Jak připravit tinkturu kalanchoe s vodkou a jak ji používat?

Kalanchoe Dergemon Jednou z nádherných pokojových rostlin, která se s jistotou používá také pro léčebné účely, je Kalanchoe, květina přivezená do Ruska z Německa na počátku 19. století. Dnes se na jeho základě vyrábí mnoho léků, které se volně prodávají v lékárně, každý si však z nich může samostatně vyrobit tinkturu, protože v tom není nic složitého. Je považován za nejcennější rostlinný druh Kalanchoe Degremona, populárně přezdívaný „vnitřní ženšen“ a „chirurg bez nože“, protože jeho šťáva má při správném použití zázračné vlastnosti.

Prezentovaná rostlina je jednou z mála, kterou lze použít pro vnitřní i vnější použití. Jednou z úžasných vlastností Kalanchoe je schopnost účinně léčit popáleniny a rány. Je možné z něj vyrábět masti, odvary a balzámy, ale doma se nejčastěji používá tinktura Kalanchoe na vodce, protože není obtížné ji připravit a rozsah použití léčivé tekutiny je velmi široký. Masité listy a stonky rostliny obsahují velké množství šťávy, která se velmi dobře osvědčila při léčbě mnoha chorob, včetně vnitřních orgánů. Květina má účinné baktericidní, hemostatické a protizánětlivé vlastnosti.

Přečtěte si také článek: Kalanchoe - léčivé vlastnosti a kontraindikace!

K přípravě tinktury se používají listy a stonky.

Rozsah použití léčivé tinktury Kalanchoe na alkohol:

  • zánět žaludku;
  • žaludeční vřed;
  • BPH;
  • phlebeurysm;
  • zánět vedlejších nosních dutin;
  • hnisavé rány;
  • prostatitida;
  • zánět středního ucha a další nemoci středního ucha.

Tinktura Kalanchoe pro léčbuRostlina vybraná pro přípravu tinktury musí být silná, zdravá a zralá (3 roky stará). Je žádoucí, aby stonek dosáhl délky 50 cm, protože v tomto případě bude dostatečně šťavnatý, aby získal značné množství léčivé tinktury. Tinktura z Kalanchoe se obzvláště často používá na křečové žíly, poskytuje dekongesční účinek, normalizuje krevní oběh a zlepšuje tonus cév.Tinktura Kalanchoe léčí křečové žíly

Jak se připravuje alkoholová tinktura Kalanchoe?

Šťávu z Kalanchoe můžete vytlačit pomocí česnekuExistuje několik receptů na přípravu alkoholické tinktury, ale mezi nejjednoduššími a nejdostupnějšími lze rozlišit:

  1. Listy jsou rozdrceny v mixéru a vytlačena z nich léčivá šťáva. Kapalina se ponechá po dobu 2 dnů, poté se její horní část vypustí a spodní část se sedimentem se použije k přípravě elixíru. Dále se do ní přidává ethylalkohol nebo vodka v poměru 1/20 (alkohol / sediment), poté se tinktura považuje za hotovou.
  2. Čisté čerstvé listy jsou nadrobno nasekané a naskládané do sklenice nebo jiné nádoby. Poté se nalijí alkoholem v poměru 1 sklenice na 2 polévkové lžíce. lžíce drcených listů. Potom se tinktura uchovává 10 dní. Poté se produkt pomocí čisté gázy filtruje. Tinktura nalitá do vzduchotěsné nádoby je připravena k použití.

Při použití vodky musí být kapalina bez příchutí a barviv

Tinktura z Kalanchoe kapá nos s nachlazenímTinkturu Kalanchoe byste měli skladovat na alkoholu v chladničce, protože pouze tak si tekutina nejlépe uchová své léčivé vlastnosti. Tinkturu můžete použít jako pleťové vody, obklady, pro požití.Na problémových partiích pokožky se pomocí Kalanchoe můžete také zbavit akné, černých teček a vředů, na které stačí připojit vatový tampon namočený v alkoholové tinktuře. Tento postup by měl být prováděn několik dní.Samostatně připravená tinktura

Při použití nastavení pro léčbu chronické rýmy nebo zánětu vedlejších nosních dutin by měl být před zahřátím nosu mírně zahřátý. Pro rychlé vyléčení křečových žil se také doporučuje smíchat tinkturu Kalanchoe s kaštanem a arabskou gumou v poměru 1: 1: 1.

Schopnost používat tinkturu s odvary z jiných rostlin

Tinktura Kalanchoe se používá společně s jinými léčivými rostlinamiU onemocnění ústní dutiny se tinktura smíchá s odvarem z heřmánku a měsíčku, poté se používá jako oplachovací roztok. U zánětu středního ucha se tinktura postupně vnáší do každého ucha, a to se provádí několik dní po sobě až do nástupu zlepšení. Tinktura Kalanchoe se také dobře osvědčila při léčbě žaludečních vředů. Nástroj by měl být užíván denně po dobu 1 lžičky. ráno a večer před jídlem (asi 20–25 minut). Pro dospělé se zpravidla používá tinktura na vodku a alkohol, ale pokud je nutné dítě vyléčit, zředí se vodou na nižší koncentraci alkoholu.

Shrneme-li to, můžeme s jistotou říci, že užívání tinktury Kalanchoe vám umožňuje zbavit se mnoha onemocnění přirozeným způsobem a učinit život člověka šťastnějším a šťastnějším. Užívání tinktury nemá žádné vedlejší účinky, ale nemělo by se užívat během těhotenství, s alergiemi, revmatismem, onemocněním jater a cukrovkou. Ve všech ostatních případech bude mít alkoholový extrakt z Kalanchoe pouze příznivý účinek na tělo, což již prokázaly nejen výzkumy vědců a lékařů, ale také pozitivní výsledek léčby lidí.

Tinktura Kalanchoe - video

Zahrada

Dům

Zařízení