DIY krmivo pro drůbež

výroba krmiva pro drůbež Můžete si vyrobit vlastní krmivo pro drůbež zakoupením všech ingrediencí za velkoobchodní cenu. Mělo by to být vyvážené zásobování potravinami, které se skládá z nejméně osmi složek. Doporučuje se do krmiva přidávat živočišné bílkoviny, které jsou nezbytné pro dobrý přírůstek hmotnosti ptáka.

Zásady přípravy krmných směsí pro kuřata

Kuřata potřebují energii pro dobrý růst, a proto je lepší je první týden krmit startovacím krmivem. Obsahuje více než 20 vitaminových přísad, které si nemůžete koupit v maloobchodě.

Krmivo pro výkrm lze nahradit domácím. Chcete-li jej připravit, musíte smíchat červené a žluté proso ve stejném poměru, přidat do směsi dvě části pšenice. To je základ krmné směsi. Poté přidejte do směsi obilí:

  • 20% oves;
  • 10% pšeničných otrub;
  • 2% slunečnicového jídla;
  • 18% kukuřice;
  • premix pro kuřata.

Je nemožné použít slunečnicový šrot místo olejového koláče. Obsahuje pouze 1% rostlinného oleje, zatímco v koláči je jeho obsah asi 20%.

Krmivo pro nosnice

Místo slunečnicového šrotu použijte skořápku a sestavte krmnou základnu pro nosnice. Tento doplněk poskytne kuře vápník, který potřebuje k vytvoření skořápky.

Pšeničné otruby dovnitř krmivo pro nosnice není třeba přidávat. V krmivech se podíl kukuřice zvyšuje na 25%. Pomáhá barvit žloutek. Podíl ovsa je snížen na 15% a zbytek je naplněn celým proso. Jeho podíl je 8%.

Procento přísad v kuřecím a vrstveném krmivu lze změnit přidáním zeleného krmiva, jako jsou listy jitrocel, pampelišky nebo kopřivy.

Pro dobrý přírůstek hmotnosti se procento prosa sníží na 5% a do krmiva se přidají 3% masové, kostní nebo rybí moučky.

Krmivo pro brojlery

Do krmiva pro brojlery není nutné přidávat skořápku; je nahrazena masokostní nebo rybí moučkou. Jeho podíl v takovém krmivu by měl být 5%. Do krmiva se přidá 20% kukuřice a 10% ovsa a zbytek se naplní celozrnnou pšenicí a otruby ve stejném poměru.

Do krmiva pro brojlery se také přidává premix masných plemen kuřat. Pokud masokostní moučka nebo rybí moučka nejsou komerčně dostupné, můžete do krmiva přidat drůbeží maso, které je třeba vařit. Ve výsledném bujónu je nasáklé zrno.

Pokud chováte kuřata v otevřené kleci, mohou nedostatek živočišných bílkovin kompenzovat konzumací žížal.

Zahrada

Dům

Zařízení