Naučit se pěstovat hrášek na zahradě

Řekněte nám, jak pěstovat hrášek? Můj manžel položil několik vysokých lůžek podél plotu, nebo spíše poblíž sítě, chci tam zasít luštěniny. Na zahradě vždy není dostatek místa, ale zároveň bylo možné vyzdobit dvůr a nechat výhonky kroutit podél sítě.

jak pěstovat hrášek Každá žena v domácnosti by měla mít hrášek: samozřejmě z něj nemůžete vařit boršč, ale pro Oliviera je to nenahraditelná přísada. A není nutné pro ni chodit do obchodu před každou dovolenou, protože není těžké si sami vypěstovat sladké ovoce. Rychle stoupá a rozvíjí se, nebojí se mrazu. Když na pěstování vyčleníte jen několik záhonů a budete vědět, jak pěstovat hrášek, můžete získat dobrou úrodu. Dost k jídlu čerstvé a konzervované pro novoroční stůl. Co potřebujete vědět o „hrachové“ zemědělské technologii?

Kde je nejlepší místo k pěstování hrášku?

místo pro hrášek

Jako všechny luštěniny, i hrášek miluje slunce, proto stojí za to zaujmout pro něj nejlehčí místo na webu. Nemusí to být hodně, protože kultura má schopnost růst vertikálně na podpoře. Vytvořením zahradního záhonu podél oblouku z jižní strany můžete zachránit plochu pro výsadbu v zahradě.

hrášek na obloukuHrách není nijak zvlášť vybíravý na půdu a přinese úrodu i bez dalšího hnojení místa. Je pravda, že hrášek bude malý a lusků není mnoho. A abyste získali velké ovoce ve velkém množství, je lepší vykopat zahradní postel se zavedením organických látek a minerálních hnojiv na podzim. S mírou však jinak porostou pouze vrcholy.

Jak a kdy zasadit hrášek?

výsadba hráškuMůžete vysadit jak suché fazole, tak klíčky. V druhém případě to pomůže přiblížit plodení. Pokud však přistanete v několika přístupech, můžete mladý hrášek zastřelit před začátkem podzimu, například:

  • hrášek vysazený v polovině března dozrává počátkem léta;
  • Květnové přistání - v srpnu;
  • hrášek zasetý v polovině léta dozraje do září.

Je vhodné zasadit hrášek do drážek skládáním hrachu jeden po druhém se vzdáleností nejméně 6 cm.

Je důležité okamžitě určit odrůdu, a to nejen podle stupně zrání. U vysokých lezeckých druhů budete určitě potřebovat oporu, po které se stonky mohou kroutit. Může to být buď natažené společné lano podél řady, nebo jednotlivé kolíky nebo lana. Pokud neplánujete žádný postavit, zasaďte hrášek poblíž plotu nebo oblouku.

Jak pěstovat hrášek: pravidla snadné péče

hrachová péčeObecně platí, že rostlina je schopna růst sama, ale bude ještě třeba provést několik akcí, jmenovitě:

  1. Chraňte výsadbu před ptáky, kteří často vytahují hrášek ze země a jedí je. Za tímto účelem poprvé zakryjte postel sítí.
  2. Odstraňte plevele a jemně uvolněte půdu.
  3. Zalévejte pravidelně, zejména pokud neprší.
  4. Nainstalujte podporu.
  5. Nakrmte keře několikrát. Poprvé - 2 týdny po klíčení bylinná infuze... Pak ještě dvakrát, před kvetením a když se lusky začnou spojovat, - s minerálním komplexem.

hrachová postelPrvní mladý hrášek lze ochutnat již 2 týdny po odkvětu. Lusky jsou odstraněny, aniž by je nechali přezrát, zatímco hrášek je stále měkký a sladký. Pro získání rostlinného materiálu se lusky nechají uschnout a keř se odřízne.

Video o složitosti pěstování hrášku

Zahrada

Dům

Zařízení