Pěstování silných sazenic tabáku pomocí umělého osvětlení

osvětlené sazenice tabáku Chcete-li pěstovat vysoce kvalitní sazenice na parapetu, musíte rostlinám poskytnout další osvětlení. Umělé osvětlení zabraňuje roztažení a oslabení sazenic. S jeho pomocí můžete pěstovat "zimní zahradu" na parapetu, poskytnout rostlině celý životní cyklus, od vzhledu prvních výhonků až po období plodení.

Rostliny v různých fázích svého životního cyklu používají pro svůj vývoj různé rozsahy světelných vln, jejichž délka se měří v nanometrech (nm). Jeho barva závisí na délce světelné vlny. Slunce je zdroj světla, který vyzařuje a poskytuje plodinám celé spektrum světelných vln: od fialové (380-460 nm) po červené (620-780 nm).

U mladých sazenic jsou zapotřebí pouze dvě vlnové délky, modrá (450-480 nm) a červená (620-780 nm). Aby se zajistil další růst sazenic, používají se zářivkové (bílé) světelné lampy, to znamená, že všechny světelné vlny jsou smíchány do jednoho proudu.

červené světlo

Červené LED žárovky se používají k zajištění rostlin s červeným spektrem světelných vln. V zahradnictví jsou široce používány při pěstování plodících rostlin. Červené spektrum světla má pomocný účinek na sazenice a stimuluje produkci chlorofylu v zelených listech.

Modré světlo

Modré světlo je pro sazenice nejdůležitější. Toto spektrum světla má řadu pozitivních účinků na mladou rostlinu:

  • stimuluje tvorbu nových buněk, zejména hrubé rostlinné vlákniny, které jsou nezbytné pro růst sazenic;
  • zahajuje růst nových kotyledonových listů;
  • zastavuje vstřebávání oxidu uhličitého mladou rostlinou, ale zvyšuje absorpci vodíku, díky čemuž sazenice hromadí více síly pro další růst.

Proto je při pěstování sazenic pomocí umělého osvětlení nutné používat lampy s modrým světlem, protože v zimě dopadají sluneční paprsky na sazenice v nedostatečném množství. Modré světlo je zvláště důležité pro sazenice surových plodin:

  • len;
  • tabák;
  • bavlna.

K osvětlení použijte domácí LED instalace. Jsou ekonomické a nenáročné na údržbu. Chcete-li napájet prvky LED, stačí k nim připojit 12voltový napájecí zdroj. Při umělém osvětlení rostou průmyslové plodiny mnohem lépe než na parapetu.

Zahrada

Dům

Zařízení