listy až do 30 cm dlouhého rámečku se vzpourou květinové kytice. Květy jsou jediný gramofon na dlouhém šípu, ale vycházejí z každé listové paždí, dlouho kvetou a vznášejí se nad květináči a nutí vás obdivovat se.

Fotografie streptokarpusu s náležitou péčí doma

Při dobré péči jsou květy streptokarpusu příjemné pro oko

Doma lze streptokarpus pěstovat ve východním nebo západním okně. V zadní části místnosti bude vyžadováno osvětlení speciální spektrální lampou a obyčejnou zářivkou. V létě bude vyžadováno stínování na jižním okně, na severu - není dostatek světla. Přímé sluneční světlo zničí listy a květy. Stejně jako mnoho okrasných pokojových rostlin ani streptokarpus v péči a kultivaci netoleruje průvan a stojatou vodu v květináči.

Vlhkost vzduchu 60-70% vytvoří pohodlné podmínky. Pomůže paleta s oblázky a mechem. V zimě květina získá sílu pro kvetení, pokud je udržována při teplotě 16-18 stupňů, s výjimkou krmení a omezování zálivky. Měsíc a půl odpočinku stačí k zotavení rostliny. Kromě toho květina potřebuje určující faktory:

  • správný substrát;
  • zalévání a hnojení;
  • transplantace;
  • reprodukce.

Složení kontejneru a půdy pro streptokarpus

Rostlina rychle roste a potřebuje novou výsadbuCharakteristickým rysem dobré péče o streptokarpus doma je rychlý růst keře. Cache-pot je vyžadován nízký, ale široký. Musí existovat drenáž, vrstva bude asi 2 cm, rostlina se přesadí na konci zimy a znovu po šesti měsících. Nejlepší metodou přenosu je přenos do velkého kontejneru.

Hlavní podmínkou je, že půda by neměla být zhutněna, zůstat lehká a prodyšná. Pravidelná půda pro sazenice musí být zředěna na polovinu pískem nebo perlitem, nasekaným mechem, vermikulitem

Rostlina může být pěstována v rašelina... Půda na bázi rašeliny by měla být vždy vlhká. Když tento substrát zaschne, vytvoří se monolit. Jakákoli půda pro pokojové rostliny, dokonce i ty zakoupené, musí být sterilizována.

Režim zavlažování a zvlhčování

Rostlina preferuje zalévání drenážním otvoremPěstování zdravého streptokarpusu a péče o něj je spojena se správnou hydratací rostlin. Zalévání drenážním otvorem je považováno za normální. Je dobré uspořádat zvlhčení Země pomocí knotu. V takovém případě je neustálý přísun kapilární vlhkosti půdy stabilně vlhký. Při zalévání nad hlavou musí být voda nalita podél stěn hrnců, aby se nedostala na listy a květiny.

Zalijte streptokarpus měkkou teplou vodou. Pokud rostlina v důsledku vysychání Země upustila listy, obnoví se její pružnost, ale ovisnuté květiny bude nutné ořezat, ztratí se.

Stříkání mlhou je oblíbené u streptokarpů, ale kapičky vody na listech mohou vést k nevzhledným skvrnám. Pro vlhkost je vhodné držet květináč na paletě se zvlhčovačem. Pomůže také podšálek vody instalovaný nedaleko od elektrárny.

Požadavky na napájení

Hnojivo pro streptokarpusMladý, rychle rostoucí keř po chovu vyžaduje hnojení dusíkem. Když se objeví pupeny, měly by se snížit v procentech. Nyní streptokarpus potřebuje fosfor a draslík.Z hotových směsí pro pokojové rostliny se nejprve použije hnojivo „New Ideal“, později jsou vhodná hnojiva pro krásně kvetoucí rostliny řady Super Blossoming, Violet a podobné. Rostlina je oplodněna jednou týdně střídáním různých složení. Během odpočinku se krmení nedělá.

