Rozdíl mezi sazenicemi z řízků ze sazenic aktinidií ze semen

sazenice aktinidií Actinidia je teplomilná rostlina. Její domovinou je Japonsko. V této zemi se plody aktinidie konzumují ve velkém množství. Asi 200 kg tohoto ovoce se v Japonsku ročně pěstuje na obyvatele. Sazenice aktinidie byly přineseny ze země vycházejícího slunce na Nový Zéland. Díky teplému podnebí, úrodné půdě a hnojivům s různými chemikáliemi byl na Novém Zélandu vyvinut nový poddruh aktinidie s velkými plody. Pták kiwi rád hoduje na nektaru této rostliny, takže velkoplodý poddruh aktinidie byl pojmenován po tomto tropickém ptákovi. Maloplodé aktinidie se začaly nazývat Argut actinidia. Maloplodé odrůdy aktinidií jsou mrazuvzdornější, takže je lze pěstovat v chladném podnebí.

Plodící sazenice aktinidií

Sazenice aktinidie Argut prodávané ve školkách s citrusovými a tropickými rostlinami. Metabolismus uvnitř listů maloplodého kiwi je velmi pomalý, takže aktinidie vypěstované ze semen přinesou ovoce až deset let po výsadbě. Plodící sazenice se pěstují z řízků. Lze je odlišit od sazenic ze semen dvěma rysy: tvarem listů a vzdáleností mezi postranními výhonky.

Mezi bočními výhonky a pupeny plodící sazenice by měla být vzdálenost nejméně 8 cm. Na sazenici pěstované ze semene budou listové pupeny umístěny příliš blízko u sebe, vzdálenost mezi pupeny bude 3 cm. Na základně kořenového systému plodící sazenice by měl být takzvaný "Root cone". Objevuje se jako výsledek šikmého řezu na řezu, takže se tvoří více kořenů.

Actinidia potřebuje křížové opylování. Ze semene mohou růst jak samice, tak samci liany, které nepřinášejí ovoce, a vzhledem k tomu, že aktinidie tvoří první květní stonky až v šestém roce po výsadbě, to znamená, že je vysoká pravděpodobnost, že se sklizně vůbec nedostane .

Mladé výhonky od řízků rozeznáte podle listů. Při řezání dospělé větve jsou listy zaoblenější a sazenice pěstované ze semen mají podlouhlé listy se žlutými špičkami.

Řezání samičího keře zaručuje plodnost nové rostliny, a pokud provádíte řez z plodící větve, plody lze získat ve třetím roce po zasazení sazenice do země. Prohlédněte si také sazenici ve spodní části kořenového systému, pokud jsou tam pupeny, měly by být oslepeny.

Zahrada

Dům

Zařízení