Jednoleté květiny pro krásný záhon

roční květiny na záhony S nástupem prvního jarního tepla se pěstitelé květin potýkají s problémem výběru toho, které roční květiny budou na svém místě vysazovat. Sortiment těchto rostlin je poměrně bohatý a osevní plocha je často omezena zeleninovou zahradou a budovami.

Chcete-li vytvořit krásný květinový záhon, který potěší oko svým kvetením a dekorativním vzhledem po celou sezónu, můžete použít následující květiny:

  • ageratum;
  • amarant;
  • arctotis;
  • balzám;
  • plevel.

Svěží různobarevné koule ageratum

Roční květina je kompaktní nízké keře, ne více než 30 cm, s květenstvími ve formě malých svěžích koulí různých barev v závislosti na odrůdě (růžová, modrá, bílá). Kvetení začíná v červnu a trvá až do mrazu. Ageratum se pěstuje sazenicemi. Číst o:záhony pneumatik originální nápady s fotografiemi!

Krásný amarant

V závislosti na odrůdě se výška květu pohybuje od 30 cm do 3 m. Barva listů může být také odlišná - zelená, fialová, fialová. Existují odrůdy s pestrobarevnými pestrobarevnými listy. Amarant se pěstuje výsevem semen v květnu na slunném místě, květenství připomíná dlouhé zelené nebo načervenalé laty v podobě ucha. Amarant kvete až do pozdního podzimu.

Charakteristickým rysem květu je jeho rychlý růst a schopnost dospělé rostliny obejít se bez zalévání po dlouhou dobu.

Medvědí ucho nebo arctotis

Odrůda Arctotis Set Harlequin je velmi populární. Květina roste v nízkém keři, květenství o průměru 9 cm má jinou barvu a vypadá trochu jako heřmánek. Roční květina kvete v červnu a nepřestává vytvářet nové květenství až do pozdního podzimu.

Při pěstování arctotis semenáčkem je třeba mít na paměti, že nemá rád trsátka, proto je lepší okamžitě zasít do samostatných šálků.

Nenáročný zahradní balzám

Roste v malých keřích, až 40 cm, i když existují vzorky vysoké pouze 10 cm, například odrůda brusinek Balance. Tvoří dvojité nebo jednoduché květenství, jehož barva závisí na odrůdě (bílé, růžové, červené, oranžové, růžové, citronové). Pokud jde o malou rostlinu, květiny balzám poměrně velké, až do průměru 5 cm.

Jemné chrpy

Jednoduché, ale zároveň velmi půvabné roční chrpy poslouží také jako dekorace na záhon. Krásné balónky s okvětními lístky hvězd mohou být buď jednoduché obyčejné barvy, nebo svěží plněné různobarevné. Existují dokonce i vonné odrůdy. Absolutně nenáročná rostlina bude kvést až do podzimu.

Rychlý přehled ročních květin - video

Zahrada

Dům

Zařízení