Jak pěstovat zázvor z kořene doma - jemnosti výsadby a péče

Řekněte mi, jak si doma vypěstovat zázvor z kořene? Opravdu ho rád přidávám do čaje, ale protože bydlím v bytě, není možné ho zasadit na ulici. Může být kořen zakoupený v obchodě zakořeněn a vyroste v květináči na parapetu?

jak pěstovat zázvor z kořene doma Mnoho venkovních plodin jsou pohodlné rostliny v květináčích. A to se týká nejen známých rajčat nebo okurek, ale také exotických jako zázvor. Pokud jste také horlivým milovníkem tohoto koření, pravděpodobně vás bude zajímat, jak si doma vypěstovat zázvor z kořene.

Proč z kořene? Ano, protože toto je nejjednodušší způsob, jak získat výsadbový materiál, protože se prodává v obchodech po celý rok. Kromě toho, pro úplné zrání sklizně, zázvor trvá až 10 měsíců a naše léto není tak dlouhé. Proto má příležitost pomalu a v teple budovat nové kořeny.

Zázvor je také krásný jako okrasná rostlina. Jeho dlouhé péřové větve jsou shromážděny v bujných svazcích, a pokud budete mít štěstí, můžete vidět původní kvetení keřů. Pokud je však cílem získat úrodu voňavých kořenů, je lepší nešetřit a odříznout pupeny. Protože v rozkvetlém zázvoru kořen ztrácí svůj vytrvalý zápach a pikantní chuť, stává se vláknitým a bezvýrazným.

Jak pěstovat zázvor z kořene doma

kořen zázvoru s bdělými pupeny

Zakoupili jste si čerstvé kořeny na pečení nebo na čaj - zasadíme je tedy. Vyberte si nejhustší a nejodolnější nepoškozené kořeny. Musí mít spící růstové body - je to jako oči bramboru. V zázvoru jsou lehčí než základní vrstva a na dotek se zdají být mírně mastné. Pokud je kořen velký, můžete ho nakrájet na plátky dlouhé alespoň 5 cm, ale každý z nich by měl mít dva pupeny. Současně řezejte ne tam, kde chcete, ale na místech, kde jeden segment kořene přechází do dalšího - to jsou takzvané propojky.

Výsadba zázvoru se doporučuje brzy na jaře. Kultura přesto miluje nejen teplo, ale také světlo a v zimě je špatně osvětlená a dokonce i bez podsvícení. Mimochodem, páteř bude v chladničce dokonale zachována, pokud ji v tuto chvíli nebude možné zasadit.

výsadba zázvoruPřed výsadbou je vhodné namočit zázvor na několik hodin do teplé vody, abyste probudili pupeny. Zatímco leží, připravte sypkou, lehkou půdu a širokou misku. Můžete si vzít hluboký květináč, ale pak budete mít jen dekorativní keř s malými hlízami. A aby zázvor mohl růst hustými kořeny, potřebuje široké pokrmy.

Na dno nádob položte drenáž a naplňte je substrátem. A jen položte kořeny na vrchol, aby pupeny vzhlédly. A jen je lehce pokropte zemí - nemusíte se prohlubovat. To je ono, výsadba zázvoru byla úspěšná.

Péče o vnitřní zázvor

jak se starat o vnitřní zázvorUmístěte svou rostlinu na světlé okno, ale orientální je lepší - kultura nemá ráda přímé paprsky. Ujistěte se, že je místnost teplá a v zimě na oknech nejsou průvany.

Při péči o zázvor v květináči nezapomeňte na jeho preference:

  1. Voda pravidelně - země by neměla vyschnout, ale neuspořádejte bažinu, jinak kořeny budou hnít.
  2. V horkém létě nebude nadbytečné, pokud budete pravidelně stříkat. A obecně na léto nebude bolet vzít si do zahrady hrnec s rostlinou. Venku se zázvor vyvíjí rychleji.
  3. Kupte si hnojivo s názvem Biohumus a nakrmte svůj keř podle pokynů. Má velmi rád organiku.

Nemusíte ořezávat svůj vnitřní zázvor. Již na konci podzimu můžete sbírat první mladé kořeny ze zázvoru vysazeného na jaře.

Jak pěstovat zázvor na parapetu ze zakoupeného kořene

Zahrada

Dům

Zařízení