Je lepší snížit doporučené dávky hnojiv na polovinu. Pokud během tohoto období rostlina aktivně roste listy, je to normální. Z paždí každého listu se objeví stopka. Proto musí být spodní listy, ve kterých stopka již vybledla, odstraněny a opatrně řezány ostrým nožem. Podívejte se na video o tom, jak pečovat o streptokarpus a pěstovat velkolepý keř.

Škůdci a nemoci streptokarpů

Streptocarpus je ovlivněn padlíPadlí a šedá hniloba se mohou stát chorobami, které ovlivňují rostlinu. Pokud část listu vypadá, jako by byla práškována bílým prachem, je to padlí. Pod nájezdem se objeví boláky a list zemře. Nemoc se rychle šíří a jsou ohroženy všechny domácí květiny. Proto musíte vyříznout postižený list a ošetřit rostliny přípravkem Topaz, jedná se o cílený fungicid.

Neméně hrozivou chorobou streptokarpusu je šedá hniloba, která pokrývá všechny části rostliny šedým načechraným povlakem. Taková rostlina musí být omyta pod teplou sprchou a ošetřena fungicidem. pokud se objeví nové léze, léčbu opakujte.

Podmínky pro houbové choroby jsou nadměrné zalévání, udržování v chladných podmínkách nebo naopak, vytvářející skleníkový efekt. Je nutné uvést teplotu a vlhkost zpět do normálu a nemoci ustoupí.

Z hmyzích škůdců je roztoč obzvláště nepříjemný pro streptokarpus. Začíná to na suchém vzduchu, velmi rychle se šíří po zadní straně listu. Vysaje šťávu a obalí list pavučinami, v nichž se hemží mnoho členů kolonie. Výsledkem je, že list je světlejší, zbarví žlutě, vysychá. Chcete-li zachránit květinu, musí být izolovaná a bez květů. Třikrát za 7-10 dní ošetřete jedním z insekticidních přípravků. Nastříkejte také vrchní vrstvu země. V tuto chvíli je nutné posílit kontrolu nad stavem jiných rostlin. Škůdce je všežravý.

Přesně stejné operace se provádějí v případě detekce třásněnek.

Reprodukce streptokarpusu

Důležitou podmínkou šíření kultury je její schopnost reprodukce. Dotčená květina reprodukuje:

  • dělení keře;
  • semena;
  • listová čepel.

Nejjednodušší metodou chovu je rozdělit keř během transplantace. Hustá květina se rozšiřuje v důsledku růstu bočně tvarovaných keřů a je snadno rozdělena na části. Kvůli rozdělení je keř omlazen.

Je možné pěstovat streptokarpus ze semen doma. Velmi malá semena, vytěžená na prodej. Výsev je povrchní, ale protože je nutné skořápku zničit, musí být vrchní vrstva země vlhká. Nové položky v neočekávaných barvách můžete získat po celý rok. Od setí do kvetení trvá 7 měsíců. Sazenice potřebují dodatečné osvětlení v zimě. Častěji se streptokarpus šíří listem.Reprodukce streptokarpu částmi listové desky

Zde se vlastnost všech Gesneriaceae používá k regeneraci kořenů jako součásti listové desky. Pro reprodukci se vezme zdravý zralý list a břitva pro řezání fragmentů, jako na fotografii. Do namočené rašelinové tablety zasaďte stonek a počkejte na výsledek. Mladé výhonky vytvořené kolem listu jsou zasazeny do samostatných šálků.

Existuje metoda „Toustovač“, kdy je z celého listu odstraněna pouze centrální žíla a podélné pruhy jsou uspořádány v mini skleníku, například krabici zpod role. Výsadbu zhutníme a nastříkáme, dále vytváříme v boxu vlhkost. Bude tu spousta dětí, které je třeba posadit.

Jednoduchá péče, snadný chov streptokarpusu je k dispozici i začátečníkům.

Naučit se transplantovat streptokarpus - video

Zahrada

Dům

Zařízení